top of page

ÜE sari: Merilin

ÜE lugude sari on seeria persoonilugudest, mis räägivad lähemalt mõnest üliõpilasesinduse personali liikmest ja tema tööst. Ikka selleks, et kõigile tudengitele tutvustada üliõpilasesinduse ülesandeid ja tegemisi Tallinna Tehnikaülikoolis. Sari ilmub Juulius Tipika blogis kord kuus.

Meile kõigile meeldib, kui meie tegemisi märgatakse ja tunnustatakse, kui millegagi hästi hakkama oleme saanud. TalTech üliõpilaskond märkab ja tunnustab kõige tublimaid endi seast. Meie tunnustamisürituste taga seisab üliõpilasesinduse tunnustamisürituste koordinaator Merilin Köörna. Merilin oli aktiivne tudeng juba enne üliõpilasesindusega liitumist ja tema argipäevad on tegemistest pungil. Milles täpsemalt seisneb tunnustamisürituste koordinaatori töö, miks peaks iga tudeng vähemalt korra tudengiorganisatsioonide õhku nuusutama ning mille põnevaga Merilin veel tegeleb, saad lugeda siitsamast artiklist.

Merilin on lõpetamas juhtimise ja turunduse magistriõppekava äriprotsesside juhtimise suunal ning kirjutab praegu kibekiirelt oma lõputööd. Lisaks sellele töötab ta Nõmme Linnaosa Valitsuses koostööprojektide spetsialistina. Tema tööülesannete hulka kuulub mitmesuguste projektide eestvedamine, ürituste korraldamine, linnaosa sotsiaalmeedia haldamine, koostöö tegemine Nõmme linnaosa koolide ja lasteaedadega ning palju muud. See töö on vaheldusrikas ja nõuab mitmesuguseid oskusi, nagu koostöö, projektijuhtimine, planeerimine ja turundus. Kus Merilin seda õppinud on? Erinevates tudengiorganisatsioonides!

„Iga tudeng, kes tuleb meie ülikooli, võiks osa saada mõne tudengiorganisatsiooni tegemistest. Ükskõik millises organisatsioonis, TalTechis on nii palju erinevaid võimalusi! See kogemus annab nii palju juurde. Kui jõuad lõpuks tööturule, paistad selle kogemusega teiste kandidaatide seast silma,“ julgustab Merilin kõiki kätt proovima mõnes tudengiorganisatsioonis. TalTechis tegutsevate tudengiorganisatsioonidega võid tutvuda siin.

Merilin (paremal) ja võrkpalliturniiri projektijuht Kristina. Autor: Mattias Kitsing

Enne üliõpilasesindusega liitumist oli Merilin aktiivne liige BEST-Estonias. „Ma olen BEST-is peaaegu et kõike teinud: korraldanud väikeprojekte, suurprojekti, olnud juhatuses finantsjuht. Olen kõikvõimalikud asjad ära proovinud,“ ütleb Merilin. Magistriõppesse minnes mõtles ta, et tahab enne ülikooli lõpetamist ka üliõpilasesinduse töö ära proovida. Kõigepealt jäi talle silma kuulutus, et ÜE-sse otsitakse sekretär-juhiabi. Sellele positsioonile Merilin lõpuks ei kandideerinud, sest tööülesanded polnud päris need, mida ta otsis. Veidi aja pärast aga kuulutati välja konkurss üliõpilasesinduse tegevjuhi kohale, kuhu Merilin oma avalduse saatis. Hoolimata sellest, et ta tol korral valituks ei osutunud, ei jäänud üliõpilasesindus Merilini radarilt lõplikult kõrvale. Kevade hakul vabanes tunnustamisürituste koordinaatori positsioon ja Merilin otsustas selle väljakutse vastu võtta. Nüüdseks on ta pea aasta tegelenud TalTechi tublimate tunnustamisega.

