top of page

Üliõpilaskonna uue juhatuse õppeaasta alguse tervitus


Kõik on uus septembrikuus ja suvega on meil ka üliõpilaskonna juhatuses muudatused toimunud! Haridusvaldkonna juhi Pille kõrval asusid ametisse uus juhatuse esimees Joosep Perandi ja uus juhatuse liige tudengielu valdkonnas Anna Suzdalev.Anna ja Joosep - kes te olete, kust te tulete ja kuidas te üliõpilaskonna juhatusse sattusite?


Anna: Hellllouuuu… Mina olen uus juhatuse liige tudengielu valdkonnas ning tulen sellisest Tallinna äärsest vallast nagu Saku. Fun fact, eelmine üliõpilaskonna esimees tuli samuti sealt ;) Enne juhatusse kandideerimist olin tegutsenud aasta aega tudengielu valdkonnas tudengiorganisatsioonide koordinaatorina ning tundus, et juhatusse kandideerimine aitaks kaasa minu mugavustsoonist välja minekul ning annaks mulle arengut, mida praegusel hetkel enda elult soovin.


Joosep: Hei! Olen uus juhatuse esimees, tulen sellisest väiksest ja armsast külast nagu Jäneda. Minu tee tudengiaktivismiga algas MTÜKist, olles seal juhatuse liige. Tegin oma tööd nii piisavalt hästi, et inimesed arvasid et minust võiks ka ÜEs asja olla, seega läbirääkides ja olukorda hinnates, ütleks et mul on midagi meie tudengkonnale pakkuda, ning soovin seda üliõpilaskonna esimehena täide viia.Kuidas uuel juhatusel omavaheline koostöö sujub?


Pille: Kuna me kõik kolm oleme ka varem omavahel veidi koostööd teinud ja varasemalt tuttavad, siis natuke oli kergem alustada uue juhatusega. Iga koosolek saab nalja ja üksteise kallal norimine käib lõbusa töökeskkonna juurde igapäevaselt. Meil on koos ühised visioonid ja ideed ja väga palju pole lahkarvamusi tekkinud. Kuigi alguses võtab juhatusse sisseelamine väga kaua aega, siis Anna ja Joosep on sellega hästi hakkama saanud. Eks aeg ajalt tuleb asju meelde tuletada ja aidata aga küsimusi neil kahel juba jagub kuhjaga :)


Joosep: Uue juhatuse koostöö toimib meil imehästi. Esiteks enne veel minu ja Anna mandaadi algust, istusime koos maha, rääkisime oma unistustest ja plaanidest, ning mitte ükski idee ei tekitanud kellelegi vastumeelt - pigem vaid andis juurde igaühe individuaalsele eesmärgile. Teiseks, meie üldine läbisaamine ei vajanud väga palju koostööharjutusi, see oli kohe algul meeldiv. Me juba oleme üksteisele olemas, anname mõõdukalt puid ning toetame üksteist.


Anna: Uue juhatuse koosseis on väga omamoodi eriline. Oleme kõik majandusteaduskonnast ning kõigil meil on väga suured soovid ja eesmärgid, mida tahame aasta jooksul täide viia. Iga uus juhatuse koosseis toob endaga kaasa muudatusi ning eesmärke ja praegu on hea meel, et kõik nõustume järgnevale õppeaastale seatud visiooniga, mida soovime ellu viia.Millised ootused on teil uuele õppeaastale? Mida sooviksite korda saata?


Joosep: Soovin, et Üliõpilaskonna rahastus oleks veelgi suurem, et me saaks anda meie tudengitele nii palju võimalusi kui vähegi võimalik. Me soovime kasvatada ühtsust TalTechis ning kasvatada ÜE läbipaistvust meie tudengite seas. Soovin kaasa rääkida kõrgharidust kõnetavatel poliitilistel teemadel ning teha aktiivselt koostööd teiste kõrgharidust pakkuvate asutustega. Kõige suuremaid eesmärke ei julge ma veel välja reklaamida, aga ütleme nii, et kui kõik läheb nii nagu peaks, siis on õppeaasta lõpus midagi ülivinget oodata. Lisaks sellele tahan olla toeks oma kaas-juhatuse liikmete valdkondades - näiteks minu isiklikust võistlushimust tingitult soovin, et Ylispordi üritustel oleksime me esimesed.


Anna: Suurim ootus selleks õppeaastaks on, et meie ülikooli tudengielu saaks õitseda samamoodi nagu enne koroona aegu. Õppeaasta algas suure ja traditsioonilise Avalöögi Orienteerumisega, kuhu registreerus üle 1000 uue rebase ning loodan ka sellist ägedat aktiivsust kogu õppeaastaks! Isiklikult sooviksin aasta jooksul kaasata veelgi rohkem rahvusvahelisi tudengeid ja tudengiorganisatsioone meie tudengielu tegevustesse. Esimene suur samm sai just tehtud, kus kõik ingliskeelsed õppekavad olid oodatud osalema meie Avalöögil. Samuti soovin arendada eelneva juhatuse liikme sammude järgi meie spordivaldkonda, luues koostöös üliõpilasesinduse spordi koordinaatoritega uusi üritusi, mida meie rebastele saaks pakkuda. Ja loomulikult kuna minu eelmine amet oli tudengiorganisatsioonide koordinaator, siis soovin tugevdada veelgi rohkem koostööd meie tudengiorganisatsioonide vahel, et tekiks rohkem uusi üritusi, mille üle saaksime kõik uhked olla.


