top of page

Tallinna Tehnikaülikool tunnustab 2022. Aasta Parimaid

22. veebruaril toimus Tallinna Tehnikaülikoolis Eesti Vabariigi 105. aastapäeva aktus, kus tunnustati 2022. aasta parimaid teadus-, arendus- ja õppetöös, spordi- ja kultuurivaldkonnas ning kuulutati välja ka Aasta Tugitöötajad, Tudeng, Tudengitegu ja Tudengiorganisatsioon.


TalTech üliõpilasesinduse tunnustamisürituste koordinaatoril Mari Leesmaal oli au tegeleda konkursiga, mis aitas välja selgitada Aasta Tudengi, Tudengiteo ja Tudengiorganisatsiooni. Konkurss algas 15. jaanuaril ning nominente igasse kategooriasse oli võimalik esitada kuni 31. jaanuarini. Konkursi raames esitati mitmeid tugevaid kandidaate, kelle seast esinduskogu tudengielu komisjoni liikmed koostöös tunnustamisürituste koordinaatoriga pidid igas kategoorias välja valima ühe kõige silmapaistvama, kes oli nende meelest kõige rohkem tunnustamist väärt 2022. aasta tegude eest.

Kõige silmapaistvama tudengiorganisatsiooni tiitli pälvis 2022. aasta eest TalTech Eesti Mereakadeemia Üliõpilaskogu. TalTech Eesti Mereakadeemia (EMERA) on üliõpilaskogude vaatevinklist vaadatuna suhteliselt lühikese ajalooga, kuid sellegipoolest on organisatsiooni käekäik olnud sama tormiline nagu meri. Just eelmise aasta jooksul suutis EMERA juhatus üliõpilaskogu madalseisust välja tuua ning muuta see silmapaistvaks kogu TalTechis. EMERA on suutnud oma aktiivse liikmeskonna kasvatada 60-ne liikmeni ning kõikide liikmete nägudest võib välja lugeda rõõmu ning särasilmsust. Nad on teinud väga palju koostööd teiste tudengiorganisatsioonidega ning on toonud oma üldise aktiivsusega Mereakadeemia TalTechi peamajale lähemale. Kõige suuremaks sündmuseks eelmisel aastal oli kindlasti Mereakadeemia 103. sünnipäev, mida võib pidada kõige suurejoonelisemaks sünnipäevaks, mida 103 aasta jooksul nähtud on. Lisaks kõigele sellele on Mereakadeemia üliõpilaskogu aidanud ja teinud väga palju koostööd Akadeemia endaga, mis väljendub peamiselt erinevates turundusega seotud projektides ning kooli esindamisega erinevatel üritustel ja messidel.

Aasta tudengiorganisatsiooni tiitlit võttis vastu EMERA üliõpilaskogu esimees, Taavi Tamm


Liigume edasi Aasta parima tudengiteoga, milleks osutus 2022. Aastal esmakordselt korraldatud äriteemaline konverents „TalTech Business Forum”, mis on Majandusteaduskonna Üliõpilaskogu korraldatud pilootprojekt. Üritus tõi kohale ettevõtteid, edukaid äriinimisi ja mis kõige tähtsam, ettevõtlikke üliõpilasi. Konverents läks nii edukalt, et toimub kahel päeval ka selle aasta märtsis. Äriteemaline konverents tõi kohale lisaks TalTechi tudengitele ka väljastpoolt tudengeid ning ülikooli esindajaid, näidates TalTechi väga heast küljest. Üritust ja Majandusteaduskonna Üliõpilaskogu toetas koostööparterina LHV pank.


Selle aasta märtsis toimuva ürituse leiad Facebookist: https://www.facebook.com/events/3356816777920274?ref=newsfeed


Aasta tudengiteo „TalTech Business Forum” projektijuht Joosep Perandi (paremal) ning projektijuhi abi Rasmus Kalep (vasakul)


Aasta tudeng 2022. aastal on Vladlen Pahv, kes on inseneriteaduskonna tudeng ning tudengiaktivist. Ta on endine juhatuse esimees ja partnerlussuhete juht tudengiorganisatsioonis Kultuuriklubi. Ta on olnud suureks eeskujuks kõigile liikmetele ning olnud toeks organisatsioonile rasketel aegadel. Enda tudengiorganisatsioonis oldud aja jooksul on ta aidanud korraldada igat Kultuuriklubi projekti, mis on suunatud kooli tudengitele, mille eesmärgiks on elavdada TalTechi tudengielu igal võimalikul viisil. Väljaspool Kultuuriklubi on ta panustanud oma aega ja pühendumist ka mujale - korraldanud Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogus üritust "BuildIT" ning aidanud ka teisi organisatsioone enda projektidega. Vladlen oli üks kolmest projektijuhist heategevuslikus projektis "Vöbin", et koguda annetusi Tallinna Lastehaiglale, mis sai 2021. aastal ka "Aasta tudengiteo" tiitli.


Aasta tudeng Vladlen Pahv


Comments


bottom of page