top of page

Majandusteaduskonna tudengid EFMD konverentsil Lissabonis

5.-7. juunil toimus Lissabonis EFMD Annual Conference, kus osales ka Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna delegatsioon. EFMD on rahvusvaheline majandushariduse pakkujate ja ettevõtete võrgustik, kus tegeletakse koolide akrediteerimise, kvaliteedi tagamise ja mõjususe hindamisega. EFMD on kindlasti hea platvorm, kus majanduskoolid saavad uusi koostööpartnereid. Konverentsil ettekandeid kuulates saab kasulikke mõtteid ja hea on üheskoos arutada rahvusvahelisel tasandil majandusharidust pakkuvate institutsioonide väljakutsete üle. Toimusid erinevad ettekanded, arutelud, paneelid ja samuti EFMD üldkoosolek, aruannete tutvustus. Mainimata ei saa jätta ka auhinnatseremooniat, kus anti üle ka meie majandusteaduskonnale tunnustus. Oleme EFMD võrgustiku uus partnerkool ja edukalt esimese mõjususe hindamise läbinud ja saanud BSIS märgise.

IMG_7990

Majandusteaduskonna dekaan Enn Listra ja üliõpilasesinduse liikmed Brigita Mass ja Gerlin Gil.


Sel korral võeti esimest korda konverentsile kaasa ka tudengid. Meie üliõpilasesindusest osalesid konverentsil Gerlin Gil (Üliõpilaskonna juhatuse esimees) ja Brigita Mass (Esinduskogu liige ja endine MTÜKi haridusvaldkonna juht). Kusjuures tudengeid oli konverentsil vähe, kuid tudengivaade oli sisse toodud näiteks konverentsi tarbeks tehtud video abil, kus rääkisid erinevad tudengid üle maailma enda vaatest tööturule ja sellele, millised on nende ootused koolile ja hirmud seoses tulevikuga. Võib ju tunduda, et majandustudeng Lõuna-Koreas käib täiesti teist rada kui Prantsusmaal õppiv tudeng, kuid tegelikult video põhjal selgus, et tudengite mõtted kattuvad. Meie jaoks oli südantsoojendav näha, et konverentsil osalevad dekaanid ja akadeemilised töötajad hoolisid tudengite väljakutsetest ja mõistsid tudengite vajadusi ning probleeme tegelikult hästi.

IMG_8006

Nova majandusteaduskonna merepoolne sissepääs campusesse.


Konverents leidis aset NOVA ülikooli majandusteaduskonnas (Nova School of Business and Economic). Kool oli alles äsja valminud, viimaseid viimistlustöid tehti veel praegugi. Uskumatu oli kuulda, et sealsed tudengid käivad lõunapausi ajal kooli kõrval olevas liivarannas surfamas või päevitamas! Põhjamaalasena tundub see ulmelise unistusena. Meile oli võõras vaadata, et tudengeid oli koolis endiselt väga palju, kuigi kohalikud väitsid, et praegu on juba suvi käes ning tudengeid campuses vähem. Nova majandusteaduskond on juba aastaid tagasi läinud üle süsteemile, kus kogu õpe toimub inglise keeles, see tagab majandustudengitele konkurentsieelise tööturul. Ainult BA õppes on võimalik esimene õppeaasta läbida portugali keeles. Elame ju globaliseeruvas maailmas, inglise keele oskus on iseenesest mõistetav.

IMG_8011

Rand koos kindlusega, mis jääb 2 minutilise jalutuskäigu kaugusele koolist.


Nova majandusteaduskonnas 50% magistriõppe tudengitest tuleb välismaalt ja käisime kuulamas diskurssi, kuidas Aafrika ülikoolid on Erasmus+ projekti abil Euroopa erinevate kõrgkoolidega koostööd tegema hakanud. Aafrika on kõige noorem manner maailmas, seetõttu saab sealt vananev Euroopa enda koolidesse tudengeid ning tublisid teadlasi, kes lähevad peale kooli lõpetamist tagasi enda kodumaale töötama.

IMG_7896

Hommikujooksu tehes avastatud majakas.


Hoolimata sellest, et konverentsipäevad olid sisutihedad ja lõppesid vahel päris hilja, jõudsime siiski ka käia väikese pundiga hommikujookse tegemas ja nautida seeläbi Cascais piirkonna kaunist arhitektuuri ja loodust. Oleme ääretult tänulikud majandusteaduskonna dekaanile, tänu kellele saime osaleda sellel vahval reisil ja arendada enda silmaringi! Loodame, et me oleme uued trendiloojad ja iga aastaga tuleb

EFMD konverentsile osalema ka rohkem entusiastlikke tudengeid. 🙂

IMG_7865

Hommikujooksu tehes avastatud majakas.


Comments


bottom of page