top of page

Sportimisvõimalused TalTechis

Lisaks teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni eestvedamisele pakub TalTech tudengitele ka mitmekülgseid sportimisvõimalusi. Füüsiliselt aktiivne olemine pakub vaheldust ajutrennile ja rikastab igakülgselt kogu ülikoolielu. Spordiüritustest ja - võistlustest osa võtmine aitab arendada mitmeid oskuseid nagu näiteks koostöö, ajaplaneerimine ning võitude ja kaotustega toimetulek.


TalTechi kampuses on tudengitel võimalik igal ajal kasutada välikorvpalli ja -võrkpalli platsi või külastada välijõusaali, kus on mitmeid erinevaid lihasgruppe treenivaid seadmeid. Jooksu- ja kõnniharrastajaid ootavad Sütiste-Nõmme-Harku mõnusad metsarajad.


Samuti on tudengitel suurepärane võimalus käia treeningutes ülikooli enda spordiklubis, mis asub peahoonest vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel. TalTechi spordiklubi pakub nii mitmekülgseid juhendatud treeninguid kui ka võimalust iseseisvalt sporti teha. Valida saab lausa võrkpalli, korvpalli, jalgpalli, tennise, sulgpalli, lauatennise, jõusaali, jooksuraja ja rühmatreeningute vahel - jätka juba tuttava spordialaga või proovi hoopis midagi täiesti uut!


Selleks, et julgustada ja motiveerida tudengeid sportimisvõimalusi kasutama, pakub TalTechi spordiklubi võimalust trennis käimise eest EAP-sid koguda ja seda täiesti tasuta! Vaja on vaid deklareerida “Liikumisharrastuste alused MK 3001 / MK 3002”, mille läbimisel koguneb vabaõppe moodulisse 3 EAP-d. Kui läbid nii sügisese kui kevadise kursuse, saad kokku 6 EAP-d ja mis veelgi ägedam - võimaluse treenida õpingute lõpuni TalTech spordiklubis täiesti tasuta! Rohkem infot õppeaine kohta leiad SIIT.


TalTechi üliõpilasesinduse sporditiim ja Rektori Karika projektitiim koostöös TalTech spordiklubiga toovad tudengiteni iga kuu ka mitmeid ägedaid spordiüritusi! Suurim spordiprojekt on eelmisel õppeaastal taaselustatud Rektori Karikas. Rektori Karikas on ajalooliselt olnud üks väga tähtis ning populaarne võistlussari, mis tõi omavahel kokku tudengid, töötajad ja vilistlased, et pidada maha võimsaid lahinguid erinevatel spordialadel, samal ajal esindades oma teaduskondasid. Samuti alustab sellest aastast TalTechi treeningõhtute projekt, mille eesmärk on pakkuda võimalust erinevaid spordialasid proovida ka täiesti algajatel trennihuvilistel. Kõik spordiüritused koondab enda alla värske TalTech tudengispordi Facebooki leht, millel tasub silma peal hoida ! Lisaks saab küsimuste korral alati pöörduda sisespordikoordinaatori poole: kristina.keerdo@tipikas.ee.


Väljaspool tuttavat kampust, korraldab aasta vältel üliõpilastele erinevaid spordiüritusi ka Eesti Akadeemiline Spordiliit. Nendest nimekamateks on kindlasti YliSpordi kolmiksari, milles erinevate ülikoolide tudengid omavahel mõõtu võtta saavad: YliPall, Üliõpilaste Talimängud ning Üliõpilaste Suvemängud. Viimasest võttis sel aastal osa ligi 1500 tudengit, kellest 450 Tipikat! Viimased Suvemängud olid erilised ka seetõttu, et viieaastase põua järel tuli võit tagasi TalTechi! Rohkem infot sporditrio kohta on leitav siit. Lisaks korraldab EASL igakuiselt ka üliõpilasmeistrivõistlusi nii tiimi- kui ka individuaalalades. Rohkem infot nende kohta leiab nii EASLi kodulehelt kui ka välisspordikoordinaatorilt karolin.kormik@tipikas.ee.


Kui valid õpingutest puhkamiseks ja enda arendamiseks sportimise, siis näeme kindlasti juba varsti trennis või mõnel spordiüritusel!


PS! Liitu kindlasti ka TalTech tudengispordi kuukirjaga, kuhu saadame iga kuu kokkuvõtva kirja tulevatest üritustest ning muudest ägedatest spordiuudistest! LIITU SIIN


2023.a suvemängud võitis TalTech!Comments


bottom of page