top of page

Esinduskokku kandideerimine 101

On alanud esinduskokku kandideerimine! Aga mis siis, te küsite? See tähendab, et 8. veebruarist 5. märtsini on igal TalTechi tudengil võimalik esitada oma kandidatuur meie tudengkonna tähtsaimasse otsustuskokku, et esindada oma teaduskonna üliõpilaste vaateid ning edendada elu Tehnikaülikoolis. Juulius Tipikas soovitab kandideerida absoluutselt kõigil, kellele on tahet kaasa rääkida meie ülikooli arengus ning soov täiendada oma kogemustepagasit. Siit artiklist leiad täpsed juhised, miks ja kuidas kandideerida.

Alustame algusest … mis on esinduskogu?

Esinduskogu on 15-liikmeline kogu, millesse kuuluvad tudengid kõigist teaduskondadest. Esinduskogu koosseis valitakse igal aastal demokraatlikel valimistel, kus hääleõigus on kõigil Tehnikaülikoolis immatrikuleeritud üliõpilastel. Esinduskogu seisab TalTechi üliõpilaste huvide eest, valib esindajaid ülikooli otsustuskogudesse, valib üliõpilaskonna juhatuse, suunab projekte, mis parandavad tudengite õppimis- ning tegutsemisvõimalusi jne. Ühesõnaga – esinduskokku kuulumine annab võimaluse öelda sõna sekka, kui laual on suured otsused, mis puudutavad kõiki tudengeid, ning seeläbi mõjutada ülikoolielu.

Esinduskogus oled sa nagu superkangelane, kes kaitseb tudengeid. Seda tõestavad meie kirglikud koosolekud, mis on pungil argumenteerist, vaidlusi, rõõmu, tundeid, valu, pisaraid ja verd, kuid mis lõppkokkuvõtes kulmineerub sellega, et meie tudengielu muutub paremaks, sõbralikumaks ning mitmekesisemaks.Taavi Tamm, esinduskogu eesistuja õppeaastal 2020/2021

Mida annab esinduskokku kuulumine?

  1. Väärtusliku kogemuse ühe organisatsiooni ja demokraatia toimimisest;

  2. Võimaluse arendada eneseväljendus- ning avaliku esinemise oskuseid;

  3. Laia võrgustikku erinevate valdkonna esindajatelt;

  4. Olla Taltechi üliõpilaste häälekandjaks.

  5. Olla kaasatud erinevatel väljasõitudel ja motivatsiooniüritustel;

Kuidas kandideerida?

Esinduskokku kandideerimises pole midagi kontimurdvat – tuleb vaid esitada korrektsed dokumendid meilile valimised@tipikas.ee hiljemalt 5. märtsiks 2021.

Esitada tuleb:

  1. Kirjalik avaldus. Avalduses peab olema üliõpilase ees- ja perekonnanimi, sünniaeg, matrikli number ja õpperühma tähis, valimisringkonna nimetus (teaduskond), kandidaadi kontaktandmed: elukoha postiaadress, telefoninumber, elektronposti aadress.

  2. Motivatsioonikiri

  3. Digitaalfoto

Nb! Kandideerimisavalduse esitamisega annab kandidaat valimiskomisjonile õiguse tema isikuandmete töötlemiseks, motivatsioonikirja ja isikuandmete, v.a isikukoodi ja elukoha aadressi, valijatele esitamiseks muutmata kujul. Muud kandideerimisdokumendid on konfidentsiaalsed ning nendega tohivad tutvuda vaid valimiskomisjoni liikmed ja üliõpilasesinduse sekretär.

Milline on hea motivatsioonikiri kandideerimiseks?

Motivatsioonikirjad esitatakse valijatele. Just edukas motivatsioonikiri on tihti kaalukeeleks, kes pääseb esinduskokku ja kes mitte. Too motivatsioonikirjas välja, miks just Sina oled parim kandidaat. Räägi, milline on sinu nägemus TalTechist kui ülikoolist, kus on hea õppida, kus on tudengielu värvikas ja mitmekülgne, mille lõpetajad on tööturul hinnatud. Need on vaid mõned näited teemadest, millest motivatsioonikirjas rääkida, tegelik fookus sõltub just Sinu eelistustest ja huvidest. Ehk oled märganud mõnd probleemi või kitsaskohta, millega esinduskogus olles tegeleda tahaksid? Näita, et Sinus on tahet ja sära TalTechi käekäigu kohta sõna sekka öelda. Too välja, millised iseloomuomadused ning oskused teevad sinust hea saadiku esindamaks oma teaduskonna tudengeid.

Mina isiklikult soovitan esinduskogusse kandideerida absoluutselt kõigil, pole oluline, kas Sa oled enne puutunud kokku tudengiaktivismiga või mitte. Esinduskogu eesistuja õppeaastal 2020/2021 Taavi Tamm

Mida olulist peaksid veel teadma?

Kui soovid uurida lisa, vaata siia. TalTechi kodulehelt leiad täiendavat infot esinduskogu ülesannete ja tegevuse kohta, samuti korraliste koosolekute protokollid. Kui tundub, et esinduskokku kandideerimine pole Sinu jaoks, räägi sellest siiski oma sõpradele ja kursakaaslastele, ehk on nemad esinduskogu tegevusest huvitatud. Kandideerimisperiood kestab 8. veebruarist 5. märtsini. Hääletamine algab ÕISis 8. märtsil.

Comments


bottom of page