Pille: Minu suurim eesmärk on kindlasti leida endale hea järeltulija, kes võtaks positsiooni üle ja võitleks edasi hea kõrghariduse nimel. Muid plaane on palju ja aasta kindlasti ei ole piisavalt pikk aeg, et kõike lõpuni viia. Suurimad projektid kuhu mind on kaasatud on kindlasti ÕISi tagasiside muutmine ja ülikooli hea tava väljatöötamine. Lisaks tahame tõsta esinduskogu valimisaktiivsust ja teha nende tööd koos esinduskogu valimiste koordinaatori Miaga läbipaistvamaks. Uus projekt ja selle aasta suur eesmärk on välja töötada TalTechi vaimse tervise seisukohad ning korraldada koos kõigi teaduskonna tudengitega koostöös vaimse tervise üritusi, et teadvustada selle olulisust. Hariduskommunikatsiooni kordinaator on viinud selle sama Juuliuse blogi, mida praegu loed uuele platvormile ja nüüd tuleb tõsta lugemisaktiivsust ning jõuda ka välistudengiteni. Joosepiga koos võitleme tasuta kõrghariduse nimel ning oleme tegemas erinevaid plaane, kuidas sellega silma paista. Kindlasti kõige selle juurde kuulub palju väiksemaid tegevusi ja jooksvaid mõtteid nagu õpetajate päev, Euroteq, Tuutorite areng, koostöö teiste ülikoolidega ja palju muud. Tegevust jagub ja ilmselt paljudega jätkub tööd kauemaks kui aasta.Mis on teie top 3 üritust, kuhu te soovitaksite tudengitel aasta jooksul jõuda?


Anna: Kui sa oled TalTechi uus rebane, siis sa PEAD külastama vähemalt ühe tudengiorganisatsiooni infoõhtut (ideaalis vähemalt 2)! Äkki just sealt leiad enda eluaegsed sõbrad ja mälestused terveks eluks. Aga vastus juhul, kui pole vahet, mis õppeaasta tudeng sa oled, siis kindlasti pead sa ostma pileti Linnakupeole, sest need on ülikooli legendaarseimad peod, kus on uskumatult ägedad esinejad. Teine üritus oleks Üliõpilaste Talimängud ja kolmandaks Suvemängud. Sa ei saa ennast pidada täisväärtuslikuks üliõpilaseks, kui sa pole mõlemal üritusel TalTechi esindanud.


Pille: Esimesel aastal kooli tulles oli kindlasti üheks minu lemmik ürituseks Kultuuriklubi parklapidu. Kevadel soovitan kõigil tudengitel astuda läbi MTÜKi business forumilt, et saada rahatarkust juurde ja kindlasti üks õige tudeng astub läbi tali- ja suvemängudelt.


Joosep: Esimesel aastal Pidude triloogia, linnakupidu, ning Ylispordi üritused (Ylipall, tali- ja suvemängud). Usun, et igal tudengil on oma huvile vastav tudengiorganisatsioon siin koolis, miks mitte oma teaduskonna Üliõpilaskogu, kus leida endale sõpru ja teisi tudengeid, kellega koos kõigepealt semester läbida, peale seda teine, kolmas, neljas ja siis veel kool lõpuni ka teha.Mida soovite/soovitate tudengitele ja eriti rebastele uueks õppeaastaks?


Joosep: Ma soovin, et meie rebased oleks avatud, et nad vaataks üle kõiksugused erinevad võimalused mis meie kool pakub, et endale kindlaks teha need kohad, organisatsioonid vms, kellega koostööd teha või muud moodi panustada. Olge õppetöös tublid ja virgad! Te leiate loengus paremalt ja vasakult potentsiaalselt sõbrad kogu eluks. Ning viimasena soovitaksin kõigil nautida seda üliägedat keskkonda, kus end arendada.


Pille: Ärge andke alla! Esimene aasta on kõige raskem - teil on sisseelamise periood, õppeained on osadel erialadel üldisemad ja palju kontrolltöid ning eksameid võib olla samal ajal, aga kõik see on seda vaeva väärt! Tuleb edasi minna ja mida semester edasi, seda lihtsamaks, huvitavamaks ja ägedamaks teie ülikooli aastad muutuvad. Ja jätke meelde nii haridust omandades kui ka tudengielus, et eksimine on inimlik ja ülikool ongi selleks, et oma vigadest õppida.


Anna: Ülikool on väga teistmoodi kogemus, kui gümnaasiumis õppimine. Vahepeal on sul kerge, aga enamus ajast võib olla raske ja hinded võivad olla nagu üks ameerikamägi, mis kogu aeg tõuseb ja langeb. Ärge unustage, et see on okei, elu ongi kogu aeg muutuses! Kõige tähtsam on see, et sina saad ainest enda jaoks aru ja oskad vajadusel infot juurde otsida. Samuti ärge unustage, et peale õpingute on ülikoolil veel nii palju rohkemat pakkuda, mille jaoks te peate ise esimesed sammud tegema. Ja uskuge mind, õppeaasta alguses on neid uusi samme palju kergem teha, kui eksamiperioodi ajal või õppeaasta lõpus. Võtke kõikidest võimalustest kinni ning tekitage endale õppeaasta, mida terve elu nende seikluste pärast meeles pidada!


Vasakult: Pille, Joosep, Anna

Comments


bottom of page