top of page

Üliõpilaskonna juhatuse kõne õppeaasta avaaktusel

Lugupeetud rektor, ülikooli töötajad ja kallid kaasüliõpilased


Mul on suur au olla Teie ees uue õppeaasta alguses ja saata Teid vastu uuele õppeaastale. Täna algab Teie teekond - see saab olema ühtaegu põnev, väljakutsuv ja mõnikord päris raske. Kuid ära anna kohe alla, sest raskeid asju ei ole vaja karta. Oluline on vaid üks jalg teise ette panna ning lõpuks näed imelist vaadet, mis avaneb mäe tipust. Tea, et Sa ei pea iga hinna eest üksinda hakkama saama, sest oled ümbritsetud inimestega, kes on valmis nõu ja jõuga abiks olema.


Mõned aastad tagasi istusin ka mina siin saalis esimest korda. Mõtlesin, et keskendun ainult oma eriala õppimisele. Mõtlesin, et tulin siia vaid selleks, et raamatuid lugeda ja kodutöid teha. Mõtlesin, et ma pole see inimene, kes tahab uusi tutvusi luua ja koolivälistes tegevustes osaleda. Ma poleks saanud rohkem eksida.


Mu ülikoolikogemus on ületanud igasuguseid ootuseid. Ma poleks osanud unistadagi, et ülikooli jooksul juhin tudengiorganisatsiooni, algatan suurprojekte või saan tegeleda valdkondadega, mis on mulle sisimas suure tähendusega, näiteks tudengite heaolu ja vaimne tervis. Kui see kõlab Sinu jaoks praegu kaugena, siis usu: minagi poleks eales arvanud, et midagi sellist ees ootab. Hoidsin vaid avatud meelt ning keskendusin ühe jala teise ette toomisele, üks samm korraga.


Olete kuulnud selle nädala jooksul korduvalt, et liituge tudengiorganisatsioonidega, looge tutvusi ja võtke osa Tallinna Tehnikaülikooli unikaalsest tudengielust. Kuid miks sellest niivõrd palju räägitakse? Enamasti öeldakse, et leiad sõbrad kogu eluks või pidudel on toredam või koos on ülikoolis lihtsam. Põhjuseid on aga palju rohkem. Ühise eesmärgi nimel koos tegutsemine annab jõudu ja enesekindlust; uusi oskusi ja teadmisi; turvavõrgustiku, mis ei lase Sul kukkuda ja rajalt maha jääda. Ma olen täna siin ainult tänu inimestele, kes mind toetasid. Neid, kes üksinda ülikooli lõpuni vastu peavad, on vähe ja nende ülikoolikogemus on palju vaesem.


Suurem osa õppimist toimub väljaspool klassiruumi. See toimub õhtul tudengiorganisatsioonides kogemusi jagades, pärast tunde grupitöid tehes või kursusekaaslasega mõnel häkatonil start-upi alustades. Kõige rohkem õpib koos tegutsedes - üksi jõuad kiiresti, kuid koos jõuame kaugemale.


Sina teed esimese sammu. Võta hetk, et mõelda, mis on Sinu esimene samm. Kas lähed mõne organisatsiooni tutvumisõhtule? Kas võtad julguse kokku, et alustada vestlust inimesega Su kõrval? Kas lepid kokku kohtumise mõne inimesega, kes Sulle ülikooli peal on silma jäänud? Valik on Sinu, kuid on oluline, et selle sammu astuksid ning ära kaota lootust, kui esimene samm ei too soovitud tulemusi, vaid proovi uuesti!


Soovin sulle julgust ja avatud meelt eesootavaks teekonnaks.

Ilusat õppeaasta algust ja elagu TalTech!


Comments


bottom of page