top of page

Ilusat meestepäeva, armsad mehed!

Tõenäoliselt on kõik kursis tähtpäevaga, mida kutsutakse naistepäevaks. Kuidas on aga lood meestepäevaga? Kellele uudis, kellele mitte, kuid just täna, 19. novembril see vahva meestepäev aset leiabki.

Iroonilisel kombel tahtis grammatika kontroll seda artiklit kirjutades sõna “meestepäev” hoopis “naistepäevaks” parandada. Meestepäev on kõneainet pakkunud juba 1960ndatest, kuid rahvusvahelise tähtpäeva näol sai see suurema hoo sisse 20. sajandi lõpus. Lisaks võrdõiguslikkuse nüansile – luua naistepäeva kõrvale ka mehi tähtsustav päev – on tänaseks sellest välja kasvanud tähtpäev, mil on pööratud eriline fookus meeste tervisele, sugudevaheliste suhete parandamisele ning positiivsete eeskujude esile toomisele. Siinkohal keskendume just sellele viimasele, sest olenemata oma jõulisest hoiakust vajavad ka mehed hellusi ja mesimagusaid sõnu. Seetõttu otsustasimegi üliõpilasesinduse naistega meestepäeva puhul enda meesperet esile tuua ning kogu maailmale rääkida, kui ägedad nad on. Peab tõdema, et nende kõigi omadused kokku pannes saab ühe eriti magusa meeste-kompoti, nii et suuresti vedanud on meil kindlasti.

Sten Ärm

Alustame üliõpilaskonna esimehest Stenist. Küllap ei tule üllatusena, et tiitleid jagades on Sten just härra esinduslikkus. Tema puhul entusiasmist, töökusest ja ambitsioonikusest kindlasti puudu ei tule. Ometigi leiab ta oma miljoni tegemise juures aega teiste eest hoolitsemiseks ning nende murede kuulamiseks – lahendused on alati varrukast võtta. Sten on justkui nii meie kui ka kogu tudengkonna issi. Seda kinnitab tema peamiselt sarkastilistel isa naljadel põhinev huumorisoon, kaljukindel rahulikkus ning valmidus alati miskit maitsvat snäkkida. Mees lausa särab nagu üks tõeliselt uhke isa!

Robert Hein

Rääkides aga Robertist… Astud üliõpilasesinduse eestuppa, et miskit temaga arutada. Pealtnäha selline hästi rahulik ja asjalik meesterahvas, eks. Aga kui te vaid teaks, kuidas see vend jõusaalis lammutab! Mõni ütleks selle kohta jonnakus, kuid vastupidi, seda me naised härra järjepidevuse juures kõige rohkem imetlemegi – kui ta eesmärgi seab, siis sellel rajal ta ka püsib. Lisaks kuulub komplekti tema peen huumor, mis ei jää ühelegi grillimisele alla, ning muidugi piiritu abivalmidus. Just Robert on see, kes naispere palvel kõik kastid ära tassib. Tegelikult on ta südames üks kontorimõmmi, kellest õhkab soojust ja hellust.

Aivar Kamal

Aivar on üks eriti huvitav karakter meie üliõpilasesinduse seltskonnas. Vast pole ühtki vestlust, milles Aivar kaasa rääkida ei oska. Härra asjalikkusest tegelikult vähemat ei ootakski. Pealegi, vestlused temaga on alati huvitavad ja väljakutsuvad, sest tegemist on mehega, kes tunneb huvi ja mõtleb kaasa. Aivari nõudlikkus, loogiline mõtlemine ning pühendumus on imetlusväärsed. Kõik tema tegemised, nt kahes ülikoolis õppimine ja veel palju-palju muud, saavad tehtud justkui lendleva kergusega. Tavalised humoorikad situatsioonid Aivariga on sellised, kui ta isegi ei pinguta, et nalja teha, kuid kõik kõhud kõveras naeravad. Super lux sarkastiline huumor!

