top of page

Miks kandideerida üliõpilaskonna juhatuse liikmeks haridusvaldkonnas?

Miks kandideerida üliõpilaskonna juhatusse? Oma kogemusest haridusvaldkonnajuhi positsioonil kirjutas Jekaterina Masenko, kes kuulus juhatusse 2017/2018 õppeaastal.

Üliõpilasesinduses haridusvaldkonna juhi positsioon andis mulle endalegi ootamatult uskumatult hea põhja minu tulevasteks tegemisteks. Algus oli nagu iga uus asi – teele jäi ikka mõni kivi ja känd, mille taha oli vaja komistada. Minu jaoks olid need vajalikud, sest vaid tänu nendele õppisin leidma oma häält ja väärtusi.

Selliste kohtade puhul räägitakse tihti missioonitundest ning selle olulisusest. Mina ütlen, et alles alustades ei saa sul veel õiget missioonitunnet ollagi! See tekib aja ja kogemustega, sa õpid, mille nimel tasub võidelda ning millel lasta olla.

Igapäevaste tegevuste alla kuulusid erinevates otsustuskogude koosolekutel osalemine (näiteks raamatukogu nõukogu, õppekomisjoni, ülikooli nõukogu). Töö on mitmekesine – leidub nii paberihunnikutesse sukeldumist, aga ka pidulikke sõnavõtte, meeskonnaüritusi (lausa ülikooli juhtkonnaga) ning brainstorme oma meeskonna liikmetega. Töötegemise aja ja koha saad üldjuhul ise valida, mis annab sulle suure vabaduse oma elu üle.

Juhatuse positsioon andis mulle arusaama, kuidas niivõrd keeruline organ, nagu seda on meie ülikool, üldse toimib. Rääkimata muidugi sellest, et iga nädal õppisin midagi uut enda, meie ülikooli või Eesti kõrgharidussüsteemi kohta. See kogemus andis sulle kõike – teadmised riigihangetega tegelemisest; kuidas motiveerida inimesi, kes on niigi oma võimete ja terve mõistuse piiril; kuidas osaleda kahel paralleelselt toimuval koosolekul ning mis kõige tähtsam – see andis minu kõrvale inimesed, kes olid minuga samavõrd kui mitte rohkemgi valmis tegutsema. Nende puhul tean, et näen neid peagi juhtivatel kohtadel täpselt sama motiveeritult ning sihikindlalt tegutsemas kui me seda kõik kunagi olime oma üliõpilasesinduse ruumides.

Kui see veel natukenegi kõhkled, siis minu nõuanne on – lihtsalt proovi, küll sa näed.

Kandideerimine üliõpilaskonna juhatuse liikmeks haridusvaldkonnas on avatud. Kui usud, et võiksid sellele ametikohale sobida, siis saada enda CV ja motivatsioonikiri hiljemalt 2.aprilliks kell 16.00 aadressile info@tipikas.ee.

Comentarios


bottom of page