top of page

5 küsimust uuele ÜE juhatusele

Selle aasta kevadest on Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaskonnal kaks uut juhatuse liiget. Juhatuse liige haridusvaldkonnas Karoliina Rebane jätkab enda positsiooniga veel aasta ja tema kõrvale on liitunud uus üliõpilaskonna juhatuse esimees Annette Vijar ning juhatuse liige tudengielu valdkonnas Mark Toomsalu. Uue juhatuse koosseis alustab oma tööd 1. juulist.


Selleks, et meie uute tudengiesindajatega natuke rohkem tuttavaks saada, küsisime neilt viis küsimust.


Värskelt valitud uued juhatuse liikmed

KES SA OLED JA KUST SA TULED?

Mark: Olen ärinduse õppekava teist kursust lõpetav tudeng, kes tuleb originaalselt Saaremaalt ning TalTechis olen varasemalt olnud Majandusteaduskonna Üliõpilaskogu haridusjuht ning EuroTeqi tudengisaadik, samuti Majandusteaduskonna nõukogu üliõpilaste esindaja ning TalTech Tudengifondi liige. Oma olemuselt olen äärmiselt entusiastlik ning avatud tudeng, kellest on saanud TalTechi tõeline patrioot.


Annette: Mina olen Annette! TalTechis on mul käsil ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala ning lõpetan ka tudengiorganisatsioonis BEST-Estonia oma presidendi mandaati. Juba peaaegu kaks aastat tagasi sai kolitud oma armsast kodulinnast Põlvast siia Mustamäe campuse mändide juurde ning Tallinn on täitsa koduseks muutunud.


MIKS KANDIDEERISID ÜLIÕPILASKONNA JUHATUSSE?


Mark: Üliõpilasesindus on alati olnud koht, kuhu oma õpingute jooksul olen soovinud välja jõuda. Mulle meeldib sealne seltskond ning tunnen, et sobitun sinna äärmiselt hästi. Positsiooni mõttes tudengielujuht tundus mulle ahvatlev, sest saan olla eestvedajaks TalTechi tudengkonna arengul. Mulle meeldivad erinevad väljakutsed ning just antud võimalus seda mulle ka pakub.


Annette kõne pidamas

Annette: Olles kaks aastat aktiivselt tudengiorganisatsioonis tegutsenud ning eriti just viimase aasta jooksul teinud rohkem koostööd ka teiste tudengi- organisatsioonidega, on andnud see mulle võimaluse näha, kui vinged noored TalTechis tegutsevad. Sellised aktiivsed inimesed annavad ainult motivatsiooni juurde ning rõõm on olnud teha nendega koostööd. BESTi sünnipäeval Joosep mainis, et kandideerimised algavad varsti ning niiviisi see mõte mu pähe istutati. Tudengiorganisatsioonide juhatuste ümarlaual sai see nö väetist juurde, sest arutelus oli tudengielu strateegia, mis oli minu jaoks väga intrigeeriv. Tundsin seesmiselt, et palju on tehtud tudengielus, aga veelgi rohkem saaks veel teha ning iseloomult ma väga paigal ei püsi, vaid otsin pidevalt uusi võimalusi ning oskuseid, mida omandada. Üliõpilasesindus tundus sel hetkel nagu loogiline järgmine samm.


MIDA SELLEST VÄLJAKUTSEST OOTAD JA MIDA TAHAKSID KORDA SAATA?

Mark Toomsalu

Mark: Muidugi ootan sellest seiklusest uusi kogemusi ja võimalust areneda. Tänaseks oleme värvanud ka minu ümber tiimi, kes on äärmiselt mitmekülgne ja tugev ning ma ei jõua ära oodata sellise meeskonnaga koostöö tegemist. Näen, et aastate pärast võiks TalTech olla nii Eesti kui ka Euroopa tudengkonna lipulaev ning just see visioon tekitab minus motivatsiooni ning tahet, et selleni ka reaalsuses jõuda. Esimesed sammud on sinna suunas juba tehtud ning minu eesmärgiks oleks kindlasti seda progressi jätkata. Soovin kaasata rohkem välistudengeid, sest kuigi nende osakaal on meie ülikooli mõistes langenud viimaste aastate makromajanduslike tegurite tõttu, siis näen tulevikus ikkagi välistudengite arvu kasvu ning kuna ingliskeelseid organisatsioone on hetkel veel vähe ning pea enamik üritusi välistudengite jaoks on korraldanud ESN, kellel on tahest tahtmata võimatu piiramatult uusi üritusi luua, siis loodan just kasvatada ka välistudengite organisatsioonide arvu ning leida nendele võimaluse teha koostööd eestikeelsete tudengiorganisatsioonidega. Samuti on üheks minu eesmärgiks kolledžite üliõpilaste kaasamine ja kommunikatsiooni arendamine peamaja tudengkonnaga. Praegu tunduvad kolledžid Tallinna tudengitele nagu eraldi organid, kuigi tegelikult oleme üks pere ning kõik TalTechi üritused on mõeldud meie ühtsele tudengkonnale. Näen ka, et meie tudengite poolt loodud suurprojektid võiksid jõuda ka Eestist väljapoole ning 2026. aasta lõpuks võiksime omada kolme rahvusvahelise haardega projekti.


