top of page

Esinduskogu koosolekul olid külas rektor Jaak Aaviksoo ja EÜLi volikogu juhataja Eleri Pilliroog

7.mail toimus esinduskogu koosseisu teine koosolek. Sel korral oli päevakavas nii mõndagi põnevat. Kohal olid kaks külalisesinejat. Kohapeal avati juhatusse kandideerimine. Positiivse üllatusena kandideeris Mari Kasemets uuesti haridusvaldkonna juhi positsioonile ning osutus ühehäälselt valituks. Mari on olnud ühe aasta haridusvaldkonna juhi positsioonil. Soovime talle palju edu uueks mandaadiks! Koosolekul tehti 2019. aasta eelarve vahekokkuvõte ning toimus teklistatuudi esimene lugemine. Igaks juhuks tuleb välja tuua, et teklit ei muudeta, statuuti ja kodukorda lihtsalt ajakohastatakse.

Esimese külalisesinejana tuli esinduskoguga kohtuma rektor Jaak Aaviksoo. Rektor tõi enda sõnavõtus välja, et tehnikaülikool on ennekõike teadusülikool ja meie nišiks on tugev praktika teadusega sidumine. Mente et manu, lihtne. Üks rektori vahva ja julgustav väljaütlemine oli, et ülikoolis toetatakse tudengite algatusi ja väga soovitakse näha veel rohkem projekte nagu seda on Iseauto, satelliidiprojekt ja tudengivormel. “Eestis on lihtne tippu jõuda, hakkad hommikul pihta ja õhtuks oled kuulus”. Selleks, et tõeliselt edukaks saada, tuleb näha teisi kultuuriruume, mida on võimalik teha täiendades end välismaal õppimise või töötamise näol. Nii et, tipikad, hakkame julgelt enda suurte unistuste realiseerimisega pihta! Maailm on meie.

Kõne lõpus julgustas rektor tudengeid enda arvamust avaldama. Üheskoos arutati teemadel, mida tudengiesindajad välja tõid. Arutati ideede üle, mis võiksid meie ülikooli paremaks teha. Räägiti näiteks campuse visuaalsest seisukorrast ja elektriautode laadimisvõimaluse puudusest. Vestluse tulemusena said mõlemad osapooled endale mõtteainet ja ülesanded, mida teostada. Esinduskogu otsustas võtta töösse seisukoha kujundamise võõrkeelte õppimisvõimaluste kohta ja vaadata üle TalTechi äpi tudengivaade, koostamaks ülikoolile tudengite vajadusi arvestava lähteülesande.

Teiseks koosoleku külaliseks oli Eleri Pilliroog Eesti Üliõpilaskondade Liidust (EÜL). Eleri on EÜLi volikogu juhataja ja üldkoosoleku liige. Sel kevadel kandideeris ta ka EÜLi juhatusse, mille valimised toimuvad juba 19.mail. Ta tutvustas meile EÜLi toimimist, tööd, jagas enda isiklikku kogemust ja kutsus üles TalTechi tudengeid kandideerima volikokku ja üldkoosolekule. Volikogu kandideerimisavalduse esitamise tähtaeg on 11. mail ja EÜLi üldkoosolekule saab kandideerida 4. mail esinduskogu järgmisel korralisel koosolekul. Sinna on oodatud kandideerima kõik kõrghariduspoliitikast huvituvad ja tudengite heaolu eest seista soovivad tipikad! Kokku on meie koolil 6 mandaati.

Esinduskogu liikmed lävivad omavahel ka koosolekuvälistel aegadel.

Enda muljeid esinduskogu koosolekust jagas esinduskogu liige Märten Puust. Märten on inseneriteaduskonna tootearendus ja tootmistehnika eriala kolmanda kursuse tudeng. Lisaks sellele on ta ka TalTech Filmiklubi esimees.

Inseneriteaduskonna esindaja Märten Puust

Kuidas Sinu arvates koosolek läks? Koosolek läks hästi. Mul pole paraku võimalik seda paljude esinduskogu koosolekutega võrrelda, sest hetkel olen liikmena uustulnuk.

Kuidas kirjeldaksid toimunud koosolekut?

Sa oleksid pidanud seal olema, et seda uskuda.

Mis jäi enim koosolekust meelde? Hetkel on veel kõik meeles, aga kindlasti mäletan kuu aja pärast veel arutelu rektoriga TalTechi murekohtade üle. Minu üllatuseks oli rektor väga avatud suhtumisega ja ootas meilt ideid ja murekohtade väljatoomist. Kindlasti on see võimalus, mida esinduskogu ja tudengkond peaks rohkem kasutama.

Mida soovid öelda tipikale, kes seda artiklit loeb? Kui sinul on mure või idee ja keegi teine ei oska aidata – pöördu julgelt üliõpilasesinduse poole või tule otsi mind kooli pealt üles. Järgmiseks semestriks soovin sulle julgust proovida tudengielu mõnes tudengiorganisatsioonis. Kooli, töö ja pere kõrvalt ei pruugi see lihtne olla, aga kindlasti on see seda väärt.

Comments


bottom of page