top of page

Tudengilt tudengile: kuidas edukalt kandideerida arengufondi stipendiumile?


Arengufondi eesmärk on aidata kaasa üliõpilaste õppimismotivatsioonile ja akadeemilise personali järelkasvule Tallinna Tehnikaülikoolis. Ettevõtlikud ülikooli lõpetajad ja kõrgete visioonidega teadusarendus-töötajad panustavad enim Eesti majanduse arendamisse ja edasi viimisesse.


Stipendiumile saab kandideerida kaks korda aastas: kevadel ja sügisel. Selle semestri kandideerimine lõppeb juba 24.oktoobril.

Kandideerimisel pane kindlasti tähele:

  • Kirjuta iga stipendiumi juurde just sellele ettevõttele suunatud motivatsioonikiri.

  • Avalduse esitamisel ja dokumentide üles laadimisel ole tähelepanelik, et õige avalduse juurde saaksid õige nimega failid.

  • Avalduse esitamisel allkirjasta digitaalselt kõik dokumendid.

  • Üks tudeng saab esitada 3 erinevat stipendiumiavaldust!

Naatan Johannes Bender jagab oma kogemuse põhjal paar nippi, kuidas edukalt kandideerida.

Naatan on stipendiumile kandideerinud neljal korral ja pälvinud kahel korral.


Naatan Johannes Bender:


Teile, kallid tudengid annaksin enda poolt viis nõuannet kandideerimaks stipendiumile:

  1. Hakka stipendiumile kandideerimisega juba varakult tegelema. Lisaks sellele, et saad kandideerimiseks kirjutise teema paremini läbi mõelda, tuleb küsida ka hinnetelehte dekanaadist ja soovitatav on ka toetuskiri.

  2. Toetuskirja ei pea kirjutama kindlasti õppejõud. Suurepäraseid toetuskirju saab kirjutada ka tudengiorganisatsiooni esimees.

  3. Lisaks toetuskirja saamisele, tasub oma tegemisi tudengielus kajastada CVs või mottkirjas. Aktiivne tudeng on alati atraktiivne tööandjale ning kohati isegi tähtsam kui soovitud keskmine hinne.

  4. Motivatsioonkirja võib olla päris raske kirjutada, kuid siiski tuleb end kokku võtta. Lihtsam kui enamus kodutööd xd. Kasuks tulevad töö või praktikakogemused, tugengiaktivism, töötubade läbi viimine, lihtsalt mõne projekti abistamine. Valikud on lõputud kuid ei tasu ka väga pikalt kirjutada.

  5. Kui sa isegi ei proovi, pole lootust ka stipendiumi saada. Vali välja enda erialale või teaduskonnale suunatud stipendium või paar ning too võit koju!

Arengufondi veebist saab lugeda lähemalt stipendiumite sponsorite ja ka stipendiaatide kogemuslugusid. Kandideerida saab 24. oktoobrini. Loe lähemalt siit!

Comments


bottom of page