top of page

Uus üliõpilaskonna juhatuse liige tudengielu valdkonnas

Peagi vahetub TalTech üliõpilaskonna juhatuse liige tudengielu valdkonnas. Meie senise tubli tudengielu juhatuse liikme Anna Suzdalevi ametiaeg saab läbi ja tema kohustused võtab üle majandusteaduskonna tudeng Rasmus Kalep alates esimesest oktoobrist. Kes on Rasmus ja millised on tema plaanid TalTechi tudengielu edendamiseks, loe siit artiklist!

Hei! Mina olen Rasmus, uus üliõpilaskonna juhatuse liige tudengielu valdkonnas. Antud postituses saad natukene rohkem minu kohta teada ning loodetavasti tekitab see sinus tunde, et võid minu poole alati oma murede ja rõõmudega pöörduda. Ootan sinu ideid ja mõtteid, kuidas TalTechi tudengielu veelgi ägedamaks ja paremaks muuta, seega kirjuta ja võta minuga alati julgelt ühendust!

Õpin majandusteaduskonnas Juhtimise ja turunduse erialal magistriõppes esimesel kursusel, kuhu liikusin pärast edukat bakaõpet Ärinduse erialal. Kogu oma bakalaureuse õpingute jooksul tegutsesin aktiivselt tudengielus, peamiselt Majandusteaduskonna Üliõpilaskogus (MTÜK). Seal olen olnud nii juhatuses personalijuhi positsioonil, korraldades erinevaid motsivatsiooni- ja siseüritusi ning vedanud ja välja arendanud ka suurprojekti TalTech Business Forum. MTÜK-ist saadud kogemused õpetasid mulle, kuidas ehitada üles organisatsiooni, säilitada liikmete motivatsiooni ning luua täiesti uus bränd nii üritusele kui ka organisatsioonile. Lisaks sellele andis see mulle tugeva projekti ja inimese juhtimise kogemuse. Soovin kõiki neid saadud kogemusi kasutada selleks, et seista nüüd kogu TalTechi üliõpilaskonna eest ning arendada eelkõige meie tudengielu.


Lisaks tudengielule, ülikoolis töötamisele ja õppimisele meeldib mulle väga tegeleda muusikaga ning mul on olnud võimalus esineda väga erinevates kohtades ning isegi oma muusikat avaldada (shameless promo, minge kuulake Spotifys 🙂 ). Veel olen tegelenud purjetamisega ligi 13 aastat, mille hulka kuulus ka 6 aastat treeneritööd ning ma armastan kokkamist ja head sööki. Ma arvan, et iga õige Tipika hobide hulka kuulub ka korralik tudengielu ja tahes tahtmata ka aeg ajalt pidutsemine - elult tuleb siiski võtta maksimumi!

TalTech Business Forum 2023

Üliõpilaskonna juhatusse kandideerimise mõte oli mul meeles mõlkunud juba pikemat aega, kuid ma ei olnud eluetapil eelnevatel kordadel õiges kohas ning tundsin, et ei ole selleks vastutuseks veel valmis. Nüüd aga tundus kõik klappivat ning olen alati soovinud ära teha ka midagi kogu üliõpilaskonna jaoks üliõpilasesinduse tasandil. Ma ootan väga kõikide tudengiaktivsitide ja organisatsioonidega kohtumist, et saaksin näha, milline on TalTechi tudengielu veelgi laiemas pildis. Lisaks on mind alati huvitanud väljakutsete lahendamised ning leian, et see positsioon pakub neid küllaga. Leian ka, et igat probleemi ja väljakutset saab võtta võimalusena luua midagi uut. Seega jällegi rõhutan - pöördu julgelt minu või üliõpilasesinduse poole oma mure, rõõmu, väljakutse või hoopis võimalusega!

Ma ootan uuelt õppeaastalt seda, et sina tudeng, kes sa hetkel seda teksti loed, tunneksid, et sinu arvamust võetakse kuulda ja et sul on koht, kuhu oma murega tulla. Üliõpilasesindus on just see koht, kust leiad kõigele lahenduse. Kui meie ei oska lahendust leida, siis leiame ülikoolist inimesed, kes seda oskavad. Seega minu üheks eesmärgiks sel aastal ongi see, et tudengid julgeksid ja tuleksid oma teemadega üliõpilasesinduse juurde. Lisaks soovin tuua tudengielus tehtut ka rohkem õppetöösse, kus näiteks läbiviidud projekti eest on võimalik saada EAP-sid või arvestusi kontorlltöö eest. Veelgi enam on mu eesmärgiks suurendada tudengiorgide omvahelist ja ülikooliga seotud koostööd ühisprojektide näol.


REBASE A&O: Kallid uued tudengid ehk rebased! Loodan, et esimene kuu on teil möödunud pingeliselt ja mahukalt, kuid samas energiliselt ning edukalt. Minu peamine soovitus teile: küsi abi, kui seda vajad ja


suhtle uute inimestega! Kõlab lihtsalt, aga praktikas näeme seda vähem. Ülikoolis on tuhandeid inimesi, kelle käest võid leida lahenduse oma murele või hoopis luua uue sõprus- või partnerlussuhte - you never know! Seega haarake härjal sarvist ja kasutage kõiki ülikoolis pakutavaid võimalusi täiega ära!


ÜKS ÕIGE TIPIKAS peaks kindlasti osalema vähemalt ühes tudengiorganisatsiooni töös oma õpingute jooksul. Orgis osalemine katab ära nii palju erinevaid lahedaid tegevusi, mida siia postitusse ma üles lugema ei hakka. Meil on üle 30 erineva tudengiorganisatsiooni ja igaüks leiab enda jaoks meelepärase teemvaldkonna ning seltskonna, kellega ägedaid asju ära teha. Mina ja üliõpilasesindus oleme siin selleks, et sinu lahedaid ideid aidata ellu viia!


TOP 3 MUST GO ÜRITUST:


  1. Üliõpilaste suve- ja/või talimängud - need on festivalid, millest sa ei taha ilma jääda, ilma naljata. See ei ole koht ainult sportlastele, vaid kõigile tudengitele, sest spordialasid leidub ka selliseid, kus ei pea isegi sport tegema (näiteks Gin pong või noolevise). Ühine telkla, suplused Kääriku järves ja unustamatu ööelu - minu ühed eredamad mälestused ülikoolis pärinevad just suve- ja talimängudelt.

  2. Hariduslikud üritused - loe kindlasti tudengielu nädalakirja, sest siin on raske ühte välja tuua, kuna valdkonnad on nii erinevad, aga meie tudengiorganisatsioonid on loonud megalahedaid ja kasulikke üritusi, kust saab inspiratsiooni, praktilisi oskusi ning häid mõtteid. Mõned näited: praktikalaat Võti Tulevikku, Teadlaste Öö, Tunne Oma Teadust, TalTech Business Forum, TalTech Energy Conference.

  3. Tipikate marss 24. veerbuaril - kõlab igavalt, aga tegelikult on see lihtsalt võimas kogemus, kuidas sajad meie tudengid sõidavad täiesti fullis trolliga kesklinna, marsivad koos Toompeale, laulavad isamaalisi laule ning kõige tipuks elavad kaasa rektori ja ÜE esimehe mõõduvõtule õllejoomises. See on omamoodi kogemus, mida sa teistest ülikoolidest naljalt ei saa.

Loodan, et see postitus andis sulle veidi parema ülevaate, kes olen mina ning innustas sind tegema lahedaid asju TalTechi tudengielus. Olge mõnusad ja ootan põnevusega teiega kohtumist!


コメント


bottom of page