top of page

5 küsimust ÜE uuele juhatusele

Igal esmaspäeval ja reedel ilmuvad just siin blogis Studioosuse lood. Ahjusoojalt ja kontaktivabalt. Tänase loo autor on Tiina-Maria Tali.

Selle aasta kevadest on Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilasesindusel täiesti uus juhatus. Juhatuse liige haridusvaldkonnas Lenne-Liisa Heinoja (vasakul) on olnud sellel positsioonil aasta algusest. Uus esimees Sten Ärm (keskel) ning juhatuse liige tudengielu valdkonnas Engel-Mari Mölder (paremal), said valitud ametisse 10ndal märtsil. Engel-Mari võtab Jasmini positsiooni üle juuni lõpus.

Selleks, et meie uute tudengiesindajatega natuke rohkem tuttavaks saada, küsisime neilt viis küsimust.

KES SA OLED JA KUST SA TULED?

Lenne-Liisa: Olen Lenne-Liisa ning olen eluaegne tallinlane. Käisin 12 aastat Tallinna Jakob Westholmi Gümnaasiumis muusikakallakuga klassis, mille lõpuks lõpetasin kiituskirjaga ehk hinded olid neljad-viied. Gümnaasiumi ja põhikooli kõrvalt käisin Tallinna Muusikakoolis ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis õppides klassikalist kitarri – olen paberitega muusik!

Engel-Mari: Olen 21-aastane neiu ning õpin avalikku haldust ja riigiteaduseid 2. kursusel. Olen pärit Tallinnast ja terve elu ka siin haridust omandanud – käisin enne ülikooli 12 aastat Tallinna 21. Koolis. Inimesena näen ennast positiivse, sihikindla ja töökana. Olen igal juhul valmis uutest võimalustest kinni haarama ja mis mulle isiklikult tähtsaim – alati abivalmis. See tähendab seda, et kui Sul on mure, pöördu julgelt minu poole ning mõtleme koos midagi välja (ausalt ka).

Sten: What’s up! Mina olen Sten Ärm ning õpin TalTechis informaatika eriala 3. kursusel. Enne ülikooli õppisin kõik 12 aastat Saku Gümnaasiumis, nautides elu Eesti õllekultuuri pealinnas.

MIKS KANDIDEERISID ÜLIÕPILASESINDUSE JUHATUSSE?

Lenne-Liisa: ÜE juhatusse mõtlesin juba kandideerida 2019. aastal, kui toimusid valimised juhatuse liikmele haridusvaldkonnas. Siis aga jäin kandideerimisega natuke hilja peale ja liitusin hoopis TalTech ÜE perega hariduskommunikatsiooni koordinaatorina. Sealt õhin kasvas ning sain võimaluse ampsata suurem tükk tudengielust alates 1. jaanuarist 2020 haridusjuhi positsioonil. Kandideerisin sellepärast, et tekkis tunne, et tahan midagi uut luua, saavutada ning õppida. Haridusvaldkonna juhi positsioon on põnev, asjakohane õppivale tudengile ning diskussioonirohke. Elame ajal, kus õppimine ja õpetamine käib käsikäes, samuti eluaegne õppimine.

Engel-Mari: Kindlasti kannustas mind tahe saata korda midagi tähendusrikast nii isiklikus kui ka ühiskondlikus mõttes. Olen siiani panustanud MTÜKi projektidesse, osalenud TalTechi tuutoriprogrammis ja üritanud võimalikult palju hoida end kursis ülikoolis toimuvaga. Olulise tõuke sain ÜEs võrkpalliturniiri korraldamisest, mille käigus sain esinduse elust osa võtta ja seeläbi veenduda, et ma tahan selle vahva seltskonnaga edaspidigi seotud olla. Tudengielu valdkonna juhatuse liikme positsioon tekitas konkursi avalikustamisel koheselt positiivseid tundeid ning mõtte, et kui ma sellest nüüd kinni ei haara, siis kahetsen seda hiljem. Kuna ma isiksuselt olen üsnagi aktiivne ja tahan endale aeg-ajalt uusi väljakutseid esitada, siis tundus ka juhatusse kandideerimine üsna loomulik.

Sten: Mind on alati köitnud väljakutsed ning võimalused ennast proovile panna. Viimase kahe ja poole aasta jooksul olen seda saanud teha tudengiorganisatsioonis BEST-Estonia. Seal avastasin läbi erinevate tiimide ja positsioonide, et mulle väga meeldib inimeste, tegevuste, projektide ja organisatsioonide juhtimine. Kui kevade alguses nägin võimalust kandideerida ÜE juhatuse esimeheks, teadsin, et kui kohe nüüd ja praegu ei kandideeri, siis hiljem enam sellist võimalust ei teki. Samuti oli otsuse vastu võtmisel suureks mõjutajaks ka fakt, et tudengielu on saanud mulle oma õpingute vältel väga südamelähedaseks ning kus mujal seda edasi arendada, kui Üliõpilasesinduses.

MIDA SELLEST VÄLJAKUTSEST OOTAD JA MIDA TAHAKSID KORDA SAATA?


