top of page

Esinduskogust Bellingshauseni pardale

„Töötage nagu kaptenid ja lõbutsege nagu piraadid,“ armastab öelda Taavi Tamm, Mereakadeemia 3. kursuse laevajuhtimise tudeng ja esinduskogu 2020/2021 õppeaasta koosseisu eesistuja. Taavi sattus esinduskokku juhuse tahtel, ent sinna kuulumine on talle avanud palju uusi uksi.

„Esinduskokku sattusin täiesti juhuslikult, eelmise esinduskogu koosseisu Mereakadeemia esindaja Marek pani mind lihtsalt n-ö tanki,“ naerab Taavi. Eelmisel kevadel valitud esinduskogu koosseis pidi tööd alustama uudses olukorras – terve kevade vältel polnud neil võimalik füüsiliselt kokku saada ja kõik koosolekud toimusid veebis. Niisiis jäid ära mitmed koosviibimised, kus oleks võinud omavahel tuttavaks saada ja paremini rolli sisse elada. Esinduskogu töö nõuab paljude dokumentide läbi töötamist ja analüüsimist, mis võib esialgu keeruline olla. Taavi sõnul läks tõeline töö lahti juunis ja sestsaadik on esinduskogu tublisti TalTechi tudengeid esindanud. „Ma hakkasin alles augustis aru saama, mis asi see  esinduskogu on, sest alguses oli kõik nii uus. Enne igat sammu pärisin aru ja küsisin lugematul hulgal rumalaid küsimusi, mis võis olla teiste jaoks küllaltki tüütu. Kuid õnneks on esinduskogus ja üliõpilasesinduses maailma kõige paremad kolleegid, kes ei jäta teisi hätta,“ ütleb ta.

Taavi Tamm

Taavi valiti juunis ka esinduskogu eesistujaks. „See päev jääb mulle eluks ajaks meelde. Olin rõõmus, ent samas ka ootusärev. Praegu võin julgelt öelda, et see oli millegi uue ja huvitava algus ning ma teeksin kogu protsessi hea meelega uuesti läbi,“ ütleb Taavi. Eesistujana on tema ülesandeks olnud suhelda esinduskogu komisjonide esimeestega, teha koostööd üliõpilaskonna juhatusega, valmistada ette koosolekute materjale, juhatada koosolekuid ja korraldada vahvaid ühisüritusi.

Esinduskogusse kuulumine on Taavile avanud mitmeid uksi – näiteks asub ta mais purjeka admiral Bellingshauseni pardal Arktika ekspeditsioonile. Ta usub, et esinduskokku kuulumine mängis Bellingshauseni pardale saamises rolli. Retk Bellingshauseniga saab olema osa Taavi praktikast: laevajuhtimise erialal tuleb kooli lõpetamiseks sõita vähemalt 360 päeva merd. Taavil on sellest pool juba tehtud, sest kõik vabad suved on ta veetnud merel. Näiteks on ta seilanud Läänemerel kaubalaeval ja puitu transportinud.  „See ei ole alati kerge olnud, kuid peale rasket tööpäeva on väga rahustav minna tekile ning vaadata, kuidas päike loojub. Mõelda seal rahulikult omi mõtteid ja analüüsida päevasündmusi. Muidugi on olnud ka hetki, mil olen mõelnud, milleks ma seda kõike teen. Merelt tagasi tulles tekib peagi aga igatsus tagasi minna,“ kirjeldab Taavi meresõitu. „Alguses tuleb lihttöid teha – laeva küürida ja värvida, vahis seista. Nüüd on juba lihtsam – saan juba ohvitserina töötada ja madruseid juhtida.“ Praegu on Taavil leping ka ühe laevafirmaga, mis toob Lõuna-Ameerikast Euroopasse banaane. Lisaks tahaks Taavi ära proovida, mis tunne on töötada Vahemerel luksusjahtidel. Koroonaohu tõttu pole praegu aga luksusjahireisidel head ajad.

Taavi üliõpilaskonna juhatusega

Laevadele tööle saamine on päris keeruline. „Tuleb ise väga aktiivne olla. Kolme aasta jooksul olen üle saja kirja välja saatnud, vastused olen saanud vähestele,“ ütleb Taavi. Esinduskogus saadud kogemused, suhtlemisoskused ja julgus on tööd otsides aga kasuks tulnud. „Olen igast nädalast maksimumi võtnud! See on olnud väga vinge kogemus,“ ütleb Taavi esinduskogus oldud aja kohta. „Lisaks on tore olla kaasatud ülikoolielu kujundatavatesse protsessidesse, nagu üliõpilasesinduse eelarve ja tegevuskava üle arutamine, Aasta Parimate valimine, arengukava koostamises kaasa rääkimine,“ sõnab Taavi, „ning loomulikult ei saa ka mainimata jätta neid vahvaid inimesi, kes minuga sel teekonnal kaasas on olnud!“

Kui Sinagi soovid oma kogemustepagasit täiendada ja mitmesuguseid oskusi lihvida, kandideeri esinduskokku! Kandideerimine toimub 5. märtsini. Lisainfo siit.

Comentarios


bottom of page