top of page

Kas teadsid, et ÜE toetab igal aastal tudengite ideid ja algatusi 60 000 euroga? Vii oma idee ellu!

Paljude jaoks ülikooli astumine on seotud eelkõige meelepärase eriala omandamisega. Ometi annab tudengi staatuses olemine veel mitukümmend eelist: sa saad olla tudengiorganisatiooni liige, kuuluda esinduskokku, tegutseda abiõppejõuna või osaleda projektides. Mis aga teha siis, kui oled nii entusiastlik, ettevõtlik ja tunned, et sul on nii palju energiat, et soovid midagi ellu viia? Kas ülikool saab sind toetada? Vastus on „jah, saab küll“ ja teeb seda heameelega. Boonuseks on see, et sa ei pea selleks kirjutama tuhat meili, helistama igale poole ja murelikult otsima rahastust.

Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilasesinduse juures tegutseb rahastuskomisjon, mille peamiseks ülesandeks on rahaliselt toetada tudengite ja organisatsioonide algatusi ja ideid. Iga-aastane fondi suurus on vähemalt 60 000 eurot, mis jaguneb kolme erineva konkurssi vahel: väikeste projektide konkurss, suurte projektide konkurss ja aastatoetuste konkurss. Oluline on siin märkida, et finantsabi saamiseks tuleb kirjutada projekt, milles selgitad, mida soovid korraldada, miks on see tudengite jaoks oluline ja milliste kuluridade katmiseks on sul raha vaja.

Kui sõna „projekt“ tühistab sinu motivatsiooni, siis tegelikult ei pea sa muretsema, sest taotlemine on äärmiselt lihtne ning küsimused ei ole mahukad. Sina pead ainult tutvustama oma projektitiimi, selgitama sihtrühma, eesmärke ja oodatavaid tulemusi ning tooma välja, millist lisandväärtust pakub projekt TalTech üliõpilaskonnale. Kindlasti tuleb lisada eelarve koos põhjendustega ja lihtne ajakava. Kui tunned, et info on veidi segane, siis mine ja uudista äsja valminud rahastusplatvormi rahastus.tipikas.ee lehel. Siin saad esitada oma projekti ja jälgida kogu taotlemise protsessi kulgu. Kasutajaliides on intuitiivne ning isegi kui sa pole arvutigeenius, siis loodan, et saad ilusti hakkama Uni-ID sisselogimisega ja projektitaotluse lahtrite täitmisega. Muuhulgas, rahastusplatvorm, mille kaudu sa oma ideed meieni tood, on pälvinud Aasta Tudengiteo tiitli!

Pea meeles, et …

  1. väikeste projektide taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts, 1. august ja 1. oktoober kell 16.00. Sinu projekti eelarve ei või olla rohkem kui 750 eurot. Aastas jagatakse väikeste algatuste jaoks 10 000 eurot.

  2. suuri projekte saab esitada jaanuari või mai alguses. Täpne kuupäev selgub vastavalt detsembri või aprilli alguses, seega tasub aeg-ajalt külastada tudengielu rahastamise lehte, et olla kursis viimaste uudistega. Sinu projekti eelarve peab olema suurem kui 750 eurot ning aastas jagatakse vähemalt 30 000 eurot.

  3. aastatoetustele saavad kandideerida ainult tudengiorganisatsioonid, kes on tudengiorganisatsioonide registris.

Kui lugesid kogu seda teksti ja said inspiratsiooni, siis soovitan sulle enne taotlemist tutvuda veel konkursi eeskirja, komisjoni hindamisjuhendi ja aruandlusjuhendiga.

Kõikidele tekkinud küsimustele aitab vastuseid leida rahastuskomisjoni esimees Aivar Kamal, kellega võid ühendust võtta meili aivar.kamal@tipikas.ee või telefoni +372 56666300 teel.

Loodan, et väga varsti saame toetada just SINU IDEED ja saame viia SU UNISTUSED ELLU!

Teksti autor Aivar Kamal

Comments


bottom of page