top of page

Võti Tulevikku 2021!

Igal neljapäeval ilmub just siin blogis Studioosuse lood. Ahjusoojalt ja kontaktivabalt. Tänase loo autorid on Mairo Mitt ja Kristel Küünarpuu.

Tere, armas lugeja!

Tööotsinguportaalides pole veel näkanud? Oled tublisti ülikoolis teadmisi omandanud ja tahad need nüüd praktikasse panna? Kas valisid loosiratta-meetodil eriala ja nüüd pole õrna aimugi, mida sellega peale hakata? Kas nuudlite söömisest on juba täiesti kõrini? Kui vastasid vähemalt ühele eelnevatest küsimustest jah, siis on karjääripäevad just sinule!

Võti Tulevikku on peamiselt Tehnikaülikooli tudengitele suunatud karjääriüritus, mille eesmärk on kokku tuua tudeng ja ettevõte. Tudengitel on võimalus tutvuda erinevate ettevõtete ja karjäärivõimalustega ning leida endale ka praktika- või töökoht. Ettevõtted saavad seevastu värvata vajalikku tööjõudu otse ülikoolist ning samuti inspireerida noori näidates, millega nad igapäevaselt tegelevad. Sel aastal toimub Võti Tulevikku juba 31. korda, seekord 2.–4. märtsil. Ametlikule üritusele eelnevad loengud, mis toimuvad veebruaris ja aitavad juba varakult Võtme lainele saada. Messipäev on 2. märts – sel päeval saavad tudengid tutvuda erinevate ettevõtete boksidega, vahetult suhelda erinevate firmade esindajatega ja küsida küsimusi ning muidugi tasuta pastakaid varuda. Sellele järgneb kaks päeva seminare ja töötubasid, kus tudengid saavad kätt proovida erinevate praktiliste ülesannetega või reaalsete situatsioonide lahendamisega, mis antud firmas töötades võivad ette tulla.

Mess pakub häid võimalusi kõigile tudengitele ja ka ettevõtetele. Kohal on ettevõtteid erinevatest valdkondadest – logistika, ehitus, majandus, energeetika, IT, keemia ja palju muud – valik on Sinu! Eelmisel aastal osales Võtmel koguni 118 ettevõtet, lisaks kolm mittetulundusühingut ja 15 koostööpartnerit. Nad kohtusid umbes 3500 tudengiga, kellest lõviosa moodustasid just esimene ja teine kursus. Tudengid on välja toonud, et Võti Tulevikku on suurepärane platvorm potentsiaalsete erialaste praktikakohtade leidmiseks ning valikuid on nii valdkondade kui ka ettevõtete osas väga palju. Samuti toodi välja, et Võtmel avastati palju uusi firmasid, kuhu tudengid ei teadnudki, et saavad oma haridusega kandideerida ning et praktikavõimalusi saavad ettevõtted pakkuda ka väljaspool enda põhivaldkonda. Ettevõtete poolt on kõlama jäänud võimalus suhelda särasilmsete noorte tudengitega ning just silmast silma nendega tutvuda. Teisalt annab Võti Tulevikku ettevõtetele kogemuse enda firma esindamisel, platvormi reklaami tegemiseks ja võimaluse arendada ka ettevõttesisest meeskonnatööd.

Võti Tulevikku on eriline selle poolest, et seda korraldavad tudengid ise. BEST-Estonia liikmed on seda organiseerimas juba 30. aastat. Kindlasti õpib taolist suurüritust korraldades väga palju uut – olgu need siis teadmised firmadest, oskused erinevaid situatsioone lahendada või enda paremini tundma õppimine. 2019. aasta Võti Tulevikku turundusjuht Ragnar Võsa rääkis, kuidas sai eelkõige just juhtimiskogemust ning õppis palju ürituste korraldamise kohta. Samuti lisas ta, kui võimas tunne on ürituse toimudes näha, et kogu pingutus oli seda täiesti väärt. 2020. aasta turundusjuht Maria Ritter väärtustas kogemust eelkõige just enesearengu poole pealt. Üritus õpetas talle suhtlemist erinevate inimtüüpidega, kannatlikkust, lisaks ka ajaplaneerimist ja meeskonnatööd. Võtit korraldades õppis ta ka, kuidas töötada suurte eesmärkide nimel ning et ka iga pisidetaili hea kvaliteet aitab luua paremat lõpptulemust. Selle aasta messi karjääripäevade koordinaator Säre Jaanson rääkis, et on pidanud lahendama palju ootamatuid probleeme, õppinud samuti ajaplaneerimist ja pidanud looma palju alternatiivseid võimalusi erinevate olukordade jaoks (eriti arvestades koroonapandeemiat). See-eest on ta juba saanud palju uusi tutvusi ja enesekindlust, et ka edaspidi taolisi suurprojekte ette võtta.

KORRALDUSMEESKONNA TERVITUS

Teadagi on seljataga pigem keeruline aasta ja on arusaadav, miks ka Võti Tulevikku sellest puutumata ei jää. Küsisime korraldusmeeskonnalt, kuidas neil läheb ja miks selle aasta Võti on eriline.

Carmen Teearu (projektijuht): Mul on hea meel näha, et olenemata raskest olukorrast maailmas, on messi vastu nii tudengitel kui ka ettevõtetel suur huvi. Vaatamata sellele, mis meie ümber toimub, üritame jätkata võimalikult tavalist elu, nii koolitöös, ettevõttesiseselt kui ka messikorralduses.

