top of page

TalTech üliõpilaskonna uueks juhatuse liikmeks hariduse valdkonnas saab Pille Ülem!

Peagi vahetub TalTech üliõpilaskonna juhatuse liige hariduse valdkonnas. Meie senise tubli haridusvaldkonna juhi Lenne-Liisa Heinoja ametiaeg saab läbi ja tema kohustused võtab üle majandusteaduskonna tudeng Pille Ülem. Kes on Pille ja millised on tema plaanid TalTechi hariduse edendamiseks, loe siit artiklist!

Mis ajendas sind kandideerima haridusvaldkonna juhiks? Mis sulle selles valdkonnas huvi pakub?

Haridusvaldkonna juhiks ajendas mind kandideerima soov astuda välja oma mugavustsoonist ja panna ennast proovile uute väljakutsetega. Ma tundsin, et minu enda teaduskonna üliõpilaskogus on kõik tehtud ja tuleks vaadata, kus saaks edasi areneda ja veel ülikoolielust maksimumi võtta. Siis tehtigi mulle ettepanek kandideerida haridusvaldkonda. Antud valdkond on huvitav ja minu jaoks võõras, ma näen selles kõige rohkem kasvukohti ja endale väljakutset. Mul on võimalus rääkida tudengite eest kõige kõrgemal tasandil ja luua praegustele ning tulevastele tudengitele parim õpikeskkond.

Mis on sinu arvates TalTechis seoses hariduse kvaliteediga hästi ning mida võiks muuta või parendada?

TalTechis saadav haridus on väga hea, kuid alati saaks paremaks muuta just praktilist õpet ja koostööd erinevate erialaste ettevõtetega. Igavad loengud ja lihtsalt istumine ei ole tänapäeval just kõige motiveerivam õppekeskkond. Tuleks olla innovaatilisem ja leida uusi põnevaid lahendusi, mis pakuksid tudengitele huvi. Tudengitena peame seisma selle eest, et meie ülikoolis jääks haridus kõigile vabalt kättesaadavaks ja me areneksime kogu aeg koos ajaga.Pille Ülem

Millised on sinu plaanid sellel ametikohal?

Kindlasti plaanin arendada edasi HKT tööd ning just panna suurema fookuse uuele tagasiside vormile, kus küsitakse semestrisisest tagasisidet intervjuu vormis otse tudengitelt. Sellel semestril tehti seda esmakordselt ning ma näen selles perspektiivi kasvada suuremaks ja paremaks tagasiside vormiks, kui hetkel on ÕISi küsimustik. Suureks sooviks oleks arendada ja muuta paremaks meie tehnikaosakonna tööd ja tagada, et kõik õppejõud oskaksid kasutada klassides olevat tehnikat. Ning suuremat rõhku hetkel maailmas toimuvaga tuleks panna ka noorte inimeste vaimsele tervisele. Lisaks võib minu poole pöörduda alati jooksvate küsimustega, et siis koos neile lahendus leida.

Kuidas oled varasemalt tudengina aktiivne olnud?

Varasemalt olen olnud aktiivne liige majandusteaduskonna üliõpilaskogus (MTÜK). Juba esimese aasta tudengina valiti mind MTÜKi sotsiaal- ja kultuurivaldkonna juhiks. Minu ülesandeks oli koostöö teiste üliõpilaskogudega, rebaste ristimine, TalTech jõulupeo korraldamine ja palju muud. 2020. aastal valiti mind ka aasta MTÜKikaks. Hetkel olen MTÜKi volikogu eesistuja, ma juhin volikogu tööd, kus me kinnitame dokumente, jälgime eelarvet ning valime uusi juhatuse liikmeid.

Millised on sinu huvialad-hobid?

Vabal ajal meeldib mulle olla looduses ja jalutada. Väga palju käin jooksmas või loen mõnda head raamatut. Lisaks sellele olen aktiivne ka Southwestern Advantage programmis juba kolmandat aastat. Mulle on olulisel kohal sõbrad ning minu pere, kellega koos on alati hea mõtteid mujale saada ja energiat koguda.

Millist nippi või life-hacki võiks iga tudeng teada?

Ma arvan, et kõige olulisem on elus kontrollida kontrollitavaid asju ja panna oma fookus õigesse kohta. Me ei tohiks lasta mõjutada ennast koroonast või sellest, et õues on halb ilm. Me ei saa neid asju kontrollida, vaid pigem oleme fookuses sellele, mida saame kontrollida, enda mõtlemist ning suhtumist.

Pille Ülem

PS. Haridusvaldkonna positsiooni olemusest saad täpsemalt lugeda ühest Juuliuse blogi varasemast artiklist, mille leiad siit: https://juuliuseblogi.wordpress.com/2021/02/15/1372/

Comments


bottom of page