top of page

Kuidas tähistab üliõpilaskond oma 100. sünnipäeva

Sel reedel kogunevad praegused ja endised tudengiaktivistid, TalTechi töötajad, teiste ülikoolide tudengkondade esindajad ning teised tudengite sõbrad TalTechi aulasse tähistama TalTechi tudengkonna 100. sünnipäeva! Peol jagatakse välja üliõpilaskonna teenetemärgid, kõlab elav muusika ja astuvad üles Tehnikaülikooli kultuurikollektiivid.

Kõige pidulikum osa õhtust on kindlasti teenetemärkide välja jagamine. Teenetemärgid on üliõpilaskonna kõrgeimad autasud, mis on loodud tunnustamaks väljapaistvaid isikuid, kes on teinud palju üliõpilaskonna hüvanguks ja kelle tegevus on olnud suure positiivse mõjuga. Teenetemärk on üliõpilaskonna suurim tunnustusavaldus indiviidile.

Teenetemärke jagatakse välja kolmes kategoorias: Pronksmärk ehk Missioonimärk, Hõbedane teenetemärk ja Kuldne teenetemärk.

Kuldne teenetemärk „FIDELIS STUDIOSUS“

TalTech üliõpilaskonna kõrgeim autasu, mis antakse väljapaistvale ja teistele tugevaks eeskujuks olnud isikule, kellel on erakordselt suuri teeneid TalTech üliõpilaskonna ees. Kuldse teenetemärgi omistamise üle otsustab komisjoni ühehäälsel ettepanekul esinduskogu.

Hõbedane teenetemärk „FIDELIS STUDIOSUS“

Märk antakse TalTech üliõpilaskonnale oma tegutsemisega eeskujuks olnud või TalTech üliõpilaskonna ees oma valdkonnas või organisatsioonis suuri teeneid omavale isikule.

Pronksmärk ehk Missioonimärk „FIDELIS STUDIOSUS“

Märk antakse isikule, kes on pikaajaliselt panustanud TalTechi üliõpilaskonna tegevusse ja olnud oma tegutsemisega eeskujuks teistele.

Üliõpilaskonna teenetemärgid.

Üliõpilaskond 100 näitus

Lisaks pidulikule vastuvõtule on üliõpilaskonna suure juubeli auks energeetikamajast raamatukokku viivasse klaasgaleriisse üles seatud näitus, mis kajastab tudengielu Tallinna Tehnikaülikoolis.

Näha saab pilte lähi- ja kaugemast minevikust ning traditsioonilistest üritustest nagu Tipikate marss Toompeale, Avalöögi orienteerumine, rebaste ristimine jt. Tudengkond hoiab juba aastaid au sees üliõpilaste suve- ja talimänge, mille valik kaadreid on näitusel olemas. Kuivõrd suvemängudel osalejad on läbi aastate kandnud erinevate hüüdlausetega särke, on mõned ka neist tutvumiseks näituse vitriinkappides.

Samuti on näitusele välja pandud üliõpilaskonna kuldne teenetemärk, mida igaüks imetleda saab.

Näitusel saab uudistada ka meie ülikooli arvukate tudengiorganisatsioonide tegemisi ja meeneid. Nende hulgas näiteks naiskoori pulmanukk, Kuljuse trennisärk 1980ndatest, Filmiklubi esimene poolproff kaamera jpm. Lisaks on galeriisse paigutatud telerikapp, mille ekraanidelt näeb TalTech Filmiklubi arhiivi talletatud kaadreid ülikooli elust alates 1970ndatest.

Näitusel saab TalTechi kireva tudengieluga tutvuda 29. oktoobrini.

Üliõpilaskond 100 näitus klaasgaleriis. Foto: Mattias Kitsing

Palju õnne, Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaskond!

Jälgi Juuliuse blogi ja püsi kursis TalTechi üliõpilasesinduse värskeimate uudiste ja haridusteemadega. Uus lugu juba järgmisel nädalal!

Comments


bottom of page