top of page

Tudengiesindajad NORDTEK konverentsil ja tehnisintellekti kasutamine õppetöös


Mida arvaksid, kui õppejõud kasutaks tööde parandamiseks ChatGPT-d? Kas eksamitel peaks olema lubatud tehisintellekti kasutamine? Kas AI kasutamist peaks õpetama ülikoolis või peaks see olema igaühe enda vastutus? Nendel ja paljudel teistel teemadel arutleti Turu linnas toimunud 52. NORDTEK konverentsil 11.-13. juunil. Loe edasi, et teada saada, mida põnevat arutati konverentsil.


NORDTEK on põhjamaade tehnikaülikooli liit, kuhu kuulub 28 ülikooli kaheksast riigist. Eestist kuulub liitu vaid Tallinna Tehnikaülikool ning tudengiesindajatena läksid kohapeale üliõpilasesinduse juhatuse liikmed Karoliina Rebane ja Mark Toomsalu. Selleaastaseks teemaks konverentsil oli “Tehisintellekt inseneerias”, kuid juttu oli aga ka tehisintellektist laiemalt ning selle rakendamisest hariduses.


Karoliina sõnul oli konverentsi tähtsaimaks sõnumiks see, et tehisintellekt võib olla oluline tööriist korduvate ja tüütute ülesannete automaatseks täitmiseks, kuid see ei saa lahendada uusi probleeme või pakkuda välja originaalseid lahendusi. Tudengi vaatepunktist on oluline aru saada, kuidas tehisintellekt töötab, et kasutada seda maksimaalselt enda kasuks. Tehisintellekti karta pole vaja - kõige suuremaks ohuks on hoopis inimesed, kes võivad tehisintellekti kasutada halbadel eesmärkidel.


Marki sõnul on tehisintellekti kasutuselevõtt ülikoolides ja teaduses vältimatu ning vajalik samm. Me elame ajastul, mil on tähtis hüpata enda mugavustsoonist välja ning eriti oluline on see selleks, et mitte elurongist maha jääda. Inimkonna ajalugu on näidanud, et uue tehnoloogia kartmine on asjatu, sest keegi ei kujutaks enam ette maailma ilma elektri või internetita. Ka nende tehnoloogiate saabumine oli algul hirmutav ning inimesed kartsid tollal inimkonna tuleviku pärast. Täpselt samamoodi peaksime nüüd suhtuma tehisintellekti – mitte kartma, vaid kasutama selle pakutavaid võimalusi, et liikuda edasi ja areneda. Tähtis on panna kogu energia sellesse, et nii tudengid kui ka õppejõud ei kasutaks AI-d ebaotstarbekalt, vaid teaksid, kuidas antud tööriista muuta enda suurimaks abimeheks ka isiklikul arengul.


Lisaks konverentsile toimus ka NORDTEK ülikoolide tudengiesindajate kohtumine. Arutati tehisintellekti juhendite ja regulatsioonide olemasolu ülikoolides ning NORTEK tudenginõukogu edasisi plaane. Valiti uus president ja juhatuse liikmed: NORDTEK tudenginõukogu presidendina alustas tööd Karoliina Rebane ning Eesti esindajana Mark Toomsalu. Järgmine NORDTEK tudengiesindajate sõpruskohtumine toimub juba novembris Tallinna Tehnikaülikoolis.


Comentários


bottom of page