top of page

Millist tuge pakub nõustamiskeskus tudengitele?

Kust leida abi kui on emotsionaalselt raske? Ülikooli matemaatika ajab pea valutama ja üksi ei saa hakkama? Sul on küsimus aga ei tea kust leida vastust sellele? Ruumist U04-104 leiad vastuse kõigile küsimustele, sest sealt leiab nõustamiskeskuse.


Nõustamiskeskuses ootavad sind nii omaala professionaalid, psüholoogid kui ka tudengid. Avanädalal said sa juba tuttavaks oma tuutoritega ja esimesel võimalusel küsi temalt abi aga kui vastus ei ole piisav või soovid rääkida kellegi teisega, siis on nõustamiskeskuses igapäevaselt olemas tudengitest nõustajad, kes aitavad lihtsamate küsimuste korral.


Lisaks on olemas tudengilt tudengile nõustamine matemaatikas ja füüsikas. Nõustamisteenus on mõeldud bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe ning inseneriõppe tudengitele. Iga tudengi juures on kirjas tema tutvustus ning milles ta täpsemalt aitab, vali sobiv nõustaja ja broneeri aeg. Nõustamine kestab kuni 45 minutit ja on võimalik nii kohapeal kui ka onlines.


Kui sa aga ei tea, kuhu täpselt tööle minna või kas eriala on olnud õige valik, siis on võimalik broneerida aeg karjäärinõustaja juurde. Sina oled ekspert oma elu ja karjäärieesmärkide seadmises ning enda juhtimises. TalTechi karjäärinõustaja saab aga Sind nõustada karjääri planeerimise ja arendamise protsessis. Nõustamise aja broneerimiseks palun kirjuta careerguide@taltech.ee


Nõustamiskeskusest leiab ka kaks psüholoogi, Marika ja Kadri. Nende poole saad pöörduda kui sul on teemasid, mis Sulle muret valmistavad, nt ebakindlus, ülemäärane muretsemine, motivatsioonipuudus, suhtlemise ja suhetega seotud probleemid, ko­hanemisprobleemid või suutmatus nõudmis­tega toime tulla, ootamatud elusündmused (kriis, lein), raskused valikute tegemisel või ajaplaneerimisel. Psüholoogid tagavad konfidentsiaalsuse ja on kõigile tasuta. Aja saad broneerida e-posti teel, psyhholoog@taltech.ee.


Lisaks kõigele eelnevale on olemas koolis ka erivajadustega tudengite nõustaja ja nõustamiskeskuse kodulehelt leiab palju korduma kippuvaid küsimusi.

Kindlasti hoia silma peal peaasi.ee veebilehel, et toetada õpingute kõrval enda vaimset tervist maksimaalselt. Oktoober on vaimse tervise kuu, mis on täis enesehoolt ja vaimse tervise teemalisi üritusi, mida korraldab üliõpilasesindus koostöös nõustamiskeskusega.
Comentarios


bottom of page