top of page

Samm edasi

Kas sa oled väsinud üksinda kodus istumisest ja online loengutest? Tahaksid rohkem päikese käes liikuda, värsket õhku hingata ja ülikooliperega suhelda?


Siis on meil midagi just sulle! SAMM EDASI on terviseedenduslik kampaania, mis kestab terve TalTech jätkusuutlikkuse nädala ehk 18.04-24.04.


Selle nädala jooksul on meie eesmärgiks läbi challengite Sind motiveerida veel rohkem liikuma ja kaastudengitega suhtlema, et saaksid olla veel parem Sina! Meie väljakutsega on oodatud liituma igaüks - kogu TalTechi ülikoolipere ning ka osalejad väljaspoolt, sest tahame ju absoluutselt kõiki motiveerida rohkem liikuma!


Ja et motivatsioon kaasa lüüa oleks kõigil võimalikult suur, siis loosime iga mini-väljakutse ja ka kokkuvõtliku võistluse raames osalejate vahel välja erinevates kategooriates mitmeid auhindu. Võiduvõimalus on igaühel, sest meil on ka mitmeid ägedaid loosiauhindu! Parimatele liikujatele on auhinnad välja pannud MyFitness, Sportland, BeMore, Strand Spa, TalTech Meenetepood ja Nurme Cosmetics.


Aga kuidas siis sündis idee luua projekt "SAMM EDASI"?

Hetkel on maailmas laialdaselt levinud COVID-19 erinevad tüved, mis iga teatud aja tagant löövad kogu planeedi lukku. 2020. aastal TalTechis enda õpiteekonda alustanud tudengid on olnud peaaegu tervelt kaks aastat kodus, distantsõppel. Saame näitena tuua ärinduse õppekava, kus õpib umbes 150 inimest, kellest suur osa ei tunne ega tea üksteist. Kui praktikumis istub üheskoos 30 tudengit, kellest igaüks heal juhul vaid kolme tunneb, siis on olukord üsna nukker.


Kolm neljandikku õppetööst on toimunud interneti vahendusel ning võib öelda, et tudengite vaimne tervis on saanud kannatada, sest nad ei saa üksteisega näost näkku suhelda. Lisaks on tunduvalt vähenenud ka füüsiline aktiivsus, sest enam pole vaja kuhugi kõndida või liikuda ning loenguid on võimalik vaadata enda magamistoast või diivanilt. Teada on, et vaimne ja füüsiline tervis käivad käsikäes ehk olles pidevalt kodus ilma suhtluseta, tekib näiteks igavusest söögiisu ja tellitakse toit koju. Kõik vajalikud asjad saab telefoni teel kätte, ka toit tuuakse koju ning lisakilod tekivadki märkamatult.


Meie oleme eesmärgiks võtnud selle, et tudengid saaksid enda kursusekaaslastega tuttavaks, ühendades selle füüsilise aktiivsuse suurendamisega. Lisaks sellele on üks meie projekti eesmärkidest säästa keskkonda ning autosid liikluspildis vähendada, sest Tallinn on oma planeeringult autode ümber ehitatud ning tihti liigutakse autoga üksi, mistõttu on autoreostus suur.


Nii et muud polegi, kui et vutt-vutt sammuvõistlusele registreerima!


SAMMUD REGISTREERIMISEKS:

1. Lae alla FitSphere rakendus

2. Tee kasutaja

3. Kirjuta enda eesnime ette enda teaduskonna lühend:

Inseneriteaduskond: IN

IT-teaduskond: IT

Loodusteaduskond: L

Majandusteaduskond: M

Mereakadeemia: E

Töötaja: T

TalTechi väline osaleja: V

4. Minu võistlused → Privaatsed võistlused → Sisesta kood: VZJHVE


Ja voila, osaled selle aasta TalTechi suurimal sammukogumisvõistlusel!

Kui midagi jäi segaseks, siis siit saad ka videot vaadata!


Hoia peal ka meie Facebooki eventil, et saada osa magusatest loosidest!

Comentários


bottom of page