top of page

Tudengiesindajad Nordteki konverentsil

12.-14. juuni toimus Stockholmis KTH Royal Institute of Technology ülikoolis 47. Nordteki konverents. Sel korral keskenduti konverentsil teemale “Innovation meets research”. Nordtek on Põhja- ja Baltimaade inseneriharidust pakkuvate kõrgkoolide võrgustik, kus on 30 ülikooli erinevatest riikidest nagu Norra, Rootsi, Soome, Island, Taani, Eesti, Läti ja Leedu. Paralleelselt ülikoolide juhtide ja töötajate programmidele toimuvad alati konverentsil ka tudengivõrgustiku programm. Sel aastal osalesid seal meie ülikoolist Mari Kasemets ja Gerlin Gil.

IMG_3680.jpg

Gerlin ja Mari KTH campuses.


Kolmepäevase programmi jooksul arutati, mis innovatsioon ja teadustöö üldse tähendab. Kuidas saaks läbi innovatsiooni parendada ühiskonda ning mis rolli mängib selles ülikool. Jagati kogemusi nii tudengitega omavahel, hiljem ka mitmete erinevate ülikoolide rektorite, kontaktisikute ja innovatsioonikeskuste juhtidega.

64636596_337568813809246_38967533901971456_n

Tuumareaktori ruumi lagi


Ühisel konverentsipäeval kõnelesid mitmed Nordteki juhtivad akadeemikud kui ka ettevõtluse ja heategevusega seotud startup ettevõtete loojad. Konverentsi viimase esineja ettekande ajal toimus tuletõrje evakuatsioon ning kõik saalis viibijad pidid hoonest lahkuma. Evakueerimist viisid läbi KTH üliõpilasesinduse liikmed. Õnneks midagi halba ei juhtunud ja tuletõrje sireeni oli esile kutsunud köögis kõrbema läinud toit. KTH ülikooli üliõpilasesinduses töötab 12 täistööajaga üliõpilast, kes esindavad enda ülikooli tudengeid. Üliõpilasesinduses töötavad tudengid võtavad õpingutest vaheaasta ja panustavad tudengite elu parendamisse. Lisaks sellele haldavad nad tudengimaja hoonet ja veavad eest restorani Nymble, kus konverentsi lõuna- ja õhtusööke pakuti.

img_7915-2.jpg

Nordteki tudengiesindajad


Peale konverentsipäeva viidi kõik osalejad endisesse tuumareaktori asupaika. Nimelt asub KTH ülikoolilinnakus endine R1 tuumareaktori ruum. See asub 25 meetri sügavusel maapinnas. Reaktor töötas aastatel 1954-1970. Reaktorihallis esines meile KTH ülikooliga linnakut jagav University of College of Opera Stockholm. See kogemus oli võimas ja parajalt sürreaalne. Kuskilt endisest tuumareaktori august ronib välja ooperilaulja. Elamus oli vägev! Ruum oli üllatavalt hea akustikaga. Hiljem toimus ühine õhtusöök koos tudengiesindajate, rektorite kogu ja kontaktisikutega.

Tudengite programmi viimasel päeval valiti Nordteki tudengivõrgustikule uus juhatus. Sel korral on juhatuses ka meie ülikool esindatud – Gerlin Gil valiti Baltimaade esindajaks 2019/2020 õppeaastal!

IMG_7923.JPG

Nordteki tudengivõrgustiku juhatus 2019/2020. Vasakule paremale: Salvar Andler (Island); Cecilie Bjornsdotter Raustein (Norra); Teis Aalbæk-Nielsen (Taani); Alan Achmatukaev (tudengivõrgustiku president, Norra); Egil Schultz (Rootsi); Gerlin Gil (Eesti); Iisakki Tapaila (Soome).


Nordteki võrgustiku 48. konverents toimub 2020. aasta juunis Lõuna-Norras.

Comments


bottom of page