top of page

Kes või mis on Juulius Tipikas?

Kas oled mõelnud, kes või mis on Juulius Tipikas? Või miks on TalTechi maskotiks mingi vanamees? Kes on maskoti sees või kus üldse Juuliust näha saab? Kui oled, siis loe aga edasi…

Kes on Juulius Tipikas?

Juulius Tipikas on igavene tudeng. Ta sümboliseerib elukestvat õpet ja legendide järgi on tal juba mitmeid magistri- ja doktorikraade erinevatel erialadel. Olenemata kõrgest east ei ole Juuliusel siiani kadunud õpihimu ega tahtmine võtta osa igast ülikooli, tudengielu üritusest.

Peahoone ees olev Juuliuse kuju avati 15.09.2008 Tallinna Tehnikaülikooli 90. sünnipäeva tähistuste raames. Nüüdseks on juba kirjutamata reegel, et ülikooli lõpetades peab õige tipikas minema Juuliusega kätt suruma.

2012 Juulius, 2002 Juulius

Esimene Juuliuse maskott valmistati aastal 2002 ning see sai väikese värskenduse aastal 2012. Praegune Juulius Tipikas maskott avalikustati eelmisel aastal tudengkonna 100. sünnipäeval.

Võrreldes eelmiste Juuliustega on uuenduskuuri läbinud maskott tunduvalt paremas vormis ning näeb noorem välja. Igavese tudengina sai Juulius küllap aru, et tervislik eluviis on oluline, et ka järgmised mitukümmend aastat tudengielus aktiivselt kaasa lüüa ning veel paar kraadi omandada.

Kes on Juulius Tipika maskoti taga?

Üliõpilasesinduses on selline positsioon nagu Juulius Tipika koordinaator. Sellest õppeaastast täidab seda positsiooni Naatan Johannes Bender.

Kuidas sai Naatanist Juulius Tipikas?

“Olin lõpetamas oma aastat BESTi presidendina ja otsisin endale tulevaks aastaks tegevust. Lugesin meili, et otsitakse uut Juuliuse koordinaatorit ja mõtlesin, et see oleks midagi uut, mida ma varem teinud pole ja leidsin, et see oleks hea viis end arendada. Lisaks enda arendamisele, meeldib mulle väga inimestega suhelda ja muidu veits goofy olla, niiet tundus olevat ideaalne võimalus. Lisaks on Juulius ka osa Üliõpilasesinduse perest, kust olen juba leidnud palju häid sõpru.”

Kus võib Juuliust kohata?

“Mind võib leida üritustelt, mis on suunatud tudengitele ja ka mõningatel aktustel. Võite julgelt tulla ligi ja juttu ajada/pilti küsida!”

Kui oled ise korraldamas mõnda ülikooli/tudengielusündmust, kus võiks ka Juulius kohal olla, siis võta Naataniga ühendust kirjutades talle naatan.bender@tipikas.ee.

Avalöögi orienteerumine 2021

Comentarios


bottom of page