top of page

Esinduskogu eesistujaks valiti Mia Peterson

Eelmisel teisipäeval, 4. mail toimunud esinduskogu korralisel koosolekul valiti esinduskogu uus eesistuja. Vastamisi olid kaks tugevat kandidaati – BEST-Estonia president Naatan Johannes Bender ja Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu juhatuse esimees Mia Peterson. Eesistujaks valis esinduskogu Mia Petersoni.

Vastab Mia Peterson:

Miks soovisid esinduskogu eesistujaks kandideerida?

Mõte kandideerida tuli mul juba eelmisel sügisel, oli vaja vaid uuesti esinduskogusse valitud saada. (Mia kuulus ka esinduskogu eelmisesse koosseisu.) Liikmena nägin, mida esinduskogu töö tähendab ja kui vajalik see on. Olen peagi lõpetamas teist mandaati Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu juhatuse esimehena ning mul on nüüd võimalik esinduskogu endale prioriteediks seada. Esinduskogu sai selle aastaga mulle väga südamelähedaseks. Tundsin, et eesistuja kohustused on mulle jõukohased ja täidaksin neid suure motivatsiooni ja kohusetundega – kandideerimine oli lihtsalt ainuõige otsus.

Mis on sinu eesmärgid/plaanid sel positsioonil? Mida tahaksid ellu viia?

Üks minu suur eesmärk oleks tõsta tudengite teadlikkust esinduskogust, et rohkem tudengeid teaks, miks meil esinduskogu on, millega see tegeleb ja et neil on võimalus koosolekuid külastada (kui koroonapiirangud seda lubavad), aruteluteemasid algatada, liikmeks kandideerida ning valimistel hääletada. Loomulikult plaanin teha ka kõik endast sõltuva, et esinduskogu liikmed naudiksid oma tööd ning oleksid aktiivsed ja motiveeritud.

Mia Peterson. Foto: Mattias Kitsing.


Comments


bottom of page