top of page

ÜE sari: Tiina-Maria

ÜE lugude sari on seeria persoonilugudest, mis räägivad lähemalt mõnest üliõpilasesinduse personali liikmest ja tema tööst. Ikka selleks, et kõigile tudengitele tutvustada üliõpilasesinduse ülesandeid ja tegemisi Tallinna Tehnikaülikoolis. Sari ilmub Juulius Tipika blogis kord kuus.

Äratus kell 7.30. Jalutuskäik 200 m kaugusele mereranda. Väike karastav suplus. Niimoodi alustab oma päeva Tiina-Maria Tali, üks üliõpilaskonna revisjonikomisjoni liikmetest.

Üliõpilaskonna revisjonikomisjon on sõltumatu kontrollorgan, mille ülesandeks on üliõpilasesinduse töö kontrollimine. Revisjonikomisjoni liikmed hoiavad silma peal üliõpilasesinduse eelarvel ja raamatupidamise korrektsusel, üliõpilasesinduse projektidel ja üliõpilaskonna juhatuse tööl. Tavaliselt kuulub revisjonikomisjoni kolm liiget. Revisjonikomisjon on iseseisev üksus ja seega on selle liikmetel oma töö kujundamises palju vabadust. Liikmed saavad ise otsustada, missugust aspekti üliõpilasesinduse tööst kontrollida ja millele suuremat tähelepanu pöörata. Näiteks sel semestril uurib revisjon, milline on üliõpilasesinduse kuvand ja nähtavus TalTechi tudengite seas. Uuringuga seotud küsimustikule saad vastata siin (Ps. See võtab vaid 5 minutit või vähemgi). Oma töö tulemusi esitleb revisjonikomisjon kaks korda aastas esinduskogule.

„Revisjonikomisjoni puhul on tore see, et ei pea üksi pusima. Tööd tehakse meeskonnas ja alati on keegi, kellele toetuda,“ ütleb Tiina. Revisjonikomisjoni liikmed peavad kõigel kätt pulsil hoidma, mis üliõpilasesinduses toimub. „Ühest küljest on tore, et revisjonis olles saab väga põhjaliku ülevaate üliõpilasesinduse tööst. Teisalt võib vahel suures infotulvas olla keeruline orienteeruda,“ sõnab Tiina.

Enne revisjonikomisjoniga liitumist oli Tiina-Maria kaks aastat üliõpilasesinduse personalijuht. Ta nägi juhuslikult kuulutust, et ÜE-s on vabanenud personalijuhi positsioon ja otsustas viimasel hetkel kandideerida. „Kirjutasin viimasel õhtul enne kandideerimistähtaega motivatsioonikirja valmis ja saatsin ära. See oli parim otsus, mis teha sain!“ meenutab Tiina. „Enne üliõpilasesindusega liitumist polnud ma kuskil mujal organisatsioonis aktiivne. Ma polnud üldse mingi aktivismiga varem tegelenud.“
Vasakult: Tiina-Maria spordivõistlusel; koos spordikoordinaator Skeniga ÜE suvisel väljasõidul; koos üliõpilaskonna juhatuse liikme Engel-Mariga tänavusel vabariigi aastapäeval.

„Üliõpilasesinduses tegutsemine on mulle väga palju enesekindlust andnud. Põhikoolis olin mina see, kes ei julgenud võõrastele helistada või poes müüjaga rääkida. Need mured on nüüd kadunud,“ naerab Tiina. Lisaks suuremale enesekindlusele on üliõpilasesindusega liitumisega kaasa tulnud muudki toredat. Tiina toob välja 3 põhjust, miks ta teistelgi väga soovitaks mõne tudengiorganisatsiooniga liituda:

1. Head sõbrad ja tuttavad kogu eluks! Tudengiorganisatsioonis kaasa lüües tutvud paljude uute inimestega, kellest võivad saada sinu head sõbrad. Ülikoolis loodud tutvustest võib tulevikus ka töömaastikul palju kasu olla.

2. Uskumatult lahedad üritused! Aktiivse tudengina on sul võimalus võtta osa väga paljudest üritustest, mis muudavad tudengielu meeldejäävaks. Näiteks osales Tiina Üliõpilaste Suvemängudel naiste mudamaadluses, millest ta tõenäoliselt kõrvale oleks jäänud, kui poleks kuulunud ÜE-sse.

3. Kogemused, kogemused, kogemused. Kui liitud mõne organisatsiooniga, võid kindel olla, et lahkud ülikoolist mitte vaid erialaste teadmiste, vaid ka kasulike kogemuste poolest rikkamana.

Tiina-Maria Tali

Praegu veedab Tiina suurema osa ajast Muhu saarel. Alustab päeva karge suplusega meres, tegeleb arhitektuuri eriala omandamise ja väiksemate erialaste tööprojektidega, pärastlõunati käib jooksutiirul ja siis õpib või töötab veel veidi. Tiina on lapsest saati orienteerumisega tegelenud, ka kogu tema pere on selle spordialaga seotud. „Orienteerumine on üks vingemaid spordialasid: sa saad korraga olla värskes õhus, panna oma vaimsed võimed proovile ja füüsist arendada!“ ütleb Tiina. Lisaks spordile naudib Tiina maalimist ja joonistamist. Ta usub, et kõigil võiks olla füüsilise poole tasakaalustamiseks ka mõni vaimne hobi.

„Praegu tunnen just võistlustest puudust. Tahaks väga nädalavahetuseks kuhugi võistlema sõita. Võistlustel on nii äge seltskond koos, igatsen seda kogukonnatunnet,“ räägib Tiina, „samuti tahaks sõpradega näost näkku kohtuda. Videokõned pole ikka päris sama.“

Orienteerumine on vinge spordiala!

Lõpetuseks jagab Tiina veel mõningaid elu lihtsamaks muutvaid nippe, mida iga tudeng teada võiks.

  1. Leia igas aines üks sõber, kelleda saad tunni teemadel rääkida või abi küsida.

  2. Mõnikord aitab paberile ilusa konspekti tegemine õpitavat teemat paremini omandada.

  3. Kui pead koostama referaati, esseed või uurimistööd, võid tavalise otsingu asemel kasutada Google Scholarit. Tõenäoliselt leiab sealt asjalikumat infot.

  4. Kui õpitav teema üldse huvi ei paku, otsi kasvõi Netflixist mõni sari või film sarnasel teemal, et end veidigi kurssi viia.

Comments


bottom of page