top of page

Distantsõppes ellu jäämise ABC

Igal esmaspäeval ja reedel ilmuvad just siin blogis Studioosuse lood. Ahjusoojalt ja kontaktivabalt. Tänase loo autor on Doris Abe.

Vaigista oma mikrofon! Nüüdseks on möödunud nii mõnigi loeng virtuaalkeskkonnas ning mina olen kuulnud liiga palju õppejõudude kommentaare stiilis „maitseb vist hästi…“ ja „Teie multikad on kuulda!“ Vahel kuuleme ka kolleegide perekondade vestlusi ning muud põnevat. Piinlike olukordade vältimiseks lülita palun oma mikrofon välja, kui sa just parajasti sõna ei võta. Samuti hoiad nii ära kaja ja teiste inimeste kurdistamise.

Leia õige link ENNE loengu algust! Nii nagu sa ei astu koolimaja uksest sisse täpselt sel kellaajal, kui loeng algab, ei peaks sa hakkama ka ilma varuajata õiget linki otsima. Ära ole see inimene, kes ilmub ja kirjutab „leidsin“, kui seminar on 60 minutit kestnud.

Ära unusta, et eksamid tulevad ikka! Olukord on meie kõigi jaoks uus ning õppimine on saanud täiesti uue vormi, aga ära unusta, et kuigi loengute ajal saab põhimõtteliselt pidžaamas voodis olla ja sarja vaadata, ei tähenda see seda, et see on hea mõte. Eksameid peab tegema ikka, seega õppimine ja valmistumine peab jääma prioriteediks. Pea kinni tähtaegadest, tee to-do list ja planeeri kindlad ajad tegutsemiseks!

Ära keera oma unegraafikut pea peale! Praegu on küll suur kiusatus vaadata Netflixi kella neljani hommikul ning siis magada õhtuni, kuid sellele tuleks vastu panna, et hoida oma vaimset tervist ning motivatsiooni. Uni on väga oluline normaalselt funktsioneerimiseks.

Tekita kodus produktiivsust soodustav keskkond! Loodetavasti sul on kodus õppimiseks mingi kindel nurgake. Kui ei ole, siis on viimane aeg see luua. See nurgake, näiteks kirjutuslaud, hoia alati korras, väldi asjade kuhjumist (eriti kõrvaliste asjade) ning loo omale süsteemid, mis muudavad õppimise võimalikult mugavaks. Kuigi arvutiga voodis teki all töötamine tundub nagu täitunud unistus, ei pruugi sa sel moel kõige paremini keskenduda.

Ka helid on siinkohal olulised. Kui vajad keskendumiseks vaikust, loo see endale. Võib-olla motiveerib sind õige muusika – loo või leia sobiv playlist.

Premeeri ennast! Ära unusta, et sa pole robot! See, et järsku on jube palju aega õppida, ei tähenda, et pead seda 24/7 tegema. Aju vajab puhkust! Planeeri omale puhkepause, ära pinguta üle ning väldi kiiret läbipõlemist. Sulle sobiv preemia tuleb ise leida ning see võib olla ükskõik mis, alates lemmiksnäkist kuni ühe episoodi sarja vaatamise või jalutuskäiguni (loomulikult 2+2 reeglit järgides).

Commentaires


bottom of page