top of page

MTÜKi Praktikaportaal

Rõõmusõnumid Studioosuse lugejatele! Eriolukorra tõttu ilmuvad igal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel just siin blogis Studioosuse lood. Ahjusoojalt ja kontaktivabalt. Autor: Karina Natfullina

Praktika on kõrghariduse omandamise üks tingimatu osa, milleta kraadi kätte ei saa. Kuigi ülikool on varasemalt jätnud selle leidmise ja läbimise üliõpilase enda hoolde, on majandusteaduskond nüüdseks astunud valdkonna arenguks selged sammud ning seda koostöös tudengitega – loodi erialaseid praktika- ja tööpakkumisi vahendav platvorm ja korraldati praktikalaat.

Oma päris esimese erialase kogemuse saab tudeng ikka tihtipeale ei mujalt kui praktikalt. Selle leidmine majandusteaduskonna tudengile oli aga korralik peavalu, kui just auditit tegema ei mindud või raamatupidamist ei õpitud. Sageli olid praktikapakkumised erinevates allikates, mis tegi nende leidmise veelgi keerulisemaks. Meil oli probleem. Oli vaja leida lahendus, kus kõik kolm lüli (ülikool, tudeng, ettevõtja) oleksid ühenduses.

Selle õppeaasta alguses avati TalTechi esimene praktikaportaal, mis koondab endasse erinevate ettevõtete majanduse suuna praktika- ja tööpakkumisi. Arendus kestis kuid, portaal üritati luua võimalikult mugavaks mõlemale osapoolele. Antud portaalis jooksis juba esimesel kuul üle 40 kuulutuse väga erinevatelt ettevõtetelt-organisatsioonidelt. Näiteks on oma kuulutusi sinna jaganud Eesti Pank, Swedbank, Harju Elekter, RAIT Faktum&Ariko ja paljud teised. „Praktikaportaal on tudengi ideaalne abivahend praktikakoha leidmiseks ning ettevõtete üliõpilasteni jõudmiseks. Loodud veebilahenduses on praktikapakkumised kompaktselt ühes kohas, mis lihtsustab koha leidmist ning suurendab vähem tuntud ettevõtete võimalusi praktikantide värbamiseks. Vanaviisi praktikakohta valides võib tudeng tunda end ülekoormatuna, kuid kui esitleda praktikakohti kataloogina, on tunduvalt kergem tajuda olemasolevaid valikuid ning ka kandideerida. Praktikaportaal hõlbustab suuresti nii tudengite heitlust praktikakohtade üle kui ka ettevõtete praktikantide otsinguid,“ on uut platvormi kirjeldanud Majandusteaduskonna Üliõpilaskogu (MTÜK) esimees Markus Tiigimäe.

Kõiki kuulutusi modereerib MTÜK ehk tudengid ise. Eelkõige soovime, et just meie ülikooli tudengid endale häid praktikakohti leiaksid, kuna TalTech majandusteaduskonna tudengid on väga võimekad ning usume, et meie koolist tulevad tipud.

Et aga seda uudist veelgi rohkem tudengiteni tuua, korraldasid MTÜKi liikmed dekanaadiga koostöös Majandusteaduskonna Praktikalaada, mille avas pidulikult Enn Listra, majandusteaduskonna dekaan. Proovisime antud messiga tuua ettevõtted tudengiteni ning luua nende vahel kontakt. Tudengitel oli võimalus registreeruda kiirintervjuudele, et praktika pakkujatega esmast kontakti luua ning võimalustega tutvuda. Samuti oli võimalik ettevõttega tutvuda ka neil, kes päris täpselt ei teadnud, mida nad otsivad.

Kuna tegemist oli pilootprojektiga, siis olime eesmärkide saavutamise osas pigem skeptilised, mis osutus täiesti ebavajalikuks. Seni on tagasiside olnud soe ning positiivne ning katsume ka tulevikus arendada tudengite võimalusi ja orienteeruda nende vajadustest koostöös dekanaadiga!

Comments


bottom of page