Annette: Praegu on veidi keeruline ennustada, millised väljakutsed täpselt ees ootavad, kuid iga päevaga saan nende olemusest järjest paremini aru. Minu südameteemaks on kõikide tudengite kaasamine otsustusprotsessidesse, kuna näen selles veel avastamata potentsiaali. Praegu jõuavad üliõpilasesinduseni peamiselt tudengiaktivistide või tudengiorganisatsioonide esindajate seisukohad. On oluline leida viise, kuidas kaasata kõikide tudengite arvamusi. Teades, mida arvab keskmine tudeng, on palju kindlam kaasa rääkida erinevatel teemadel, mis võivad tulevikus aktuaalseks osutuda. Soovin, et tudengite arvamus oleks õigesti esindatud ka hariduspoliitilistes küsimustes, sest olenemata sellest, kas me seda soovime või mitte, mõjutab see meid kõiki. Üks võimalus selle saavutamiseks on korraldada arutelusid, kus saab jagada erinevaid seisukohti ja otsida ühiselt lahendusi. Samuti tuleks kaasata ka meie kolledžid, kes on natukene kaugeks jäänud, kuid kes kannavad samamoodi oma hinges Tipika vaimu. Sooviksin, et korraldaksime rohkem ühisüritusi ning läbi selle luua tugevamaid sidemeid ja arendada paremat koostööd üliõpilaskonna sees.


MIDA KÕIGE ROHKEM KARDAD SEOSES JUHATUSE TÖÖGA?


TBF tiim

Mark: Üliõpilaskonna juhatus annab õlgadele väga suure vastutuse, mida kindlasti igaüks kanda ei jõuaks. Minu eelkäijad on olnud legendaarsed tudengid, kelle saapavarjud on olnud hiilgavalt suured ning mille täitmiseks pean kindlasti nägema äärmiselt palju vaeva. See aga mind ei heiduta ning näen sellest just enda arendamise potentsiaali ja võimalust teha midagi ägedat ära.


Annette: Minu jaoks on suurimaks hirmuks võimekus hoida kõiki elu aspekte balanssis. Esimehel on suur vastutus ning see mandaat nõuab kindlasti igapäevaselt palju ressursse. Aasta tudengiorganisatsiooni juhatuse mandaat on selja taga ja sealt on mitu nippi üles korjatud ehk saab olema põnev rakendada neid õppetunde nüüd üliõpilaskonna juhatuse töös.


MILLEGA SA VABAL AJAL TEGELED?

Mark: Minu jaoks ongi üliõpilaselu teatud viisil vaba aeg, sest saan nautida kvaliteetaega enda sõpradega ja teha koos midagi ägedat ära. Ma naudin sporti ja igal viimsel võimalusel käin mängimas erinevaid pallimängu alasid või jooksmas. Naudin sporti, kuna see on minu kirg ning kunagi oli minu unistuseks saada jalgpalluriks. Samuti meeldib mul vabal ajal lugeda raamatuid ning koguda tarkust läbi erinevate koolituste.


Best Estonia

Annette: Suurem osa minu vabast ajast kulub tudengiorganisatsioonis tegutsemisele, kus alati leidub midagi põnevat. Õpingute kõrvalt eelistan veeta aega sõprade ja perega, käies koos looduses või avastades, mida vahvat linnaelu pakkuda suudab. Kuna õpingud on peamiselt tehnilised ja teoreetilised, on minu jaoks oluline hoida tasakaalu, avastades oma loomingulist poolt. Hiljutisteks hobideks on luule kirjutamine, fotograafia ja joonistamine.

Comments


bottom of page