top of page

Tudengivormelil on valmimas uus isejuhtiv elektrivormel FEST24!

FS Team Tallinn on koht, kus tudengitel on võimalik omandada tipptasemel oskused ja praktilised kogemused, lüües kaasa maailma tipus oleva tudengivormeli meeskonna tegemistes. Meeskond arendab igal õppeaastal elektrivormeli, mis pannakse proovile suvistel Formula Student sarja tootearendusvõistlustel.


Vormeli kere positiivvormide tootmine

FEST24 hooaeg algas septembris, kui oli kokku pandud uus meeskond. Uut hooaega alustas 30 vana olijat ning 60 verivärsket meeskonna liiget, kellest enamusel oli tudengivormel esimene kokkupuude inseneeria, projekteerimise või üldiselt tootearendusega. Alles ülikooliõpinguid alustanud tudengid said endale oma vastutusvaldkonna, läbisid koolitused ning hakkasid kohe praktikas oskusi ja teadmisi omandama. Õppeprotsess on kiire ja efektiivne, sest juba 1. detsembril pidi kõikidel uutel liikmetel mehaaniline osa CAD programmis Siemens NX valmis olema, et monokoki ehk vormeli kere vormid õigel ajal tootmisesse saata. 


Monokoki vormid valmis, saigi meeskond juba detsembri lõpus alustada tootmise endaga. Jaanuari algusega läks lukku ka elektroonikakomponentide disain. Enamus detaile toodetakse ise, siinsamas TalTechi või Tallinna Tehnikakõrgkooli ruumides. Uutel meeskonna liikmetel ei ole enamasti varasemat kokkupuudet näiteks süsinikdetailide lamineerimise, jootmise või treipingi kasutamisega, kuid see pole probleem. Vanemate ja kogenumate meeskonna liikmete õpetuste abil, saavad kõik tootmise kiirelt käppa. Ega aega polegi raisata - juba aprilli alguses tahetakse vormeliga esimesed meetrid sõita ning testimisperioodiga algust teha. Juunis toimub vormeli esmaesitlus ning juba juulis sõidetakse võistlustele. Sel hooajal on plaanis osaleda nii Hollandi, Austria, Ungari, Saksamaa kui ka Itaalia võistlusel.


Elektroonikakomponentide tootmine

Võistlustel pannakse lisaks vormeli võimekusele proovile ka meeskonna teadmised. Autotööstuse tippinseneridele tuleb kaitsta vormeli disaini, detailset kuluaruannet ning teoreetilist äriplaani. Lisaks väärtuslikele teadmistele ning kogemustele on nii mõnigi tudengivormeli meeskonna liige võistlustelt ka tööpakkumisi saanud - näiteks Teslast, Rimacist, BMW Motorspordist. Tudengivormel on noore inseneri teekond tippu!


Kuigi tudengivormel on insenerivaldkonna toote-arendusprojekt, siis väga olulist rolli meeskonnas mängivad ka administratiivliikmed, kelle vastutada on näiteks turundus, sponsorlus ja äriplaan. Mis kasu oleks tudengivormelist, kui projektist keegi väljaspool meeskonda ei teaks? Õige vastus, tõenäoliselt kaua selline projekt ei kestaks. Just seetõttu on võtmeroll meeskonnas ka tudengitel, kes tahaksid areneda administratiivmeeskonna vastutusalas olevate teemade vallas - olgu selleks siis meediasuhtlus, silmapaistvate videote tegemine, äriplaani loomine ja pitchimine või sponsorlussuhted. Kui endal on soov start-up ettevõtlusega tegelema hakata, siis võistlusreisil äriplaani kaitsmine on ideaalne võimalus end proovile panna ning areneda - kohtunikeks on samuti oma ala spetsialistid autotööstuse suurettevõtetest, kes annavad tagasisidena väärt nõu ning näpunäiteid. 


Esmaesitluse kajastamine TV3-s

Kui ka sina tunned, et ise oma kätega vormel valmis ehitada, või nii suuremahulist inseneriprojekti laiemale avalikksele kajastada tundub vinge ning tahaksid oma teadmised uuele tasemele viia, siis võta ühendust FS Team Tallinnaga! Inseneeria meeskondadega saab liituda septembris ning administratiivmeeskonnaga ka kohe nüüd ja praegu, kevadel! 


2023 aastal oli äriplaaniks ainulaadse maakiirussensori müük autotööstusele

Mina FEST23 hooaja administratiiv-meeskonna kaptenina sain uusi kogemusi ja teadmisi turundusest, sponsorlusest, projektide kirjutamisest, meeskonna juhtimisest ning äriplaani loomisest. Mul on siiralt hea meel, et ma otsustasin kätt proovida nii erinevates valdkondades, sest sellisel viisil sain aru, mis on see miski mis mulle päriselt karjäärivalikuna meeldida võiks ning teisest küljest välistada valdkonnad, mis esmapilgul mulle atraktiivsed tundusid, kuid pikas plaanis

igapäevaselt nendega tegeleda ei sooviks. 


Instagram: @fsteamtallinn

Facebook: @Formula Student Team Tallinn

コメント


bottom of page