top of page

TalTech Virumaa Kolledž läbi tudengineiu silmade

Igal esmaspäeval ja reedel ilmuvad just siin blogis Studioosuse lood. Ahjusoojalt ja kontaktivabalt. Tänase loo autor on Evelina Marhel.

Kas oleksin kunagi osanud ette kujutada, et pääsen õppima TalTech Virumaa kolledžisse? Ausalt öeldes, ma isegi ei unistanud sellest. Mulle tundus, et see pole minu jaoks, ma ei saa hakkama, see ei õnnestu… Kuid mõnikord on saatus ettearvamatu ja kui hakkad endasse uskuma, saab isegi kõige hullumeelsem idee reaalsuseks. Hetk, mil sind kolledžisse vastu võetakse, muutub tõeliselt vapustavaks. Juba esimesest õppepäevast saad aru, et see on sinu pere. See on sinu teine kodu.

Iga õppejõud, iga kursusekaaslane, iga kolledži töötaja jagab haridusprotsessi osakese oma soojusest, mis läheb hinge. Virumaa kolledži õppeprotsess – need pole igapäevased igavad loengud, igavad õppejõudude sõnavõtud ega isegi hirmutavad testid ja eksamid. TalTech Virumaa kolledž on väärtuslike teadmiste ja praktikate vara-ait, mis aitab saada oma ala tõeliseks professionaaliks.

Kuidas kõik alguse sai?

Minu koolis toimub igal aastal Eesti kõrghariduse mess. Alguses ei pööranud ma Virumaa kolledži stendile suurt tähelepanu, kuid siis nägin pastakaid koos maitsvate kommidega ja otsustasin lähemale minna. Sain aru, et viisakusest tuleks esitada mõned küsimused ja alles pärast seda võiksin rahuliku südametunnistusega “kingituse” võtta. Kuid küsimus küsimuse järel kujunes välja konstruktiivne dialoog.

Ja kujutage ette, lahkusin mitte maiustuste ja pastakatega, mille järele tegelikult tulin, vaid voldikuga kolledžis õppimise kohta ja olin täielikult sukeldunud ideesse astuda ebaharilikule erialale, väga huvitava nimega “telemaatika ja arukad süsteemid”. Sellest hetkest asusin tutvuma sisseastumisnõuetega ja tegema kõik endast oleneva, et pääseda õppima Virumaa kolledžisse. Tänu oma järeleandmatusele pääsesin hõlpsalt soovitud erialale.

Õpingute esimesed päevad, tunnistan, polnud lihtsad: mitte ühtegi tuttavat nägu, kõik tundus uus ja arusaamatu, kuid samal ajal meeletult huvitav ja kaasahaarav. Tasapisi hakkasin sellega harjuma, tekkisid väga lahedad sõbrad, õppejõud olid väga sõbralikud ja abivalmis. Kolledž muutus minu jaoks järjest lähedasemaks.

Olen üha enam veendunud, et valitud eriala on minu kutsumus. Telemaatika on mitmekülgne valdkond, mis ühendab endas andmeedastuse, side, ka mobiilside- ja juhtmevabad võrgud, tarkvara programmeerimise, automaatika ja küberfüüsikalised süsteemid. Võin ise luua nutikaid IKT lahendusi, kui tunnen arukate süsteemide ülesehitust ja oskan säästvaid tehnoloogiaid arendada. Saan teadmiseid robootikast, mehaanikast ja elektroonikast, ka sellest, kuidas seadmed ja erinevaid süsteeme omavahel suhtlema panna.


Kogu esimese kursuse vältel õnnestus mul õppida erinevaid programme, mis on kasulikud mitte ainult eriala, vaid ka enesearengu jaoks. Näiteks, mulle kui tüdrukule, olid Photoshopis fotode redigeerimise praktikumid äärmiselt huvitavad. Videotöötlustarkvara SonyVegasPro aitab ka vlogimisel või muude hobide arendamisel. Samuti võimaldab õppekava tutvuda SketchUp tarkvaraga, kus saab kujundada oma unistuste maja. Muidugi on aluseks programmeerimine, mis on tänapäeval tööturul nõutud oskus.

Minu entusiasm ja ettevõtlikkus ei andnud mulle rahu. Tahtsin olla mitte ainult üliõpilaselus osaleja, vaid ka selle korraldaja. Sellega seoses oli mul kindel otsus ühineda üliõpilasesindusega. Üliõpilasnõukogu on üliõpilaselu oluline komponent. Siin saab sajaprotsendiliselt esile tuua oma potentsiaali, korraldada üritusi, arendades seeläbi juhtimis- ja meeskonnatööoskusi. Olla õhtujuhi, raamatupidaja, kujundaja rollis – see kõik on Virumaa kolledžis võimalik.

Pärast kolledži lõpetamist näen ennast väga mitmekülgse ja eduka inimesena, kellel on teadmisi ja oskusi, et õpinguid samas valdkonnas jätkata. Tänu mitmetest erinevatest valdkondadest saadud teadmistele on võimalik leida töökoht nii IT-valdkonnas kui ka näiteks riigikaitses. Mind isiklikult huvitab insenerivaldkond, kus saab nutimaju projekteerida ja mõelda välja tarku lahendusi.

Kolledž loob suurepärase aluse nii õpingute jätkamiseks magistrantuuris kui ka prestiižikale, kõrgelt tasustatud ametikohale kandideerimiseks.Isegi sellises eriolukorras nagu praegu, tuleb kolledž oma ülesannetega toime ja toetab õppureid, et õppeprotsess toimiks sujuvalt ja tõrgeteta.

Virumaa kolledž on koht neile, kes soovivad tagada endale helget tulevikku ja saada oma ala parimatest parimaiks!

Comentarios


bottom of page