top of page

Kiirpilk esinduskogu uutele liikmetele

Esinduskogu on TalTechi üliõpilaskonna kõrgeim otsustuskogu, mille ülesandeks on seista üliõpilaste huvide eest. Esinduskogu 15 liiget valivad tudengid ise igal kevadel. Tegime lähemalt tutvust esinduskogu uue koosseisu viie liikmega erinevatest teaduskondadest, et kuulda, kuidas nad esinduskokku jõudsid ja mida seal ära sooviksid teha.


Mia PetersonKatriin VinogradovTaavi TammDaniel Raphael ItaRait Kulbok

MIA PETERSON, loodusteaduskond

Kes sa oled ja kust sa tuled?

Hei! Minu nimi on Mia ja olen teise aasta rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia eriala tudeng. Olen spetsialiseerunud rakenduskeemia suunale ning eriti huvitab mind orgaaniline keemia. Gümnaasiumis õppisin Tallinna Reaalkoolis ning keemia huvitas mind juba sellel ajal – 2 korda õnnestus mul jõuda ka Eesti keemiaolümpiaadi riiklikku vooru.

Ülikooliajal olen täie hingega nautinud tudengiaktivismi, juba eelnädalal otsustasin, et pean kindlasti mõne tudengiorganisatsiooniga liituma ja nii ma tegingi: liitusin Loodusteaduskonna Üliõpilaskoguga, TTÜ Kammerkooriga ja T-Teatriga, kahes esimeses olen siiani aktiivne ja LÜK-is olen sellest õppeaastast ka juhatuse esinaine.

Minu teiste huvide/ hobide hulka kuuluvad kunst, mood ja kosmeetika. Appi, kuidas ma praegu kunstimuuseumisse minna tahaks. Kodus karantiinis istudes olen aga taasavastanud armastuse küpsetamise ja söögitegemise vastu – varem polnud selleks üldse aega.

Miks otsustasid esinduskokku kandideerida?

Mia Peterson

Tundsin, et oleksin hea kandidaat loodusteaduskonna üliõpilasi esindama. Selle õppeaasta alguses kandideerisin ja sain valituks Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu juhatuse esinaiseks ja olen seetõttu olnud ülikoolis ja oma teaduskonnas toimuvaga rohkem kursis. Tänu LÜK-i liikmetele tean meie teaduskonna tudengite muresid ja rõõme ja saan neilt alati nende arvamust või nõu küsida.

Samuti tundus esinduskokku kandideerimine ideaalse järgmise sammuna minu eneseteostuse teekonnal – paar aastat tagasi olin hädas sotsiaalse ärevushäirega, aga täna võin öelda, et olen julgem kui kunagi varem, üritan end pidevalt oma mugavustsoonist välja suruda.

Mida soovid esinduskogus oldud aja jooksul ära teha?

Ega mul kindlat missiooni ei ole, tahan lihtsalt olla oma teaduskonna tudengitele võimalikult hea esindaja ja loodetavasti populariseerida Esinduskogu oma teaduskonna tudengite seas. Loodan, et suudan inspireerida ka mõnda teist loodusteaduskondlast rohkem tudengiaktivismis osalema.

Mida soovitad teistele TalTechi tudengitele, et tudengielust maksimum võtta?

Soovitan tõsiselt liitumist mõne tudengiorganisatsiooniga – need üritused ja projektid ja ka lihtsalt koosolemised on nii lahedad ja just sealt leitakse need “sõbrad kogu eluks” ning need mälestused ülikooliajast, midagi kunagi oma lastele jutustada.

TAAVI TAMM, Eesti Mereakadeemia

Kes sa oled ja kust sa tuled?

Minu nimi on Taavi Tamm ja ma olen Eesti Mereakadeemia laevajuhtimise eriala teise kursuse tudeng, kelle esivanemad on pärit Hiiumaalt, kes ise algupäraselt on sündinud Rakveres ning kes Mereakadeemiasse siirdus Tartu kandist Lähtelt, ühesõnaga seiklushimuline meremees, kellel on mitu kodu.

Miks otsustasid esinduskokku kandideerida?

Esinduskogus olen ma eelkõige tänu Mereakadeemia üliõplasesinduse toredale perekonnale, kes rikastasid ja motiveerisid mind igapäevaselt ning panid minu südames kiirgama leegi, et esindada Mereakadeemia tudengite hüve ning aidata kaasa ülikooli ja üliõpilaste arengule.

Taavi Tamm

Mida soovid esinduskogus oldud aja jooksul ära teha?

Minu sooviks on muuta Mereakadeemia ja peamaja sidemeid tugevamaks, mis puudutab eelkõige tudengielu, et julgustada Mereakadeemia tudengeid aktiivsemalt osa võtma erinevatest organisatsioonidest ning võimalustest, mida ülikool neile pakub. Samuti on mul mõttes mõningad projektid, millest te veel loodetavasti kuulete.

Mida soovitad teistele TalTechi tudengitele, et tudengielust maksimum võtta?

Mina soovitan tudengitele tänaseid toimetusi mitte kunagi homse varna visata, see tähendab pühendada järjepidevalt oma aega õppimisele, enesearengule ja ajaplaneerimisele, mis lõpptulemusena võimaldab südamerahuga võtta osa erinevatest üritustest, organisatsioonidest ning pühendada lihtsalt aega kõigele muule meeldivale, kartmata lõpetada ülikool hallipäisena.

DANIEL RAPHAEL ITA, majandusteaduskond

Describe yourself and your background briefly.

My name is Daniel Ita and I’m from Nigeria. A masters’ degree student in Technology Governance and Digital Transformation and I am a protagonist by personality type. I have background in student activism and various leadership capacities in the circular world with about 7 years’ experience in the public sector.

