top of page

ÜE sari: Annabel

Annabel Tsarjov on nagu Hunt Kriimsilm mitme ametiga. Ta on üliõpilasesinduses reklaamikoordinaator, õpetaja põhikoolis, esinduskogu liige ja robootikaringi juhendaja. Kes teeb, see jõuab. 😉

Üliõpilasesinduse personali meeskonnaga liitus Annabel sel kevadel. Esialgu kandideeris ta hoopis tudengiorganisatsioonide koordinaatori kohale, ent sellele positsioonile ta valituks ei osutunud. Selle asemel pakuti Annabelile reklaamikoordinaatori kohta. Enne tööle asumist oli Annabel turunduse ja sponsorluse valdkonnaga vaid põgusalt kokku puutunud, nii et alguses tuli palju õppida. „Ma ei olnud alguses üldse valmis selleks tööks, aga olin väga tänulik, et mulle selline pakkumine tehti. See oli minu jaoks hea väljakutse,” ütleb Annabel.

Kõige olulisem on seltskond!

Üliõpilasesinduse personali suvine väljasõit. Foto: Mattias Kitsing

„Need inimesed on lihtsalt nii ägedad, et ise ka ei taha looderdada!” sõnab Annabel. Üliõpilasesinduses ootas teda ees mitmekesine seltskond, kus tulevad kokku põnevad inimesed erinevatelt erialadelt ja õppeastmetelt, kes kõik toovad kaasa mitmekülgsed kogemused. Samuti ei saa jätta mainimata, et ÜE-l on väga vinge motivatsiooniprogramm – juba esimene väljasõit jäi Annabelile hästi meelde. „Uued liikmed võeti kohe omaks ja tekkis mõnus kambavaim. See oli nii südantsoojendav ja selle poolest jääb mulle ÜE kauaks meelde,” meenutab Annabel.

Argipäev

Reklaamikoordinaatori argipäeva kuulub palju suhtlemist – meilid, telefonikõned ja veelkord meilid. Tuleb tegeleda üliõpilasesinduse reklaampindade müügiga ja erinevate ürituse jaoks sponsorite leidmisega. „Ma pean endale kogu aeg meelde tuletama, et pean meilidele vastama,” naerab Annabel. Annabel töötab ka põhikoolis õpetajana ja õpetajatöö tõttu tuleb talle palju meile, nii et võibki vahel nende alla uppuda. „Aga muud keerulist reklaamikoordinaatori töös ei olegi. Lihtsalt viisakas vestlus ja hea suhtumine,” ütleb ta.

Õpetajaamet

Nii-öelda kaheksast viieni tegutseb Annabel õpetajana. Ta õpetab Püünsi koolis 3., 5. ja 7. klassi, peamiselt annab ta arvutiõpetuse tunde. Pakkumine põhikooli õpetajaks tulla jõudis Annabelini IT-teaduskonna Üliõpilaskogu kaudu. Sel hetkel oli tal üks vaba päev nädalas, mil ta õpetajana töötada oleks saanud. Niisiis asuski Annabel Püünsi koolis tööle ja andis oma koolist vabal päeval kuus arvutiõpetuse tundi järjest. „Algus on raske, kui sa ei tea, mida sa teed,” ütleb ta. Uude majja sisenemine, tunniplaaniga harjumine, järjest tundide andmine ja vähe puhkust enda jaoks oli väsitav. „Ma arvan, et õpilastele jäi ka alguses silma, et ma ei olnud veel valmis õpetaja olema,” arvab Annabel. Nüüd on Annabel koolis juba teist õppeaastat tööl. „Mulle väga meeldib õpetajatöö ja ma tahan õpetamisega rohkem tegeleda,” sõnab ta. Reklaamikoordinaatori tegevused mahutab Annabel vahetundidesse ja muudesse vabadesse hetkedesse – niisiis tuleb tal olla meisterlik ajaplaneerija.

Foto: Mattias Kitsing

Lisaks juhendab Annabel robootikaringi. „See on fun mulle ja fun lastele. Huviringi juhendamist peab ise ka nautima, muidu pole sel mõtet.” Robootikaringi andmine annab võimaluse pääseda argimõtetest ja olla veidi lapsemeelsem kui muidu.

Elu mängib ägedaid võimalusi kätte

Hiljuti otsiti samas koolis inglise keele õpetajat ning Annabel otsustas sellele kohale kandideerida. Enne TalTechi tulekut kaalus ta erialavalikuna hoopis inglise keelt ja kirjandust, niisiis oli see pakkumine talle südamelähedane. Nüüd annabki Annabel lisaks arvutiõpetuse tundidele ka mõnda inglise keele tundi. „Ma tunnen, et see on mulle õige koht. Keeleõpe pole kõigi jaoks niisama lihtne, et õpid aga sõnad pähe ja grammatika hakkab lihtsalt külge. Pean tunde ettevalmistades läbi mõtlema, kuidas keeleõpe lastele arusaadavaks ja mänguliseks teha,” selgitab Annabel, „inglise keele tunnid aitavad mul oma mõistust värskena hoida.”

Foto: Helen Kalamäe

Sellega Annabeli tegevused veel ei piirdu – ta on ka esinduskogu liige! Esinduskogus on Annabelile südamelähedane välistudengitega seonduv. Tal on välistudengitest tuttavaid ka Tallinna Ülikoolis ja paistab, et välistudengite mured on nii TLÜs kui TalTechis sarnased. Esinduskogu uus koosseis alustas pandeemia tõttu oma tegevust Teamsi keskkonnas, mis tegi alguse keerulisemaks. Kui aga lõpuks päriselt kokku saadi, algas asjalik töö. „Mulle meeldib, et meie häälel on päriselt jõud ja esinduskogu bürokraatliku kesta sees on asjalik arutelu,” ütleb Annabel. 

Tudengiaktivsmi maagia

Tudengiaktivism on Annabelile palju juurde andnud. „Gümnaasiumis käisin vaid koolis ja huvitegevuses ei osalenud. Tudengiaktivism on minus tekitanud mõnusa kuuluvustunde ja näidanud, et mu häälel on päriselt jõud!”

Jälgi Juuliuse blogi ja püsi kursis TalTechi üliõpilasesinduse värskeimate uudiste ja haridusteemadega. Uus lugu juba järgmisel esmaspäeval!

Comments


bottom of page