top of page

Hariduskommunikatsiooni koordinaator - kes ta on ning mida ta teeb?

Üliõpilasesinduses on avanenud hariduskommunikatsiooni koordinaatori positsioon. Kui sind huvitab, mida see endast ette kujutab ning millised on eelmise hariduskommunikatsiooni koordinaatori Meeri kogemused sellel ametikohal, siis loe edasi.


1. Mida hariduskommunikatsiooni koordinaatori positsioon endast kujutab?

Hariduskommunikatsiooni koordinaatori eesmärk on tuua tudengiteni päevakajalisi haridusteemasid - seda nii riigi kui ülikooli tasandilt. Lisaks kajastab see positsioon esinduskogu ja üliõpilasesinduse tööd. Üheks põhiliseks tööülesandeks on Juuliuse Blogi haldamine ja blogipostituste kirjutamine. Lisaks ilmub tavapäraselt ka igas Studioosuseses vähemalt üks hariduskommunikatsiooni koordinaatori poolt kirjutatud artikkel. See positsioon annab väga palju vabadust ning paindlikkust ning kujuneb just oma positsiooni kandja nägu. Midagi ei ole kivisse raiutud ja uued lahendused on alati teretulnud.


2. Mis omadused peaksid olema koordinaatoril?

Põhiliseks omaduseks on huvi hariduslike teemade vastu. Kasvõi alles uudishimu, sest arvan, et alles rohkem haridusmaastikuga kursis olles saad aru, kui põnev maailm see on. Sellel positsioonil on väga palju potentsiaali areneda - nii positsioonil kui positsiooni kandjal, nii et loovus ja julge peale hakkamine on kindlasti kasuks. Lennukad ideed, kuidas paremini tudengiteni jõuda, milliseid põnevaid projekte, teemasid, sündmusi kajastada on kõik väga oodatud!


3. Mis on kõige parem mälestus sellel positsioonil olles?

Minu lemmik mälestus on ühest minu esimesest intervjuust, mis ma värskelt hariduskommunikatsiooni rolli astudes läbi viisin. Nimelt käisin rektoraadis rektor Tiit Landi, õppeprorektor Hendrik Volli, teadusprorektor Maarja Kruusmaa ja tollase ettevõtlusprorektori Sven Illinguga juttu ajamas. Kuigi olin juba varasemalt nendega koostööd teinud, siis alguses oli natukene närv ikka sees, kuna polnud varem selliselt intervjuud läbi viinud ja ei teadnud, mida oodata. Tunnike, mis oli kohtumiseks arvestatud läks aga väga kiiresti ja meeleolukalt. Saime palju naerda ning kuulsin põnevaid lugusid rektoraadi liikmete enda ülikooliajast. Kõige paremini jäid meelde muidugi need seigad, mida räägiti “off the record”, mis blogipostituses päevavalgust ei näinud.


4. Mida on see positsioon sulle õpetanud/andnud?

See positsioon on kindlasti avardanud minu silmaringi. Olen olnud paremini kursis haridusmaastikul toimuvaga - näinud millised on eriosapoolte probleemid, seisukohad, koostöövõimalused. Kindlasti on mul nüüd ka rohkem julgust inimestega otse ühendust võtta ja rääkima minna, kui näen, et nad tegelevad millegi huvitavaga, mis mulle endale või teistele põnev võiks olla. Lisaks on selle positsiooni suur pluss muidugi üliõpilasesinduse seltskond. ÜE on üks maagiline koht, kuhu tulevad kokku niivõrd toredad, aktiivsed ja missioonitundega tudengid, et ainuüksi see keskkond juba innustab ja annab sulle energiat. Naljakad seiklused ja mega vahvad sõbrad on garanteeritud!


Lisaks on hariduskommunikatsiooni koordinaatori positsioon laienenud ning juurde on lisatud huitavad ülesanded. Näiteks, on üliõpilasesindus avastamas LinkedIn keskkonda, millele on hariduskommunikatsiooni koordinaatoril koostöös sotsiaalmeedia koordinaatoriga võimalus täiesti uus ilme luua.


Kui sind hakkas positsioon huvitama, siis kandideeri 11. detsembriks. Kandideerimiseks saada oma CV ja motivatsioonikiri e-mailil pille.ulem@taltech.ee.

Comments


bottom of page