top of page

6 sammu tõeliseks tipikaks saamise teel

Uus kooliaasta on kohe-kohe ukse ees. Sel puhul jagab Juulius Tipikas kõigile värsketele rebastele (ja miks mitte ka teistele TalTechi tudengitele) nippe, kuidas saada täieõiguslikuks tipikaks ja ülikoolielust maksimum võtta. Nende kuue sammuga läbimisega saabki alguse vinge tudengipõli Tallinna Tehnikaülikoolis!

1. Avalöögi Orienteerumine

Registreeru hiljemalt 23. augustil siin: https://bit.ly/avalöök_2020

Avalöögi orienteerumine on meeleolukas üritus, kuhu tulevad kokku kõik rebased. Tegemist pole sportliku ettevõtmisega, vaid lõbusa seiklusega, mis jääb kauaks meelde. Siin saad esimest korda kohtuda oma kursusekaaslastega, teha tutvust vingete tudengiorganisatsioonidega, piiluda ülikoolielu kulisside taha ja kogeda tipikate vaimu. Orienteerumise käigus õpid tundma ka TalTechi linnakut, tänu millele saad eelnädalal reipama sammuga linnakus õige hoone poole astuda.

Orienteerumine toimub TalTechi äpi abil, niisiis oleks kasulik see enne üritust oma telefoni alla laadida. Äpp on hea abimees kõigile tudengitele mitte ainult Avalöögi Orienteerumisel, vaid kogu õppeaasta vältel. Sealt leiad nii tähtsamad õppetööga kui ka tudengieluga seotud üritused, sööklate lõunapakkumised, tunniplaani, spordihoone treeningute ajakava ja linnaku kaardi. Rebaste jaoks on äpis olemas kooliaasta alguse meelespea, et õpingute alguses oleks lihtsam järge pidada.

Avalöögi Orienteerumine on TalTechi rebase esimene verstapost tõeliseks tipikaks saamise teel.

NB! Kindlasti ära unusta end kirja panna! Vaid nii võid kindel olla, et satud kursusekaaslastega ühte gruppi.

Vaata lisa Facebookist.

Lõbusad hetked mulluselt Avalöögi Orienteerumiselt. Fotod: Mattias Kitsing

2. Semestri Avalöögi pidu

Pärast Avalöögi Orienteerumist jätkub õhtu Tudengimaja hoovis Semestri Avalöögi peol. Peole on oodatud kõik, olenemata tudengistaatusest. Muusika eest hoolitsevad DJ QrX, DJ Birddy ja Kendik, pakutakse tudengisõbralike hindadega joogi- ja söögipoolist.

Avalöögi pidu paneb päevale lõbusa punkti!

Vaata lisa Facebookist.

Semestri avalöök 2019. Fotod: Rene Lutterus

3. Eelnädal

Teisipäeval, 25. augustil jätkub värskete tipikate koolitamine eelnädala loengutes ja infotundides. Eelnädala käigus saad teada kõik vajaliku, et tudengipõlve astumine kulgeks sujuvalt – kuuled õpingukorraldusest, tuutoritest, välisõppe võimalustest, keelte õppimisest, sportimisest ja paljust muust. Veedad aega oma kursusekaaslastega ja kohtud programmijuhiga. Lisaks tutvustavad eelnädala käigus rebastele end nii kultuurikollektiivid kui muud tudengiorganisatsioonid ning saad kasulikke nippe õppimise ja aja planeerimise kohta. Juulius Tipikas soovitab kõigil rebastel kindlasti eelnädalast osa võtta.

PS. Ära maha maga tuutoritundi ja infotundi „Sissejuhatus tudengiellu”!

Vaata täpset tunniplaani ÕISist.

4. 2020/2021. õppeaasta avaaktus

Eelnädalale paneb väärika punkti õppeaasta avaaktus. Aktus toimub reedel, 28. augustil kl 11 ülikooli aulas. Aktusel peavad tervituskõned rektor akadeemik Jaak Aaviksoo, aasta vilistlane Sirje Potisepp ja üliõpilaskonna juhatuse esimees Sten Ärm. Esineb Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoor ja kavas on ka esmakursuslaste ühispildistamine.

Vaata lisa Facebookist.

Avaaktus 2017/2018. õppeaastal.

5. Tudengiorganisatsioonide infotunnid ja tutvumisõhtud

Vinge tudengielu ei piirdu vaid eelnädalaga. TalTechis tegutseb palju erinevaid tudengiorganisatsioone, mis aasta läbi korraldavad erinevaid üritusi ning projekte, pakuvad vaheldust õppetööle ja enesearengu võimalusi. Igale maitsele leidub midagi! Mõnest organisatsioonist kuulsid juba Avalöögi Orienteerumisel või infotunnis „Sissejuhatus tudengiellu”, kuid valik sellega ei piirdu – uuri lisa ka TalTechi kodulehelt tudengielu rubriigist ja hoia kooli peal silmad-kõrvad lahti.

Tudengielu mess 2019

Võta osa infotundidest ja tutvumisõhtutest, et kuulda organisatsioonide tegemistest ja olemusest lähemalt ning kohtuda teiste aktiivsete üliõpilastega. Näiteks inseneriteaduskonna tudengid võiksid kindlasti läbi astuda Tudengimaja parklasse üles seatud soojakutest, kus Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu neid lahkelt 27. augustist 4. septembrini vastu võtab. Pea kahe nädala vältel toimub soojakutes palju nii meeleolukat kui ka harivat.

Üritusi saab olema palju – et pilt silme eest liiga kirjuks ei läheks, jälgi tipikas.ee lehte. Sealt leiad TalTech tudengielu kalendri, mis annab ülevaate kõigest tudengimaailmas toimuvast. Tudengielu sündmused leiad ka TalTechi äpi kalendrist.

6. Tudengkonna 100. sünnipäev

Ja olemegi jõudnud viimase sammuni täieõiguslikuks tipikaks saamise teekonnal! Sel aastal täitub TalTechi tudengkonnal väärikas juubel – möödub 100 aastat Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilasesinduse loomisest. Seda sündmust saavad kõik tudengid tähistada 2. oktoobril, mil toimub suur sünnipäevapidu. Lisaks sünnipäevapeole kuuluvad aastapäeva juurde ka näitused, erilised meened ja paljud üritused. Rohkem infot peagi!

Tudengkonna 99. aastapäeva pidustused ja Üliõpilaskonna teenetemärkide jagamine. Fotod: Kaidi Kaupo

PS. Jälgi Juuliuse blogi ka edaspidi, sest igal nädal ilmub uus lugu! Üliõpilasesinduse ajaveebi vahendusel saad kursis olla nii üliõpilasesinduse tegemistega kui oluliste haridusteemade ja tudengielu sündmustega.

コメント


bottom of page