top of page

Kuidas e-õppel edukas olla? 9 soovitust Juulius Tipikalt

Olukord, kus auditoorne õpe on katkestatud ja kogu õppetöö kolinud veebi, on uus ja harjumatu nii tudengite kui õppejõudude jaoks. Juulius Tipikas jagab nippe, kuidas e-õppega edukalt toime tulla ja ka kodustes tingimustes produktiivne olla.

1. Hoia Moodle’il, ÕIS-il ja teistel ülikooli infokanalitel silm peal, et õppeinfoga järjepidevalt kursis olla.

2. Koosta nimekiri tähtaegadest ja ülesannetest, mis tegemist ootavad, et Sul kõigest hea ülevaade oleks ning midagi tähtsat kogemata kahe silma vahele ei jääks. On tõestatud, et to-do listide koostamine tõstab produktiivsust, parandab keskendumist ja vähendab stressi.

3184978D00000578-3462411-image-a-150_1456334120130

3. Sea paika prioriteedid ja loobu ebaolulisest. Pareto printsiibi järgi tuleb 80% kasust 20% tegevustest. Hinda, millised tegevused on tõeliselt olulised ja arendavad ning millistele ülesannetele ei pea nii palju rõhku panema.

0_rv4VRjdSgbdqKifv

Allikas: medium.com

4. Püüa järgida kindlat rutiini – tõuse hommikuti samal ajal, vaheta pidžaama asjalikemate riiete vastu, tee tööst regulaarselt pause. Nii on lihtsam õppetööle häälestuda ja saad päeva jooksul rohkem tehtud.

5. Sea ülesannetele realistlik ajaline piirang – see motiveerib tõhusamalt tegutsema.

routine

Allikas: Shutterstock

6. Koonda sarnased ülesanded, a’la meilidele vastamine, kokku ja tee need korraga ära. Siis võtavad need kokkuvõttes vähem aega ning pidevalt ühelt ülesandelt teisele hüppamine ei hakka keskendumist segama.

7. Proovi Pomodoro tehnikat: keskendu konkreetsele ülesandele 25 minutit, siis tee 5-minutiline paus. Korda sellist tsüklit neli korda, seejärel tee pikem paus (15-30 minutit). Kui 25-minutilise tööperioodi ajal muud mõtted või ülesanded pähe tulevad, märgi need lihtsalt üles ja jätka siis esialgse ülesandega. Vaata alles hiljem üle, mida olulist Sa Pomodoro ajal üles tähendasid, et keskendumist mitte häirida.


What-is-Pomodoro-Technique-and-How-to-Utilize-it-to-Maximize-Productivity_-1024x538

Allikas: project-management.com

8. Vaheta keskkonda. Õpi vahelduseks näiteks köögis või elutoas. Tihti mõjub ümbruskonna muutus värskendavalt ja annab uut indu õppimiseks.

9. Ära unusta, et teised tudengid on samasuguses olukorras. Küsi saatusekaaslastelt nõu ja abi.

bigstock-Video-Call-Facetime-Chatting-C-109535270

Allikas: remote.co

Comments


bottom of page