What would you like to accomplish during your time in the Student Parliament?

I’d love to see an all-inclusiveness in the activities of the student union. In collaboration with the board, we will introduce programs that will accomodate students at all levels and also, student life events will have a little adjustment to give room to all.

Daniel Raphael Ita

What are the main challenges for international students in TalTech?

International students face lots of challenges but essential among them include but not limited to the following:

Cultural shock: it’s a cold culture in Estonia where people here are mostly reserved. It thus comes as a culture shock for students coming from warm cultures. An example perhaps would be that of students from Africa who come from a totally different background where socialization and integration is not an option but a way of life. Having to be in a place where even classmates rarely exchange pleasantries can be quite challenging to adjust to.

Accommodation: The school hostel is quite affordable compared to hostels in the city. Unfortunately, some of the newly admitted students who couldn’t secure a space at the school dorm have it hard to cope at first. This may be due to the number of available spaces. It will be nice if all admitted students are given preference at the process of allocating dorms, this will help.

Difficulty getting internship placements: Most of the jobs/internship positions during job fair were mostly IT related with little or no opportunities for students in other faculties, and the internship openings at the school of business and governance portal which are non-IT related mostly require proficiency in Estonian language to be considered. These poses serious challenge to international students

Any last words for other students?

Education is the reason we all are here and it’s for a limited time. Put in your best and in the near future, I’ll see you at the top.

KATRIIN VINOGRADOV, inseneriteaduskond

Katriin Vinogradov

Kes sa oled ja kust sa tuled?

Olen Katriin ning õpin 3. kursusel teede- ja sillaehitust. Pärit olen siit samast Tallinnast.

Miks otsustasid esinduskokku kandideerida?

Esinduskokku kandideerimine tundus kohati loomuliku sammuna. Ülikoolielu edendamise ning ülikooli esindamisega olen ma siin ja seal juba mõnda aega tegelenud. Ülikoolis toimuv on mind pikalt huvitanud ning ning võimalusel olen nendel teemadel ikka arvamust avaldanud. See talv otsustasin, et miks mitte seda kõike teha otse esinduskogus, kus mu mõtetest ja huvist võib olla kõige enam kasu.

Mida soovid esinduskogus oldud aja jooksul ära teha?

Ma arvan, et ma olen praegu esinduskokku kuulumiseks heal positsioonil. Ülikoolis olen käinud piisavalt kaua, et näha ja õppida varasemast ning samas ootab ees veel piisavalt pikk aeg, et mõtiskleda otsuste pikemale perspektiivile ning leida ka endas motivatsiooni tegutsemiseks. Esinduskogus tahan ennekõike aktiivselt kaasa rääkida, et jõuda jätkusuutlike ja mõistlike lahendusteni ning tuua ehk ka sisse mõned mõtted, mis üleüldiselt ülikoolielust ning teistega suhtlusest silma on jäänud.

Mida soovitad teistele TalTechi tudengitele, et tudengielust maksimum võtta?

Ennekõike soovitaks lihtsalt tudengipõlve jooksul tekkivatest võimalustest kinni haarata – osaleda erinevates ettevõtmistes, projektides, mida ülikooli pealt suurel hulgal leiab, käia üritustel, luua uusi suhteid ja seda aega nautida. Praegu on hea aeg katsetamiseks ja uurimiseks. Mida rohkem ülikoolis erinevaid asju proovida, seda põnevamaks ning mitmekesisemaks elu siin läheb.

RAIT KULBOK, infotehnoloogiateaduskond

Kes sa oled ja kust sa tuled?

Ahoi! Mina olen Rait ja tulen a) Läänemaalt, b) IT-teaduskonnast.

Rait Kulbok

Miks otsustasid esinduskokku kandideerida?

Mul oli eelmine aasta juba plaanis, aga siis ei olnud veel julgust, et avaldus ära saata. See aasta parandasin vea ning saades Alo Pullmannilt [esinduskogu eelmise koosseisu liige] julgustust, tegin selle ära.

Mida soovid esinduskogus oldud aja jooksul ära teha?

Mul üks idee on, mille peaks ellu viima isegi, seotud ülikoolisisese disaini ja kujundusega.

Mis see on? Minu meelest võiks olla üks ühine suur leht (kasvõi siseveebis), kust oleks võimalik kätte saada kõigi koolisiseste organisatsioonide stiilliraamatud ja logopakid.

Milleks seda vaja? Selleks, et vähendada organisatsioonidevaheliste ürituste disainielementide (a’la plakatid) loomisel tekkivat probleemi, kus disainer ei leia ega saa kuskilt lihtsasti kasutatavaid logosid, sest organisatsioonides endis ei leita neid faile üles või on lihtsalt vales formaadis. Lisaks saaks selle käigus ka ühtlustada TalTechi logo kasutamist pikkades logodes.

Miks just stiiliraamat ka? – Juhul kui disainer arvab, et logo ei sobi üld-disainiga kokku ja tahab seda omavoliliselt muuta, siis oleks koht, kust on hea näidata, et see on keelatud ja nii ei tohi.

Mida soovitad teistele TalTechi tudengitele, et tudengielust maksimum võtta?

Oi, ülikooliaeg on aeg, mil saab luua uusi sidemeid inimestega ning õppida palju lisaoskusi lisaks erialale.

Näiteks: Lisaks informaatika õppekavale olen saanud lisaks oskusi ja kogemusi disaini ning ka ürituste korraldamisel-läbiviimisel. Tasub võtta tudengiorganisatsioonidest maksimumi, aga samas tuleb ka meeles pidada, et kõige tähtsam on ikkagi KOOL-KOOL-KOOL.

Aga kõige tähtsamast veelgi tähtsam – makarone on odavam süüa kui kiirnuudleid 😀

Commentaires


bottom of page