top of page

Värskete rebaste esmamuljed tudengielust

Sügissemestri algus on alati põnev aeg. Eriti neile tudengitele, kelle jaoks antud semester on ülikoolis esimene. Uurisin paarilt vahvalt rebaselt, kuidas nende tudengielu algus läinud on ning milliseid emotsioone on ülikool jõudnud esimese kahe nädalaga tekitada. Oma muljeid jagavad rakendusfüüsika rebane Daniel, arhitektuuri rebane Karin ja ärinduse rebane Liisa.

1.Millised emotsioonid jäid eelnädalast?

Daniel: Eelnädal oli põnev. Olen enamus elu liigelnud TalTech linnaku ümbruses või sees kuid pole kunagi palju tähelepanu pööranud sellele. Eelnädal andis võimaluse näha ja tutvuda hoonetega ning aru saada rohkem ülikooli elust. Orienteerumine oli vingelt üles ehitatud. Paljud punktid olid lõbusad ja sai oma kokku pandud rühmaga koostööd harjutada paljudes kohtades. Alati välja ei tulnud aga vähemalt oli lõbus.

Karin: Eelnädal oli väga hariv. Mu teadmised ülikooli elust (õppekorraldus, tudengielu, EAPd, loengukorraldus) on täiesti null. Kuigi ma kõikides eelnädala loengutes ei käinud (viimane võimalus hommikuti korralikult magada), õppisin ma väga palju.Orienteerumine oli väga väga väga tore. Sain kursakatega kohtuda, kampust avastada ja sain teada, milliste klubidega liituda ja ka mida pigem vältida. Ainsaks miinuseks oli, et redbull oli otsas kui ma lõppu jõudsin.

Liisa: Eelnädal algas väga toredalt ja orienteerumisel sain elada oma kujutletavat USA filmide ülikooli kogemust, kus peategelane liigub ühest organisatsiooni telgist teise ja valib oma lemmikut. Sain ka väga toreda orienteerumise grupi, kellega siiamaani aktiivselt suhtlen ning tänu kellele ei pidanud üksinda ettevalmistavatesse loengutesse minema.

2.Milline on esmamulje ülikoolist?

Daniel: Ülikoolist esmamuljet kui sellist ma seekord ei saanud. Olen alates 2008ndast aastast saati külastanud ülikooli hooneid põhikoolist ja gümnaasiumist erinevatel põhjustel ja üritustel. Küll aga saan öelda, et üldine mulje koolist tõusis ja muutus kuidagi kodusemaks. Enne on alati olnud tunne nagu astuks kuhugi keelatud alasse sisse. Ei kuuluks nagu siia. Nüüd kus sisse olen saanud siis see tunne on ära kadunud ja kõik on kuidagi palju rõõmsamaks ja huvitavaks muutunud. Eriala ise (rakendusfüüsika) tundub huvitav ja paljulubav. Kuigi esimene semester ei paku veel füüsikat (va täienduskursuse näol) siis tegelikult on muid põnevaid aineid mis võtavad tähelepanu endale.

Karin: Esmamulje ülikoolist on ikka positiivne. Tunnen, et ülikool aitab palju rebaseid, et me hakkama saaksime ja aru saaksime mis toimub. Oma erialaga pole veel väga kokku puutunud, aga olen siiralt elevil, et saaks kõiki aineid süvitsi õppida. Kuna arhitektuuri õppimine on olnud mul aastaid kinnisidee siis uurin juba ette mis ained mul järgmistel aastatel tulevad.

Liisa: Olin varem ülikooli peal ka tuuri saanud ja juba siis jäi see kohe mulle silma oma toreda kampusega. Koolis on tore õhkkond ja veelgi toredamad inimesed, aga alguses oli lowkey scary naisena olla koolis kus 80% on mehed, aga hiljem pigem empowering, kui mõelda, et valisin kooli, kuhu naised tihti ei tule. Eriala (Ärindus) tunnid on huvitavad, kui nii öelda, ja kindlasti saan hea põhja alla, et muid asju edasi õppida, kui peaksin mõtlema suunda vahetada.

3.Kas sattusid mõne tudengiorganisatsiooni infoõhtule või äkki juba liitusid mingi orgiga?