Tunnustamisürituse koordinaatori argipäev

Aasta jooksul toimub viis projekti, kus tunnustamisürituste koordinaatori käsi mängus on. Nendeks on Aasta Parimate konkurss, üliõpilaskonna teenetemärkide väljaandmine, teklitseremoonia esmakursuslastele, tudengiaktivistide tunnustamine lõpuaktustel ning ÜE stipendiumikonkursi korraldamine. Tunnustamisürituste koordinaator vastutab, et kõik need sündmused kulgeksid ladusalt ja tublimad ei jääks märkamata. Mitmeid üritusi korraldab ta koos üliõpilasesinduse ürituste koordinaatoriga. Kui tahaksid ürituste koordinaatori töö kohta lähemalt lugeda, viska pilk peale kõige esimesele ÜE sarja artiklile.

Tunnustamisürituse koordinaatori ülesanded võib laias laastus jagada kahte kategooriasse: tunnustust väärivate tudengite üles leidmine ning tunnustamisürituste korraldamine. Kõige tublimate ja aktiivsemate üles leidmiseks korraldab tunnustamisürituste koordinaator konkursse, suhtleb õppeosakonnaga või teeb koostööd tudengiorganisatsioonidega. Ürituste korraldamine hõlmab mitmesuguseid tegevusi: ruumi broneerimine, õhtujuhtide leidmine, ürituse programmi väljatöötamine ja esinejate kutsumine, toitlustamise organiseerimine ning muudki põnevat. Tehakse palju koostööd ka turundusosakonnaga.

„Võibolla üks keerulisemaid aspekte, millega alguses harjuda, ongi koostöö tegemine ja läbirääkimine paljude osapooltega. Kui oled organisatsiooniga just liitunud, tahaksid suure hurraaga ülesannete kallale asuda ja kõike ise korraldada, aga tegelikult on koostöö väga oluline,“ ütleb Merilin.

Merilin tööpostil: tudengkonna teenetemärkide üleandmine. Autor: Mattias Kitsing

Niisiis on Merilin sel positsioonil õppinud koostööd tegema väga paljude inimestega, seda nii üliõpilasesinduses kui väljaspool. Lisaks on ta pidanud olema meisterlik ajaplaneerija, sest kuidas muidu mahutada oma argipäeva ülikool, üliõpilasesindus, täiskohaga palgatöö ja ettevõtlusega tegelemine. Merilin on saanud väärtusliku kogemuse ka koosolekute läbiviimisel. Ta on pidanud moodustama mitmeid komisjone ja ka nende koosolekuid läbi viinud. „See on paras katsumus olnud. Kord oli selline olukord, et mõned inimesed olid kohapeal, mõned veebis ning inimeste haldamine sel koosolekul oli päris keeruline,“ sõnab ta.

„Praegu on suurimad väljakutsed seoses epideemiaga. Näiteks olime sunnitud edasi lükkama teklitseremoonia, mis pidi toimuma märtsi keskpaigas. Praegu loodame, et saame selle aprilli lõpus päriselt korraldada, aga miski pole kindel. Tuleb palju alternatiive leida,“ kirjeldab Merilin ürituste korraldamist viiruseohu olukorras.

Tunnustamisürituste koordinaatori ametikoht pakub ka palju-palju rõõmsaid hetki. „Kõige rohkem meeldib mulle selle töö juures inimeste emotsioonide nägemine, kui nad on mingi tunnustuse pälvinud. Selle rõõmu ja õnnetunde nägemine on kindlasti üks mu lemmikuid aspekte selle töö juures,“ sõnab Merilin.