Lenne-Liisa: Ootan palju põnevaid projekte ning tegemisi – kavas on hariduskvaliteedi töögruppide projekti muutmine paremaks, paljud koostööprojektid TalTech õppeosakonnaga, TalTech Üliõpilaskogudega uued suuremad haridusalased projektid jm. Tööd on palju ning inimestega suhtlemist on tohutult. Suurimaks unistuseks oleks käima lükata ÕISi tagasiside küsimustiku muutmine tudengisõbralikumaks ning kas‑küsimuste vaesemaks.


Engel-Mari: Ootan pikisilmi uut ja põnevat aega, kus tuleb hakata seni vaoshoitud mõtteid realiseerima ning aktiivselt tudengiellu panustama. TalTech on väga silmapaistev just oma tudengielu poolest. Seetõttu on mu kindlaks sooviks jätkusuutliku tudengite aktiivsuse tagamine aastaringselt. Ühtse Tipika perena on oluline tagada teineteise kindel seljatagune õppeaasta lõpuni. Kasvava välistudengite arvu valguses sooviksin samuti arendada tugevamat koostööd rahvusvaheliste ja kohalike tudengite vahel. Olles osalenud Erasmus+ projektides ning näinud, kui palju on tänu kultuurilistele ja keskkondlikele erinevustele üksteisega jagada, usun, et meile tuleks omavahelise suhtluse tugevdamine ülikoolis oluliselt kasuks


Sten: Uuelt positsioonilt ootan kindlasti märgatavat enesearengut. Seda nii juhtimis-, suhtlemis-, planeerimis-, kui ka avaliku esinemise oskustes. Samuti pakub see väljakutse palju võimalusi enda mugavustsoonist välja astuda, mis pole kunagi lihtne, aga tasub ennast kindlasti ära. Üliõpilasesinduse juhatuses on mul ka suurepärane võimalus koos teiste aktiivsete tudengitega tagada kõigi TalTechi tudengite hääle kõlavus. Soovin, et tudengite arvamust võetakse jätkuvalt kuulda nii ülikooli kui ka riigi tasandil kõrgharidusega seotud otsuseid vastu võttes, ning et üha rohkem tudengeid võtaks aktiivselt tudengielust osa.

MIDA KÕIGE ROHKEM KARDAD SEOSES JUHATUSE TÖÖGA?

Lenne-Liisa: Igal tudengil on oma õppimine, töö, eraelu ja muud jamad, millega peab igapäevaselt tegelema. Olen inimene, kes tegeleb asjadega viivitamatult ning kogu hingega. Kui miski jääb kripeldama, siis on nii mitmeidki unetuid öid veedetud arvuti taga kas õppides või tööd tehes. Mul on oma visioon ning olen suhteliselt jäärapäine – seda ka töö tegemises. Olen enda kohustuseks võtnud olla juhatuse liige haridusvaldkonnas ja kavatsen sellega võidukalt finišisse jõuda!

Engel-Mari: Sedavõrd vastutusrikka tööpositsiooni puhul tekib mul tahes-tahtmata hetki, kus hakkan ennast kriitiliselt analüüsima ja asju üle mõtlema. Uue keskkonnaga kohanemine ja erinevate nüansside õppimine nõuab palju vaeva. Ma ütleks, et ma otseselt ei karda, vaid pigem tunnen suurt vastutust mitte pettumust valmistada. Aga päeva lõpus ongi raskused ületamiseks ja kõik õppetunnid töö kvaliteedi parandamiseks.

Sten: Juhatuse esimeheks kandideerides muretsesin kõige rohkem selle pärast, et ei olnud ise päevagi Üliõpilasesinduse liige olnud ning teadmised siinse töökorralduse ja igapäevase elu kohta olid minimaalsed. Nüüd, kuu aega pärast valimisi, saan endiselt iga päev midagi uut teada, kuid näen, et see ei ole mind absoluutselt seganud organisatsiooni sisse elamisega. Üldiselt näen kõiki potentsiaalseid hirme kui häid väljakutseid, mille seljatamine saab olema pigem huvitav ja põnev kui hirmus ja ohtlik.

MILLEGA SA VABAL AJAL TEGELED?

Lenne-Liisa: Vabal ajal, kui seda tekib, meeldib trenni teha. Üks ajupuhkuse tegevus mida naudin on pusle kokku panemine. Samuti olen salajane arvutimängude mängija ning fantaasiaraamatute lugeja.

Engel-Mari: Mulle meeldib vabal ajal jooksmas käia – see aitab hästi igapäevaelu kohustustest korra eemale saada ja just iseendale keskenduda – ning küpsetada lähedastele head-paremat. Sõprade-tuttavatega suhtlus on samuti mu jaoks olulisel kohal. Ja kui kohustused mingil perioodil vähenevad, üritan igal võimalusel silmaringi avardada ja reisima minna. Minu jaoks on tähtis leida aeg, et lähedastega-sõpradega-üksi puhkusele või seiklusele minna ning erinevates välisprojektides osaleda.

Sten: Ma armastan muusikat. Mängin vabal ajal klaverit ja basskitarri, laulan ning kuulan igapäevaselt muusikat. Lisaks meeldib mulle sporti teha, põhiliselt käin jõusaalis ja jooksmas. Olen ka suur lauamängude fänn ning võiksin kasvõi igal õhtul sõpradega lauamängu või kaks mängida, kui selleks vaid aega oleks.

Comments


bottom of page