top of page

Spordiaasta kokkuvõte

Igal esmaspäeval ja reedel ilmuvad just siin blogis Studioosuse lood. Ahjusoojalt ja kontaktivabalt. Tänase loo autor on Sken Selge.

Tänavune spordihooaeg lõppes teisiti, kui oleks osanud oodata. Tallinna Tehnikaülikooli meistriliigas on kolm võistkonda, kes esindavad ülikooli kõrgel tasemel.

Alustades korvpallimeeskonna tegemistega sel hooajal, siis võib tõsimeeli öelda, et hooaja alustas ja lõpetas Hiina. Hooaja algus oli meie jaoks teistsugune kui varasemalt. Meeskond suundus kontrollmängudele Hiina ning oli seal 20 päeva. Sel ajaperioodil pidime mängima 10 kontrollmängu erinevate CBA (China Basketball Association) meeskondadega ja Kuuba rahvuskoondisega, kuid kokkuvõttes mängisime tunduvalt vähem.

Hiinast tagasi tulles algas kohe Eesti-Läti Korvpalliliiga, kus osales tänavu 15 meeskonda, millest kaheksa olid Eesti ning ülejäänud Läti meeskonnad. Kokku jõudsime mängida 26 mängu, millest võidetud sai kaheksa. Mängimata jäikaks mängu, sest ülemaailmne viirus lõpetas hooaja varem ning üks Eesti meeskond lõpetas oma tegevuse keset hooaega, mistõttu jäi meil nendega üks kohtumine ära. Nende mängud turniiritabelis eemaldati ja lõplikult on turniiritabelis kirjas meil 25 mängu, millest seitse võidud. Samuti vahetus meil jõulude paiku peatreener, mis omakorda nõudis sisseelamisperioodi. Kokkuvõttes asetume 12ndal kohal.

Võrkpallis jõuti mõnes liigas kohad välja mängida. TalTech/Tradehouse naiskond sai esikoha Eesti Karikafinaalis, kus osales kaheksa naiskonda. Napilt jäime alla Balti Liigas Riia naiskonnale, lõpetades hõbemedalistidena. Balti Liigast võttis osa üheksa naiskonda, mullu saime üldarvestuses neljanda koha.

Võrkpalli meeskond osales tänavu Credit24 Meistriliigas, Eesti Meistrivõistlustel ning Eesti Karikavõistlustel. Credit24 ja EMV jõudsime veerandfinaali, kus saime ühe võidu ning ühe kaotuse Tartu/BigBanki vastu, otsustav geim jäi mängimata. Credit24 meistriliigas oli kokku üheksa ning Karikavõistlustel kaheksa meeskonda. Karikavõistlustel jõudsime poolfinaali, kuid pidime tunnistama Tartu/BigBanki paremust kahel korral.

Comments


bottom of page