top of page

10 fakti, mida Sa veel TalTech Moodle’i ja äpi kohta ei teadnud!

TalTech Moodle ja TalTech äpp võeti kasutusele juba eelmise õppeaasta alguses ning need on ainulaadsed Tehnikaülikoolile – e-tugi ja rakendus nii õpilastele kui ka õppejõududele. E-tugi on nõutud kõikidele ainetele, mis on õppekavades kohustuslikud. Ent TalTech Moodle’il ja äpil on veel palju muutusi ees.

  1. Kõik kohustuslike ainete Moodle’i kursused läbivad haridustehnoloogiakeskuse poolt algtaseme kvaliteedikontrolli, mille eesmärgiks on e-kursuste kvaliteedi ühtlustamine ja tudengite rahulolu suurendamine õpingutega.

  2. TalTech Moodle’i uus kasutajaliides on loodud just meie jaoks, olgu Sa siis üliõpilane, õppejõud või programmijuht! Moodle on TalTech’i värvides ja lehe ülaosast avanev navigeerimisriba võimaldab hõlpsasti liikuda erinevate keskkondade vahel. Ettepanekud kasutajaliidese mugavamaks muutmiseks on oodatud aadressile moodle@taltech.ee.

  3. TalTech Moodle’is on c.a 2500 aktiivset kursust ja 13 000 aktiivset kasutajat.

  4. Varsti enam ei pea pead vaevama ise kursustele registreerimisega – ÕISi deklaratsioonide põhjal lisatakse õppejõud ja tudengid automaatselt õigele Moodle’i kursusele.

  1. Hea uudis ka õppejõududele – Moodle’i hindamislehe lõpliku punktiskoori hindeks teisendamine ning kandmine ÕISis õigele hindamislehele jääb Moodle hooleks – Sinu teha jääb vaid kinnitamine!

  2. Ka programmijuhid saavad panustada tudengite õppetöösse ning silma peal hoida tudengite õpiedukusel. Valminud on Moodle’i vahetulemustel põhinev õpianalüütika lahendus, mis võimaldab lihtsasti jälgida tudengite edenemist.

  3. Õppejõud saavad oma e-kursuste kaasajastamiseks kasutada erinevaid haridustehnoloogiakeskuse teenuseid nagu loengusalvestused, õppevideod, interaktiivsete õppematerjalide loomine jmt. Vt htk.ttu.ee ja soovita ka oma õppejõule!

  1. TalTech mobiilirakendusel on enam kui 2000 kasutajat, millest 1500 on Androidi kasutajat ning 500 iOS kasutajat.

  2. TalTech mobiilirakendust arendavad TalTechi vilistlased ja üliõpilased. Äpi android-versiooni arendaja Sander Saarsen pälvis 2018. aastal TalTechDigital magistriõppe stipendiumi, mida antakse välja info- ja digitehnoloogiatega seotud bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilasele, kes on juba panustanud või huvitatud praktiliselt panustama TalTechi digilahenduste arendusse.

  3. Äpis on võimalik näha kõike – alates campuse kaardist kuni sööklate lõunapakkumisteni, tunniplaanist kuni ühistranspordi sõiduplaanideni. Lisaks sellele, saad mobiilirakenduse kaudu siseneda ÕIS keskkonda! Loe äpi kohta lisaks siit.

Kui tunned, et TalTech Moodle’ist või tudengiäpist on midagi puudu, siis kõik ideed ja ettepanekud on oodatud kasutajatoe aadressil moodle@taltech.ee.

Comments


bottom of page