Maria Alas (turundusjuht): Oleme õnnelikud, et Võti Tulevikku on nii mitmeid aastaid edukalt toimunud. Soovime sellel aastal veel rohkem rõhku panna kvaliteedile, laiendada osalevate ettevõtete valdkondi ning süvendada meie eesmärki, milleks on pakkuda mugavat platvormi ettevõtte ja tudengi vahetuks suhtluseks. Loodame, et inspireerime Sind sellega uusi samme oma karjääriteel tegema ning saad karjääripäevadelt kaasa positiivse laengu.

Frederika Frey (müügijuht): Võti on eriline, sest olenemata kriitilisest olukorrast nii tööturul kui ka Eesti riigi majanduses üleüldiselt, oleme otsustanud oma üritust korraldada. Tudengitena me teame, et puhtalt CV alusel kandideerimine on kuiv ja tihtipeale ei saa sellisel viisil näidata oma täit potentsiaali. Sellepärast oleme otsustanud karjääriüritust igal juhul korraldada ühel või teisel viisil, et tudengitele ja ettevõtetele jääks võimalus üksteist leida ka teistsuguses keskkonnas väljaspool tööportaale.

Säre Jaanson (karjääripäevade koordinaator): Eriline on sel aastal näiteks see, et kuna keegi ei oska tulevikku ennustada, siis peame kolme erinevat messi toimumise varianti korraga planeerima. Samuti see, et tavaliselt annavad varasemalt korraldanud tiimid uutele oma teadmised edasi, kuid meie peame olukorra tõttu ise lahendused leidma ja korraldama Võtit täiesti ebatraditsiooniliselt.

Risto-Raul Pajula (IT-juht): Vaatamata olukorrale on erinevad praktika- ja tööpakkumised tudengitele siiski väga väärtuslikud. Isegi läbi online-praktikate omandavad tudengid erinevaid oskuseid – selliseid mida tavaolukorras poleks avastanudki. Olukorrast tuleb võtta maksimum ja anda endast parim vaatamata kiiresti muutuvale elule. Julgustan kõiki Võti Tulevikku 2021 kindlalt osa võtma! See on koht, kus silma jääda!

TO DO List – Edukas messil osalemine

Valmistu: mõtle välja konkreetseid küsimusi nii enda eriala kohta, kui ka näiteks mõnele ettevõttele, kellega soovid kindlasti lähemalt tutvuda. Siiski on oluline, et oleksid avatud meelega ja valmis suhtlema ka nende ettevõtetega, kellest varem kuulnud ei olnud – kes teab, millistest võimalustest võid muidu ilma jääda!

Mõtle läbi: ole valmis vastama küsimustele ka enda kohta. Tuleta meelde oma tugevused ja nõrkused (kui neid üldse on), millega oled varasemalt tegelenud ja millega tahaksid tulevikus tegeleda. Praktikakoha saamiseks on tähtis olla meeldejääv, seega mõtle, miks Sa oled just nii lahe, nagu Sa oled. Pea meeles, et üritus ei ole tööintervjuu ja võid kõigest sellest rääkida vabas vormis – valmistu, aga ära üle mõtle!

Ole avatud: tutvu firmadega ka väljaspool enda eriala. Võtmel on erinevaid võimalusi tohutult palju. Suheldes erinevate ettevõtetega, ei kohusta Sa end nende ees millekski. Seetõttu on mõistlik kasutada võimalust ja uurida ka alternatiive enda mugavustsoonis olevatele valdkondadele ja õpitavale erialale. Kus oleks selleks veel parem koht?

Tutvu: uuri firmaesindajate ja nende kogemuste kohta. Võtmel on suurepärane võimalus näha lühikese töökirjelduse asemel päris inimest, kes töötab sind huvitavas valdkonnas või ettevõttes. Küsi tema kogemuse, hariduse ja kõige muu kohta, mis sind huvitab. Rumalaid küsimusi ei ole olemas!

Kasuta võimalust: osale kindlasti ka seminaridel ja töötubades. Parim viis aru saada, kas töö ettevõttes sobiks Sulle, on proovida kätt tööga kaasnevate probleemide ja ülesannete lahendamisel. Selle kaudu saad end proovile panna ja näidata end heast küljest ka ettevõtete esindajatele. Järjekordne võimalus, mida muidu kogeda ei saa!

MIDA SA KINDLASTI TEADMA PEAKS?

Kokkuvõtvalt on siin veelkord kirjas kõik vajalik, mida Sa kindlasti teadma pead:

● MIS? Võti Tulevikku on tudengitele suunatud karjääriüritus, mis toimub 2.–4. märtsil online-platvormil/ Taltechis.

● MILLAL? 2. märts on messipäev, 3. ja 4. märtsil toimuvad töötoad ja seminarid.

● MIKS? Üritus annab võimaluse tutvuda erinevate ettevõtetega ning aitab Sul leida praktika- või töökohta.

● KUST SAADA LISAINFOT? Kõik Sinu küsimused leiavad vastuse aadressil vt.ee

● SOTSIAALMEEDIA: Vaata üle ka Võti Tulevikku sotsiaalmeedia: Facebook Võti Tulevikku ja Instagram @votitulevikku.

Comments


bottom of page