top of page

Avastades Šveitsi: kultuur, inimesed, toit ja looduskaunid kohad

Autor: Brigitta Uibo


Šveits on tuntud oma ilusate mägede, järvede ja vaadete poolest, ning see on kindlasti koht, mida tasub külastada vähemalt korra elus. TalTechi 20nel aktivistil oli imeline võimalus kohtuda St. Galleni Ülikooli tudengitega, kellega koos reisida läbi peaaegu terve Šveitsi ning kogeda kohalikku elu.


Meie reis algas 5. aprilli varajasel hommikupoolikul, kui lendasime Zürichisse. Algselt eestlasele kohaselt vaikselt oma sõprade sees jutustades külastasime Google Zürichi peakontorit ning saime küsida neilt küsimusi. Kui lõuna Googles söödud, võtsime julguse kokku ning tegime tutvust meie reisikaaslastega St. Galleni ülikoolist ning seadsime sammud Leonteqi kontorisse, kust peale pikka esitlust liikusime edasi rongiga meie kodulinna St. Gallenisse.


Teisel päeval sõitsime rongiga Heerbruggi, et külastada SFS ettevõtet ning pealelõunat St. Galleni Ülikooli, kus peale elamusterohket tuuri osalesime AI ja Natural Language Processing töötoas. Õppisime, kuidas AI abil hinnata veebipõhiste tagasisidemete emotsiooni ning kuidas arvuti seda mõõdab. Huvitav fakt ülikooli kohta on, et St. Galleni Ülikool asutati äriakadeemiana 1898. aastal ja tänapäeval on see juhtimis-, majandus-, õigus-, sotsiaalteaduste, rahvusvaheliste suhete ja arvutiteaduste kool. Peale seda lõime grupid segamini ning külastasime üksteise kodusid, et seal valmistada endale õhtusöök ja tutvuda omavahel rohkem.


Kohalikud maitsed ja veini degusteerimine


Kolmas päev sõitsime hommikul Schaffhauseni, et külastada Euroopa kõige tugevama kosevooluga juga Rhine Falls. Selle kõrval saime nautida kohalikku traditsioonilist toitu Älplermagronen (Alpine Macaroni), mis hõlmab endas makaronipastat, juustu, sibulat, kartulit ja õunamoosi. Liikudes tagasi meie kodulinna St. Gallenisse, tegime seal linnasisese aaretejahi, mis jääb paljudele pikaks ajaks meelde tema põnevate ning särtsakate ülesannete poolest.Neljas päev viis meid varahommikul Lucernei, Kapellbrücke ehk Kabelisild on 14. sajandist pärit puidust kaetud sild, mida peetakse kõige ilusamaks ja vanimaks sillaks. Pärast kiiret linnaekskursiooni jätkasime oma teekonda Thuni poole, kus meid ootas põnevad linnaekskursioon ja paadisõit Kanderstegi. Õhtuks jõudsime skaudimajja, kus nautisime Fondue õhtut ning muidugi õpetasid eestlased kohalikele “Kaera-Jaani”.


Toblerone šokolaadi mägi


Viiendal päeval külastasime kauaoodatud Zermatti. Umbes 1600 m kõrgusel asuv linn asub ikoonilise püramiidikujulise Matterhorni tipu all (Toblerone šhokolaadi mägi). Zermatt on kuulus kui Šveitsi Alpide mägironimis- ja suusakuurort. See oli kindlasti üks nii minu kui ka mõne teise eestlase lemmikuid päevi selles reisiplaanis. Saime 3,7 km mäkke kõndida ning hiljem jalamil lõunat ja päikest nautida. Kuid muidugi tagasiteel rongiga märkasime mõnusat päiksekuva meie kõigi põskedel ja kaeladel. Õhtusöök maitses tollel õhtul imeliselt ning uni tuli kiiremini.Kuues päev oli pühendatud Château de Chilloni külastusele, lõunale järve ääres ja veini degusteerimisele. Eelviimasel päeval külastasime Šveitsi pealinna Berni ja Kemptthali, kus uudistasime Planted ettevõtet, kes toodab kanaliha ubadest. Õhtuks olime tagasi St. Gallenis, kus nautisime viimast õhtusööki kõik koos ja ütlesime tänusõnu.Viimasel päeval külastasime Zürichit ja siis tuli aeg hüvasti jätta ning tagasi Eestisse põrutada. Kokkuvõttes oli see imeline nädal täis põnevust, seiklusi ja avastamist ning see kindlasti jääb meile pikaks ajaks meelde. Soovitan kindlasti kõigil Šveitsi külastada ja kogeda seda ilu oma silmaga.


Juba peagi ootame aga St. Galleni tudengeid meile Eestisse külla!


Comments


bottom of page