top of page

Parimad palad üliõpilasesinduse suvest

Suvi on läinud kui lennates ja TalTech üliõpilasesinduse ajaveeb Juuliuse blogi on puhkuselt tagasi. Seekord suisa uues kuues! Uue hooaja esimene postitus jätkab siiski suvelainel – mõned üliõpilasesinduse personali liikmed jutustavad, kuidas on nemad suvekuid sisustanud.

Tiina-Maria Tali, revisjonikomisjoni liige ja endine personalijuht:

Minu selle suve eredamad mälestused on kindlasti meie pere Horvaatia-reisist, mis kestis lausa kaks nädalat. Tegemist oli autoreisiga ehk reisi esimesed ja viimased 2-3 päeva möödusid koos perega autos. Kõige toredam kogu reisi juures oli kindlasti Horvaatias Cresi saarel toimunud orienteerumisvõistlused, mis olid väljakutseks nii kehale kui ka vaimule. Maastik oli kivine ja mägine ning peaaegu iga 100 meetri tagant jooksis mu eest mõni kaljukits. Reisi teise poole veetsime mägedes matkates ja teistsuguseid vaateid imetledes. Reisi lõpupoole oli mul au pidada oma sünnipäeva Ungaris, kus ühe naljaka mälestusena tuleb meelde, kuidas sünnipäeva õhtusöögil mu isa mulle kogemata valget veini näkku viskas. Ikka juhtub…


Õhtusöök Horvaatia mägedesSünnipäevahommik telgis

Taavi Tamm, esinduskogu eesistuja:

Merel juuste lõikamine või habeme ajamine toovat halba õnne.

Minu suvi on möödunud merel sillerdava päikese, metsiku tormi ja tuuleiilide, lainete, hüljeste, erinevate sadamate, isolatsiooni ning merehõngu saatel. Oma aega olen sisustanud töö, trenni, mõtlemise, uue kooliaasta sõjaplaanide planeerimise, kirjatöö ning hingerahu leidmisega. Olen keskmiselt igal nädalal lugenud ühe raamatu, alustades „Eluga marsil’’ ning lõpetades klassikasse kuuluvate teostega, nagu seda on „Sõda ja rahu’’. Huvitavate faktidena võin välja tuua, et ma ei ole 75 päeva juukseid ega habet ajanud, sest merel oleku ajal toovat see ebaõnne. Samuti oli meie suurepärase Üliõpilasesinduse poolt korraldatud sammuvõistluse jooksul päevi, kus ma tegin piltlikult öeldes rohkem kätekõverdusi kui samme, sest mul ei olnud keset merd võimalust kuskile poole tatsata.

Siiani on minu suve kõige meeldejäävam hetk olnud 25.07.2020 kell 18.05, see on uskumatuna näiv päev, kus mul õnnestus randuda kodusadama imelisena näiva tuletorni vilkumise saatel meie armsal Maarjamaal, täpsemalt Kundas ning seejärel kodumaa hõngu saatel valguskiirusel sõita oma kalli sõbra sünnipäevale Tartu lähedal asuvasse Puhtaleivale ning teha talle üllatus. Kuid maapinda mu jalge alla jätkus vaid päevakeseks, sest meri kutsus mind tagasi, et saaksin uuesti vastu astuda tema poolt pakutavatele seiklustele.

Lummavad vaated merel

See on siiani olnud minu suvi, kuid palju uut ja huvitavat on veel ees. Hetkel seilan ma veidikene veel edasi ning ootan huviga, millal on võimalik kogu Üliõpilasesinduse satsiga kokku saada ja panustada 110%, et saavutada midagi toredat. Seniks lõbutsege nagu piraadid ning töötage nagu kaptenid!!!!

Anne-Mary Läll, Studioosuse peatoimetaja:

Studioosuse peatoimetaja puhkab kaks korda aastas – detsembris ning mai-juuni perioodil. Seda seetõttu, et jaanuaris ning juuni-juuli-august ajakirja ei ilmu. Küll aga algab juulis planeerimisprotsess ning juba augusti alguses on septembri number purgis ning järgmine kord peatub see rong alles jõuludel. Sel aastal tegelesin suve alguses ülikooli lõpetamise ning uute sisse astumistega. Lõputöö sai kaitstud ning dekanaadis diplomil järgi käidud ning juba hakkaski sisseastumiskatsete periood. Ootamine on selle juures kõige hullem ning minu kaval plaan jätta valiku tegemine saatuse hooleks kukkus kolinal läbi, sest sain kõikidele soovitud erialadele sisse. Kuid see ei tähenda, et kogu minu suvi oli ainult ülikool ja katsed ja studioosus – muidugi mitte. Käisin nädalaks Setomaa metsade vahel vanaemal külas, lugematul kordadel Lätis ning minu suvesse mahtus ka üks eurotripp. Nendest ja paljudest teistest minu suve seiklustest saab lugeda Studioosuse peatoimetaja veerust.

Sten Ärm, üliõpilaskonna juhatuse esimees:

ENL suvekool

22.-24. juunil tähistasin koos BEST-Estonia liikmetega jaanipäeva, võttes osa legendaarsest BESTi üritusest Survival! Ürituse jooksul matkasime läbi Aidu karjääri metsade, aerutasime kanuudega ning nautisime kolme päeva jooksul telkimist, sauna ja üksteise seltskonda. Väga värskendav oli eemalduda paariks päevaks internetimaailmast ning nautida igat sõpradega veedetud hetke ja tegevust.

29.-30. juulil osalesin Eesti Noorteühenduste Liidu Suvekoolis, mis toimus Toosikannu Puhkekeskuses. Sain seal osa võtta erinevatest koolitustest, tutvuda uute aktiivsete noortega ning arendada ennast mitmetes erinevates valdkondades.

BEST-Estonia üritus Survival

Grete Vahter, üliõpilasesinduse tegevjuht:

Osa meie liikmetest käis 1. augustil üliõpilaskonna eelmise esimehe Gerlini sünnipäeval Hiiumaal. Tegemist oli sportliku sünnipäevaga, mille raames sai osa võtta kümnest meelelahutuslikust võistlusest. Stiilipeo teemaks oli „spordisaali retro”.

Gerlini retroteemaline sünnipäev


Comments


bottom of page