top of page

Tark mees iga tudengi taskus – Tudengiportaal

Tudengiportaal on suurepärane abimees igale TalTechi tudengile! Kõige tähtsam kooliga seonduv info on koondatud just sinna.

Tudengiportaal teeb tudengielu lihtsamaks

Tunniplaan, keskmine hinne, sooritatud ainepunktide arv, TalTechi meiliaadressile tulnud kirjad, jooksvad hinded ja viited õppeainete kodulehtedele – kõik ühes kohas! Tudengiportaali avavaates pääsed sellele infole hõlpsasti ligi.

Kui distantsõppe periood lõpeb ja tudengid taas ülikoolilinnakus liiguvad, painab meid kõiki igapäevaselt sama küsimus – kus on täna kõige parem lõunapakkumine? Tudengiportaalist leiab paari klikiga selle tähtsale küsimusele vastuse. Kalendrist saad vaadata, millal toimuvad kõige ägedamad tudengitele suunatud üritused ning nõustamiskeskuse korraldatud karjääriseminarid.

Tudengiportaal aitab navigeerida õppekorralduses

Tudengiportaal võiks olla esimene koht, kuhu pöörduda, kui tudengeil tekib õppekorralduse kohta küsimusi. Sealt leiab akadeemilise kalendri, õppekorralduse reeglid, info praktika, vahetusõpingute, õppekava vahetamise, stipendiumide, kõrvalerialade ja VÕTA kohta ning palju muudki. Tudengiportaal juhatab tudengi neis küsimustes õiges suunas. Kui portaalist ammendavat vastust siiski leida ei õnnestu, ei tasu heituda – sealsamas on välja toodud tudengite jaoks olulised kontaktid, nagu programmijuht, dekanaat, üliõpilasesindus, nõustamiskeskus ja IT helpdesk.

Tudengiportaal hoolitseb Sinu eest

Oma muredega ei pea üksi jääma. TalTechis töötavad mitmed spetsialistid, kes nõustavad tudengeid nii eraelulistel kui õppetöö või karjääriga seotud teemadel. Lisaks tegutsevad ülikoolis tuutorid ja vanemate kursuste tudengid aitavad reaalainetes esmakursuslasi ReaalAbi raames. Info psühholoogilise nõustamise, õppetegevuse nõustamise, karjäärinõustamise, erivajadustega tudengite nõustamise ja ReaalAbi kohta ning tuutorite kontaktid leiad samuti tudengiportaalist.

Mis on uut tudengiportaalis?

Sel aastal on tudengiportaalis tehtud mitmeid uuendusi. Kõige rohkem püüab pilku uus raamatukogu laenutusi kuvav plokk. Seal on võimalik tudengil näha ülikooli raamatukogust laenutatud raamatute tagastamistähtaegu ning võlgnevusi. Kui raamatute tagastamise tähtaeg on koguaeg silma all, siis saab paremini planeerida raamatute tagastamist, et vältida tekkivaid võlgnevusi.

Teine silmapaistev uuendus püüab pilku söögikohtade infot kuvava ploki juures. Nimelt on nüüd võimalik kõigil valida söögikohtade seast oma lemmikud, need ära märkida ning edaspidi näha nende menüüd esimesena. Kui Sa ülikooli söögikohti ei külasta, võid kerge vaevaga sinisele noolele klikkides selle ploki ka väiksemaks „kokku pakkida“.

Uuendusi jätkub ka mobiilivaatesse – seal on võimalik kiiremaks navigeerimiseks erinevad infoplokid samuti kokku pakkida. Selliselt saab kujundada just omale sobivaima vaate tudengiportaalist ning näha olulisimat infot kiirelt ka mobiilivaates!

Mis veel?

Mis kell täna spordihoones BodyPump algab? Millistel tingimustel saan spordihoones tasuta treenimas käia? Kust leian TalTechi slaidipõhja? Kuidas broneerida õpi- ja rühmatööruume? Kui palju maksavad TalTechi meened? Mis Mektorys toimub? Tudengiportaal on nagu tark mees taskus, mis kõiksugu küsimustele vastab. Vaata kindlasti järele – tudeng.taltech.ee ja student.taltech.ee.

Comments


bottom of page