top of page

Karantiinikohtingud

Igal neljapäeval ilmub just siin blogis Studioosuse lood. Ahjusoojalt ja kontaktivabalt. Tänase loo autor on Doris Abe.

Sõbrapäev on möödas ja igasugune lootus kaaslane kuhugi ilusasse restorani viia, on kadunud? Juba pea aasta on otsitud turvalisi viise nautida ägedaid kohtinguid, järgides kõiki piiranguid ja hoides enda tervist. Siinkohal ka asjakohane hoiatus, et järgnevalt pakutud ideed on mõeldud teostamiseks sama kaaslasega, mitte iga päev uue inimesega, kuivõrd pidevalt uute inimestega kohtumine seab kõigi tervise ohtu. Kui käid kohtingutel erinevate inimestega, võiks need inimesed siis samuti omavahel kohtingutel käia ning mitte väljuda teie karantiinimullist.

  1. Jalutamine

Kõik on kinni, avalikke siseruume tuleb vältida, inimesi tuleb vältida. Liikumine aga on tervise ja ilu pant. Võta oma kaaslane käe kõrvale (või kui te pole veel nii kaugel, siis lihtsalt kõrvale) ning võitegi minna Tallinnat avastama. Mida rohkem jalutamist harrastate, seda suuremaks muutub trajektoor ning võite leida põnevaid looduslikke paiku, näiteks metsaradu kui ka urbanistlikumat keskkonda, mis ei pea samas hall ja masendav olema. Kas oled käinud Jaapani aias, Reidi teel, Pirita kloostri juures või Pääsküla rabas? Nüüd on hea aeg kõik need sihtkohad kaaslasega ette võtta ning oma 10 000 ja rohkem sammu täis kõndida.

2. Lauamängud

Lauamängud on ammu teada-tuntud tubane tegevus. Vahet pole, kas väljas on kole ilm või viirus, meelt lahutavad need ikka ühtemoodi. On küll selliseid mänge, mille jaoks oleks vaja seltskonda, kuid kahekesi ei jää sellepärast mängimata. Kõige klassikalisemad paarismängud on male (kui veel ei oska, on viimane aeg õppida), kabe ja Scrabble. Samuti head variandid on näiteks Ticket to ride, milles saate võidu raudteed ehitada või Munchkin, milles üksteist saboteerida. Igal juhul soovitan kodune lauamänguriiul üle vaadata või e-poodi uudistama minna.

3. Ühiskokkamine

Head toitu süüa meeldib kõigile, kuid kuidagi peab see ka valmis saama. Võtke ette mõni põnev uus retsept ja proovige koos valmistada õhtusöögiks maitsev roog. Nii saate ühiselt midagi toredat ette võtta, end natuke harida ja lõpptulemusena ka kõhu täis. Muidugi võib võtta ka retsepti, mis on ühele või mõlemale juba tuttav, kuid see on igaühe enda valida.

PS. Kui toiduvalmistamine kummalgi osapoolel mitte kuidagi välja ei tule, siis tellige kullerteenusega toit koju, pange oma nõudesse ja tehke nägu, et valmistasite ise.

PPS. Kui olete eraldi karantiinis, võite valmistada sama toitu ning koos olla videosilla teel. Sama võimalus on ka kõigi järgnevate soovitustega.

4. Joonistage üksteist

Olete kuulnud veini ja maalimise õhtutest? Neid saab ka kodus iseendale korraldada. Vein ei ole üldse kohustuslik osa, kuid soovi korral miks mitte avada teie lemmik pudel ning lõuendid ette võtta (või paberid ja pliiatsid, täitsa oma vaba valik). Proovige teineteist joonistada/maalida ning siinkohal ei tohiks takistuseks saada kunstiande puudumine, kuna sel puhul tuleb tulemust võtta lihtsalt huumoriga.

5. Minidisko

Paljud igatsevad pikisilmi klubide avamist ja pidusid. Laske tuled hämaraks, leidke või looge oma lemmik playlist ning tantsige kasvõi öö läbi. Loomulikult arvestage naabritega ja austage öörahu, kuid ka vaikne pidu võib väga tore olla. Võite oma õhtusse lisada ka karaoke, mida ühiselt või üksteisele esitada.

PS. Eriti õhukeste seinte puhul võite ka päris vaikse peo teha, kasutades kõrvaklappe, kuid tants ei tohi sellest vaibuda!

6. Virtuaalsed muuseumituurid

Mitmed muuseumid pakuvad virtuaalseid tuure, et kultuur ebatavalise olukorra tõttu tarbimata ei jääks. Näiteks kodumaine KuMu on teinud näituste tutvustusi, mida saab ka järele vaadata. Samuti pakub võimalust uudistada muuhulgas Louvre, Briti muuseum, Dali teater ja muuseum Hispaanias ja Vatikani muuseum. Ära jäta võimalust kasutamata ning seo see julgelt romantikaga.

Comments


bottom of page