top of page

Rebase ABC

Hei, värske tudeng!

Palju õnne, oled jõudnud järgmisesse (ja parimasse?!) peatükki oma elus! Esimest korda sügisel ülikooli tulek on väga põnev, kuid tekitab kindlasti ka palju küsimusi. Kuna esmases meeletus infovoolus võib osa tähtsast teabest minna ühest kõrvast sisse ja teisest välja, siis on siin postituses mõned tähtsamad infokillud ja viited sulle veelkord välja toodud.

1.Kuidas leida õigeid ruume?

Kes käisid avalöögi orienteerumisel, nägid kindlasti campuse kaarti, kus majade peale olid märgitud lühendid nagu näiteks SOC, NRG, ICT või U06. Tunniplaanis näed loengu asukohta samasuguste tähekombinatsioonide ja numbrite kujul. Esimene osa näitab õppehoonet ning numbrid ruumi numbrit. Esimene number on ühtlasi viide sellele, mis korrusel antud ruum asub. Näiteks, kui aine toimub ruumis ICT-401, siis asub see IT majas neljandal korrusel.

Esimestel nädalatel soovitan kindlasti telefoni salvestada või brauseris lahti hoida campuse kaarti. Kui aga loenguni on loetud minutid ja oled segaduses, siis küsi julgelt abi mõnelt kaastudengilt, keda parasjagu koridori peal trehvad 🙂

2. Kuidas olla kursis ürituste, sündmustega?

TalTech tudengielu kalender, millel tasub silma peal hoida, asub https://tipikas.ee/ ja koondab kõik tudengielu sündmused ühte kohta.

Ühtlasi tuleb kindlasti kasu tudengielu nädalakirjaga liitumisest.

Üliõpilasesindusel ehk Juulius Tipikal on ka Facebook ja Instagram, kus jagatakse samuti infot koolis toimuva kohta.

3. Kuidas leida sõpru?

Üheks kõige paremaks viisiks tutvuda ülikoolis uute vahvate inimestega on kindlasti mõne tudengiorganisatsiooni või oma teaduskonna üliõpilaskoguga liitumine. Ühised huvid ja hobid ühendavad inimesi ning nii avastad juba peagi, et oledki tudengiellu sisseelanud.

Osale kindlasti mõne organisatsiooni infoõhtul/tutvumisõhtul ning saa neist rohkem teada. Infoõhtul osalemine ei kohusta sind koheselt orgiga liituma 😉 Infoõhtud leiad samuti tudengielu kalendrist.

4. KKK ehk korduma kippuvad küsimused

TalTechi kodulehel on rebastele vajalik info mõnusalt kokku koondatud. Kui sul on tekkinud küsimusi Uni-ID, ülikooli infosüsteemide, stipendiumite, ISIC kaardi ja palju muu osas, siis vaata https://taltech.ee/tudeng/rebasele lehele.

Toredat avastamisrõõmu ja kiiret sisseelamist!

Comments


bottom of page