Daniel: Juba enne eelnädalat sunniti suunati mind liituma LÜK organisatsiooniga. Ei teadnud mis see täpsemalt olla võis aga kuna tuttavad ees siis mõtlesin, et miks mitte siis. Kuulasin eelnädalal nende tutvustuse ära ja otsustasin juba siis, et on väärt organisastioon millega liituda. Läksin infoõhtule ja panin end kirja. Õhtu oli ise tore ja tegevust täis. Inimesed kes kokku olid tulnud olid veel toredamad. Leian, et see on hea näitaja tulevastele ägedatele mälestustele.Samuti jõudsin liituda ka LAP organisatsiooniga. Mulle lubati IT oskuseid ja palju D&D’d. Võtan kõik pakutava hea meelega vastu. Tutvustavad/täpsustavad infoõhtud alles ees seega palju öelda ei oska veel.

Karin: Käisin kultuuriklubi tutvumisõhtul, kuna mu sõber rääkis mulle augu pähe. Tutvumisõhtu ise oli palju huvitavam kui ma olin oodanud. Mul on pärast seda 20 erineva inimese nimed peas ja võin uhkusega öelda, et käisin ühe õhtu jooksul 20 erineva inimesega kohtingul.

Liisa: Ma sattusin lausa neljale infoõhtule ja liitusin esimese kolmega – kaootiline otsus minu poolt. Ma valisin neid inimeste põhjal, sest siiamaani kahtlen, kas nende tegevused on just minule mõeldud ja oskaksin ma kuidagi panustada, aga usun, et toreda seltskonnaga on kõik kindlasti lihtsam. Infoõhtud olid kõigil väga toredad, aga nii nagu väideti, siis MTÜKi oma oli tõesti kõige meeldejäävam 😀

4.Mis on/oli ülikooli alguse juures kõige keerulisem?

Daniel: Kõige keerulisem ülikooli juures on oma elu ümberseadmine. Pean arvestama töö, trenni, hobide ja õppimisega. Kuna gümnaasiumi ja ülikooli vahel oli 2 aastat siis jõudsin maru mugavaks vahepeal minna seega pole veel harjunud, et päev on tegevust täis. Samuti teadmatus tuleviku ja õpingute osas tekitab veidi raskusi tuleviku plaanide osas. Kui raskeks õppimine ikka muutub? Palju seda vaba aega tegelikult on? Saan nii palju erinevat infot selle kohta. Eks näis mis saama hakkab.

Karin: Ülikooli alguse juures oli kõige keerulisem ümber harjumine suvest. Olin harjunud ärkama kell 2 päeval, magama minema kell 4. Pidevalt kas tööl ja peol. Koduste tööde tegemine või loengutes käimine ei sobi sinna graafikuse.

Liisa: Iseseisva õppimise ja distsipliini sisse harjutamine on ilmselt kõige väljakutsuvam. Alguses oli pea segi suurest infotulvast, mis meile jagati ja ei teadnud kust alustada ja mida meeles pidada, aga ajaga harjud rohkem ära ja kõik on hallatavam. Samuti oli/on hirmus lihtsalt tulla uude situatsiooni, mille taolises varem pole olnud ja ei kujutanud ettegi, kuidas ülikooli elu välja nägema peaks.

5.Soovitusi teistele rebastele

Daniel: Soovitada oskan nii palju ainult, et tekitada võimalikult palju tutvusi, vahet isegi pole kellega. Kõigil on midagi kasulikku pakkuda ja isegi kui sa ise seda ei usu siis oled ka sina kellegi jaoks kasulik. Kahjuks pole ise veel piisavalt palju kogenud, et oskaks rohkem “Loading screen tips™” jagada.

Karin: Ma ei tea kas ma oskan rebastele midagi soovitada. Ma vaevu saan ise aru, mis ma tegema pean. Kõik vanemad õpilased ütlevad, et lihtsalt ise peab aktiivne olema. Ma arvan see on väärt nõuanne.

Liisa: Julge suhelda! Tee suu lahti ja räägi oma toakaaslase, orienteerumise pundi ja kursakatega! Sa ei kahetse seda, sest saad väga palju uusi tutvusi ja tunned ennast kohe mugavamalt, kui jälle mõni tuttav nägu sind kas loengus või organisatsiooni üritusel tervitab. Samuti on see ju võimalus luua palju-palju häid sõpru kogu eluks! Ning kindlasti käi võimalikult paljudel infoõhtutel ja võta osa üritustest, et kogeda ülikooli elu. Aga samas hakka oma õpinguid kohe välja planeerima, sest enam ei saa ühe õhtuga kõike õpitud nagu gümnaasiumis (ma vaatan sinu poole mikroökonoomika konspekt-kompendium).

Avalöögi orienteerumine 2021


Comentários


bottom of page