top of page

Economy? Circle it!

Igal neljapäeval ilmub just siin blogis Studioosuse lood. Ahjusoojalt ja kontaktivabalt. Tänase loo autor on Emma Rootalu.

Hei, kõik vahvad tehnikaülikooli tudengid!

Kes meist ei tahaks muuta maailma paremaks kohaks? Tänapäeva ühiskonnas on kõigile kindlasti kõrvu jäänud erinevad keskkonnaprobleemid, millega tuleb kiiremas korras tegeleda, et tagajärjed ei oleks pöördumatud. Pakume Sulle ja Sinu sõpradele võimalust end sel teemal veelgi rohkem harida. 26.–27. aprillil toimub esmakordselt keskkonnakonverents Economy? Circle It!, mille eesmärk on tõsta tudengite teadlikkust just ringmajanduse ja jätkusuutlikkuse teemadel ning seeläbi parendada veelgi nende käitumist ja harjumusi. Võttes arvesse viiruse senist levikut Eestis, toimub konverents online’is.

Tänapäeva ühiskonnas, kus majandus baseerub suuresti inimeste heaolul ja mugavusel, on väga oluline vähendada läbimõtlemata tarbimist, pöörata tähelepanu loodusressursside taaskasutusele ja võidelda kliimasoojenemise vastu. Oleme ühiskonnana olukorras, kus kõik mugavused on meile kandikul kätte toodud näiteks kiirmoe ja toidukullerite näol, mis on lühikeses perspektiivis kindlasti tore, kuid oluline on meeles pidada, et ka järgmised generatsioonid soovivad elada täisväärtuslikku elu, mistõttu on oluline, et just noored oleksid võimelised igapäevaelus tegema muutusi, et keskkond ei kannataks meie kõrge elukvaliteedi tõttu. Ka kõige väiksemad uued teadmised ja oskused toovad kaasa suuri ja olulisi tagajärgi, mistõttu on konverents kasulik nii teemakaugetele kui ka juba mingil määral keskkonnateadlikele noortele.

Economy? Circle It! konverentsil tuuakse teieni harivad loengud, motivatsioonikõned ja töötoad, mis tõstavad nii teadlikkust, sellest miks ja mida on vaja teha, kui ka motivatsiooni neid teadmisi ellu viia. Konverentsi lõpus toimub ka arvamuskohvik, kus kõigil osalejatel on üheskoos võimalik esitleda oma visioon ja mõtted, lähtudes kuuldust ja õpitust, et leida lahendused välja toodud probleemidele. Kõik eelmainitu toovad osalejateni jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike lahendustega silma paistnud ettevõtted üle kogu Eesti, kelle jaoks keskkonna säilimine on igapäevases töös suur prioriteet. Konverentsi korraldab tudengiorganisatsioon BEST-Estonia, kellele tulevad appi Keskkonnaministeerium ning koostööplatvorm Rohetiiger, mis vajadusel suunavad ja annavad teemakohast nõu, et konverentsi fookust hoida ja kvaliteeti tõsta. Teema on inspireeritudUnited Nationsipoolt väljatöötatud “The Sustainable Development Goals” juhenditest ja eesmärkidest, mis aitavad maailma jätkusuutlikumaks muuta.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist Krista Kupits jagas: „Ringmajandus ei ole lihtsalt keskkonnasõprade visioon, vaid sellest mudelis peituvad reaalsed ressursid. See ei ole tegelikult midagi uut või revolutsioonilist. Loodus ongi üks ringmajandav, tasakaalus, ideaalselt toimiv süsteem. Töötame selle nimel, et aastaks 2035 on Eestis juurdunud ringmajanduse mudelil baseeruv mõttelaad ja ettevõtlus.“ Just sellest mõttelaadist lähtume konverentsi korraldades. Seega, kui muretsed, et Sul soovitatakse oma elus üleöö fundamentaalseid muudatusi läbi viia, et jätkusuutlikku keskkonda soodustada, siis selleks pole põhjust. Eesmärk on pigem suunata ja anda teadmisi, et teha läbimõeldud otsuseid.

Oleme konverentsi suunanud just noortele, sest, mida varem tutvud keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku mõtteviisiga, seda rohkem integreerub see ka Sinu enda teadmiste ja maailmapildiga. Noortele jätkusuutlikkuse põhimõtte edasiandmine on tähtis, sest nagu sõna isegi ütleb, ei saa päris samamoodi jätkata.

5 Põhjust, miks just Sina peaksid konverentsist osa võtma:

  1. Konverentsil kõnelevad oma ala spetsialistid, kes juba on silma paistnud jätkusuutlike lahendustega. Võimalus on õppida inimestelt, kes ei valda ainult teooriat, vaid oskavad soovitusi jagada baseerudes enda kogemustele.

  2. Õpid rohkem kaaluma ja hindama enda igapäevaseid otsuseid just suurest pildist lähtuvalt. Seeläbi oskad vähendada ka iseenda läbimõtlemata tarbimist ja näed, kui suur tähtsus võib olla kasvõi väikestel muutustel.

  3. Töötubades saad päriselt näha ja rakendada loengutes saadud infot. Aktiivne osavõtt aitab teadmistel paremini kinnistuda ja seeläbi on lihtsam neid ka igapäevaelus rakendada.

  4. Midagi uut saab konverentsilt teada igaüks. Isegi, kui Sul on juba teadmisi keskkonna jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse kohta, saad loengutes kindlasti informatsiooni uute võimaluste kohta, lisaks jagada oma kogemusi arvamuskohvikus ja anda ka teistele head eeskuju.

  5. Kõik ideed, mis üritusel välja pakutakse, lähevad Keskkonnaministeeriumis ringmajanduse arendamise arutelude kogumisse. Just Sina võid aidata kaasa Eesti keskkonna olukorra parandamise protsessi!

Täiendav info konverentsi kohta ning ka mõned soovitused jätkusuutlikuks elustiiliks, mis aitavad Sind juba täna õigele lainele viia, on leitavad meie veebilehel https://circleit.ee. Samuti otsi meie üritus üles Facebookis ja märgi end huvitunuks, et end uudistega kursis hoida.

Comments


bottom of page