Sken Selge

Pange tähele – kui Sken ruumi astub, siis tekib justkui kergelt särav õhkkond. Vaieldamatult kõige rõõmsama näoga mees, kes enda entusiasmi ja energiaga teisigi kaasa tõmbab. Mõned on tegude mehed, mõned jutumehed, kuid Sken on täpselt parajalt mõlemat. Härra ehedus ise. Justkui vahva naabripoiss, kes käib maailmas ringi avatud meele ja sirge seljaga. Tema käed kunagi taskus ei püsi – alati on aega ja tahtmist kedagi teist aidata, tegemata sellest suurt probleemi, või kui tarvis, hoopis sõpradele puid alla laduda. 🙂 Tasakaalukas, kompleksivaba ja pea püsti – meie Sken.

Vlad Martõnov

Vladi näol on tegemist ühe salapärase isendiga. Väga omamoodi mees kirju sisemaailmaga. Alati pikka juttu ei tee, kuid ootamatutel hetkedel oskab öelda miskit täpselt naelapea pihta tabavat. Härra üllatavana näitas Vlad Üliõpilaskonna 100. sünnipäevapeoks valminud videoklipis ka teistele üliõpilasesinduse liikmetele oma suurepärast näitlemisoskust. Tema pühendumust on igas tegemises näha ning andekuse ja uute oskustega üllatab ta meid kindlasti tulevikus veelgi.

Mihkel Külm

Kuskil on küll miskit valesti läinud või siis just õigesti, sest vastupidiselt Mihkli perekonnanimele on tegemist äärmiselt sooja inimesega. Mihklit kirjeldabki kõige paremini sõna – PÄIKE. Härra soojusel jagub komplimente absoluutselt alati absoluutselt igaühele. Kallimaias on ta samuti, kuid olgem ausad, me kõik vajame seda hetkelist õrnust oma ellu rohkem. Mihkel on ka üks teravamat sorti pliiats. Tuleb alati uute huvitavate ideede peale, julgeb neid teistele jagada ning ei löö ka risti ette uute ideedega kaasa minemisel. Kohtudes palun pöörata tähelepanu tema värvilistele sokkidele, mis annavad aimu Mihkli muretust loomusest.

Mattias Kitsing

Mattias on meil niivõrd mitmekülgne inimene, et ausalt öeldes lausa keeruline on tema olemust lühidalt kokku võtta. Mees, kellel on vaistu ja silma. Härra mitmekülgsuse teravat mõistust täiendab mängulisus, hoolivus ja soojus. Oskab rääkida suure maailma asjadest, samas ühegi raskusastmega nali tal üle jõu ei käi, vaid lisab hoopis õli tulle ja sütitab teda. See vast kirjeldabki Mattiast kõige paremini, et tegelikult teda nägema ei pea – oma naeruga annab ta kõigile märku, et on kohal.

Karl Christofer Reinhold

Mõeldes Karl Christoferile tuleb esimesena tema häälega pähe entusiastlik “Nonii”. See väljend kirjeldab teda väga hästi – alati reageerib, alati valmis tegudeks, alati kohal. Pika jutu mees ei ole, kuid tabava jutu mees küll. Härra usaldusväärsus hoiab üldiselt enda ümber saladuseloori, ometigi on ta esimestest kohtumistest saadik näidanud välja, et temaga saab arvestada ning muresid jagada. Kindlasti mitte tavaline eesti mees – hoopis kulda väärt mees!

Taavi Tamm

Taavi kohta saab täpselt öelda – vaga vesi, sügav põhi. Pealtnäha jätab ta hästi vaikse ja tagasihoidliku mulje, kuid veidi sulades tuleb välja üks tõeline (peo)lõvi, kes teisi oma ideedega kaasa tõmbab. Erialavalikule kohaselt on Taavi ehe kapten – seiklushimuline, hea huumorimeelega ja kergelt peedistav, kuid oma tegemistes kohusetundlik. Tänu härra entusiastlikkusele aga on üliõpilasesinduse naistel võimalus aeg-ajalt näha meest vormis. Samuti on ta osav ja võib isegi öelda, et romantiline sõnaseadja – milline kombo! Taavi seltskonnas palun näidata oma entusiastlikku nägu. 🙂

Sellised ongi meie mehed – kõik omamoodi, kuid ühte moodi fantastilised. Aitäh, et olete!

– Üliõpilasesinduse naised

Comments


bottom of page