top of page

ÜE sari: Sken

Mis oleks tudengielu ilma Suvemängude, Talimängude ja kõigi teiste vingete spordiüritusteta, kus end üksi või tiimiga proovile panna ja liikumisest rõõmu tunda? Selle eest, et TalTechi tudengitel oleksid head võimalused sportida ja Tehnikaülikool üliõpilasspordivõistustel esindatud, hoolitseb Sken Selge, üliõpilasesinduse spordikoordinaator.

Sken on 3. kursuse äriinfotehnoloogia tudeng. Ta iseloomustab end sõnadega rõõmsameelne, aktiivne ja seiklushimuline. Üliõpilasesinduse personalis oli tema esimene tööots kehastada Juulius Tipikat ehk esineda TalTechi rõõmsameelse maskotina. Skeni ülesandeks oli nii pidulikel, meelelahutuslikel kui sportlikel üritustel Juuliusena üles astuda ja tipikate vaimu kanda. Pärast aastat Juuliusena kandideeris Sken juba spordikoordinaatori positsioonile.

„Kõige ägedam on see, et saan tegeleda valdkonnaga, mis mulle väga meeldib,” ütleb Sken. Spordikoordinaatori peamisteks kohustusteks on spordivõistluste korraldamine, osalejate leidmine Ylispordi üritustele (Suvemängud, Talimängud, Ylipall) ja meistrivõistlustele ning esindustiimide kokkupanemine. Naljaga pooleks võiks isegi öelda, et Sken peab kindlustama, et tipikad „karikaid koju tooksid” ehk tal tuleb üles leida tublid ja sportlikud tudengid, kes esindustiimides TalTechi võidukalt esindaksid. „Sel positsioonil saan pakkuda teistele võimalusi sportimiseks, ise sporti teha, näha seda rõõmu, mida sportimine toob. Võistlustel on osalejate silmist näha, et neil on lõbus,” sõnab Sken.

Võrkpalliturniir 2020

Spordikoordinaator saab ise otsustada, kui palju ja milliseid spordiüritusi ta korraldab. Näiteks sel sügisel korraldas Sken Tipikate Tenniseturniiri ja traditsiooniliselt toimub veebruaris võrkpalliturniir. Üheks kõige tähtsamaks projektiks peab Sken TalTech jooksu. Jooks toimub tavaliselt maikuus ja on väga menukas, osalejate arv küündib üle neljasaja. „Tegelikult ei ole selles töös midagi keerulist. Oleksin hea meelega veel mitu aastat. Kahjuks tudengielu saab ükskord otsa, tuleb pärisellu sukelduda.”

TalTech jooks 2019

Iga ürituse kordamineku aluseks on hea tiimitöö. „Varem püüdsin ise kõik ära teha, nüüd proovin rohkem meeskonnamängija olla,” ütleb Sken, „delegeerimine on ka okei.”

Sken arvab, et motivatsioon sportimiseks peab tulema seestpoolt. Mitte kedagi ei saa sporti tegema sundima. Sken naudib võrkpalli, jõusaalis käimist ja jooksmist. Peale trenni on alati mõnus tunne, palju uut energiat ja motivatsiooni tegutsemiseks. „Kus on vaja sporti teha, sealt mind leiab!”

Sken kutsub kõiki jaanuari lõpus toimuvatele Talimängudele! Vaata lisa: https://ylisport.ee/

Jälgi Juuliuse blogi ja püsi kursis TalTechi üliõpilasesinduse värskeimate uudiste ja haridusteemadega. Uus lugu juba järgmisel esmaspäeval!

Comments


bottom of page