Ürituste korraldamine ei möödu aga alati veatult. „Viimati juhtus üks naljakas apsakas Aasta Parimate aktusel. Aktusel anti kõigile preemia saajatele tänukotike, kus oli šokolaad ja tass. Aasta Tudengiteo auhinna said kolm IT-teaduskonna tudengit üliõpilasesinduse rahastusplatvormi loomise eest. Alles aktuse ajal saalis istudes tuli mul meelde, et unustasin nende kotti panna kolm tassi ja šokolaadi, olin pannud ainult ühe. Nii et pärast aktust pidin nad üles otsima ning unustatud asjad üle andma,“ meenutab Merilin.TalTechi tudengkonna 100. sünnipäeva pidustused, mille organiseerimises Merilin kaasa lõi. Autor: Mattias Kitsing

5 suurepärast põhjust, miks liituda üliõpilasesindusega

Merilin soovitaks kindlasti võimalusel üliõpilasesindusse kandideerida, ka siis, kui oled end juba mõnes tudengiorganisatsioonis tõestanud. „Üliõpilasesindus on hoopis teine maailm kui tudengiorganisatsioon,“ ütleb ta, „see on justkui üks samm edasi enne tööturule suundumist.“ Merilin leiab, et ülikoolist saab küll häid teadmisi, kuid praktilistest oskustest jääb õppekavas vajaka. Küll aga saab need oskused ise omandada, lüües kaasa tudengiaktivismis, mis pakub lõputult võimalusi!

„Üliõpilasesindus pole kindlasti liivakast või lasteaed. Sa pead olema valmis vastutama ja oma ülesannetega hakkama saama. Keegi ei utsita sind tagant, ise pead olema hakkaja ja tegutsema. Samas toimub väga palju lõbusat, tutvud uute inimestega ja leiad sõpru, avardad oma silmaringi,“ kirjeldab Merilin oma kogemust üliõpilasesinduse meeskonnas. „Ma julgustaksin kõiki rikastama niimoodi oma ülikooliaega, see on ühteaegu nii hariv kui lõbus!“

Lisaks toob Merilin välja, et nii üliõpilasesindusest kui tudengiorganisatsioonidest võib leida enda kõrvale inimesi, kes jäävad sinuga kogu eluks. Need on inimesed, kes samuti tahavad pidevalt õppida, areneda ja tegutseda.Üliõpilasesinduse tudengielu valdkonna tiim. Vasakult ürituste koordinaator Anett, juhatuse liige tudengieluvaldkonnas Engel-Mari, spordikoordinaator Sken, Merilin ja võrkpalliturniiri projektijuht Kristina. Autor: Mattias Kitsing

Merilini kõige toredam mälestus üliõpilasesindusest on eelmise aasta suvel toimunud väljasõidust Saaremaale. „See oli nii hariv kui ka lõõgastav – käisime saunas, kiikusime külakiigel ja sõime jäätist. Kogu seltskond oli väga ühtne, hoolimata sellest, et paljud veel ei tundnud üksteist. Mulle jättis see väljasõit väga toreda mälestuse,“ meenutab Merilin väljasõitu.

Vabal ajal meeldib Merilinile sportida – käia jalutamas, jooksmas, rulluisutamas. „Sport ja tervislik toitumine on mu elustiil, mida püüan järgida kõigi oma teiste tegemiste kõrvalt.“ Viimasel ajal on Merilin enda jaoks avastanud lauamängud. „Olen neist peaaegu sõltuvusse sattunud,“ naerab ta. Lauamänguõhtud on Merilini kodus au sees.

Kui kool lõpetatud saab, plaanib Merilin puhata ja mõelda tegevustele ja unistustele, mis on jäänud muude kohustuste kõrvalt tahaplaanile. Ta soovib pühendada rohkem aega enda ettevõtte arendamisele, minna tantsima, millest on ta kaua unistanud, ning võtta aega raamatute lugemiseks. ,,Doktoriõppesse ma esialgu minna ei plaani, kuna magistritöö kirjutamine on olnud juba paras katsumus,” naerab Merilin.

Üliõpilasesinduse väljasõit suvine väljasõit Saaremaale. Autor: Mattias Kitsing


Comments


bottom of page