top of page

Tutvu esinduskogu kandidaatidega!

Esinduskogu valimised on täies hoos!

Veel 22. märtsi hilisõhtuni on igal TalTechi tudengil võimalus hääletada ühe enda teaduskonna kandidaadi poolt. Valikus on palju häid kandidaate, nii et nende vahel valimine on üpriski keeruline. Kui sa pole suutnud veel otsust langetada, siis siin postituse all on sul võimalus tutvuda kõikide kandidaatidega!


Kui tead, keda valida, on hääletamise protsess iseenesest ülilihtne!

  1. Logi oma uni-IDga sisse Tudengiportaali

  2. Kliki sinisel nupul “Tee oma valik”

  3. Avaneb sinu ElectionBuddy valimissedel

  4. Vali üks kandidaat või “ei leidnud sobivat kandidaati”

  5. Kinnita oma sedel

  6. Ongi hääletatud!

NB! Pärast sedeli kinnitamist valikut enam muuta ei saa.Inseneriteaduskond


Madis Hendrik Muru:

“Olen Madis Hendrik Muru ning õpin esimest aastat tootearendust ja robootikat. Tudengiaktivismiga hakkasin tegelema kohe kooli astudes, kui liitusin Inseneriteaduskonna Üliõpilaskoguga. Poole aasta jooksul valiti mind juhatusse, kus nüüd juba pea viis kuud tegutsen. Esinduskogusse kandideerin, sest tahan aru saada organi funktsioonist ning anda selle sisu edasi ka teistele. Esinduskogu peab minu silmis olema koht, kus saab tudengite arvamuse ja heaolu eest seista. Kuna olen ülikoolis olnud alla aasta, siis ei ole veel vanad harjumused ja tavad kivisse raiutud ning oskan näha probleeme värske pilguga. Olen väga aktiivne ja täis energiat, et kõikide uute väljapakutud ideede realiseerimisega tegeleda.”


Anet Marii Paumets:

"Olen inseneriteaduskonna elektroenergeetika ja mehhatroonika teise aasta tudeng. Olen terve ülikooli aja olnud aktiivne tudengiorganisatsiooni BEST-Estonia liige. Samuti olen Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogus. Olen korraldanud ja kaasa aidanud väga mitmetele erinevatele projektidele mõlemas organisatsioonis. Olen aktiivselt panustanud BEST-Estonias ka mentorina. Soovin kandideerida esinduskokku, et panustada aktiivselt tudengielusse. Esindada nii enda kui ka teiste inseneeriteaduskonna üliõpilaste huve. Kaasa aidata ülikooli ja üliõpilaskonna arengusse läbi innovaatiliste ideede. "


Birgit Russka:

“Mina olen Birgit Russka, 4. aasta arhitektuuri eriala üliõpilane. Minu hobideks on orienteerumine ning tudengiaktivism, millega alustasin juba esimesel õppeaastal, kui võtsin osa tuutorlusprogrammist. Tuutorina olen tegutsenud juba 3 aastat.

Ainult tuutoriks olemisest mulle siiski ei piisanud ning teisel õppeaastal liitusin Inseneriteaduskonna Üliõpilaskoguga. Leidsin, et parimaks viisiks ühe organisatsiooniga liituda on ühineda projekti korraldustiimiga. Seda ma siis tegingi -- esimesena olin ehituskonverents BuildITi korraldustiimis, seejärel kahel aastal Inseneritudengid Soojakus tiimis. Pärast seda võtsin ette projektijuhti rolli Sport x Teadus üritusel ja Inseneride 5võistlusel. Sportlik eluviis tõi mind INSÜKi juhatuse personalis spordikoordinaatori ametikohale. Aasta hiljem kandideerisin ja osutusin valituks juhatusse Välisürituste aseesimehe kohale.

Välisürituse aseesimehena sain aru, kui oluline on Üliõpilasesinduse toetus tudengiorganisatsioonide projektikorralduses. Soovin kandideerida Esinduskogusse, et seista selle eest, et ükski projekt ei jääks teostamata pelgalt rahastuse puudumise tõttu.”Kristiina Tammik:

“Olen tegelenud tudengiaktivismiga 4 aastat. See sai tegelikult alguse juba keskkoolis, kui aitasin korraldada lastele laboreid ning tundsin rõõmu sellest. Olen seadnud endale eesmärgi, et kõikide tegevustega, millega ma alustan, jõuan lõpuni ning panustan nendesse südamega. Annan alati endast parima, et asjad saaksid võimalikult põhjalikult tehtud. Vahet pole, kas tegemist on valdkonnaga, millega ma olen päri või mitte, on mul alati uusi mõtteid või ideid. Olen väga avatud teiste ideedele ning kuulan meelsasti erinevaid mõtteid tudengielu parandamiseks. Järjepidevusega annan parima, et need ka ellu viia.”


Iko-Eerik Uustalu:

“Olen õppinud füüsikat, andmeteadust ja robootikat, neist viimasest eksmatrikuleeritud seoses õppekava täitmisega. Nüüd tegelen aktiivselt tööstustehnika ja juhtimise magistriprogrammi läbimisega, et saaks tulla kord paus mu pea 20 aastat kestnud järjepidevasse õppimisse. Aga just nimelt paus, sest inimene õpib kogu elu. Eks ma olengi juba igavene tudeng.

Olen õppinud kolmes erinevas ülikoolis, kolmes erinevas linnas ja kahes erinevas riigis. Lisaks olen seigelnud erinevate USA tippülikoolide linnakutes, külastanud sealseid loenguid ning tutvunud kohalike tudengite elu-oluga. Seeläbi olen saanud põhjaliku ülevaate maailma eri ülikoolide voorustest ning pahedest.

Minu mõtteid ülikooli edendamisest on avaldatud ka Õpetajate lehes


Carolin Tõntsu:

“Olen kirglik ja aktiivne tudengiaktivist, kes on erinevates kooliastmetes panustanud koolielu huvitavamaks muutmisesse alates 5.klassist. Pooleteist aastat kestnud ülikooliõpingute kõrvalt olen mitmekülgselt panustanud erinevatesse organisatsioonidesse ja Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogusse (INSÜK). Olen olnud projektijuht nii ESTIEMis kui ka INSÜKis ning aktiivselt panustanud Kultuuriklubis projektide koordinaatorina. Väärtustan meeskondlikku tegutsemist ning soovin panustada oma seniste kogemuste ja teadmistega, et muuta esinduskogu töö nähtavamaks kõikide tudengite jaoks. Läbi esinduskogu tahan luua võrdsed võimalused kõikidele tudengiaktivistidele ning tuua tudengi hääl lähemale otsustajatele. Oma tööd teen alati optimistliku pühendumusega. Seetõttu olen hinnatud nii tööalaselt kui ka teiste tudengite poolt.”IT-teaduskond


Karoliina Rebane:

“Minule on südamelähedased hariduse, vaimse tervise ja jätkusuutliku arengu teemad. Ma näen murekohti ülikoolis ning ma ei taha kõrvaltvaatajana istuda ja oodata, et midagi paremaks muutuks, sest ma tean, et niisama midagi muutuma ei hakka. Tahan ise panustada sellesse, et tudengitel oleks rohkem võimalusi, parem tulevik ja hea vaimne tervis.

Tulevikus on meil vaja oma peaga mõtlevaid inimesi ning hetkel ülikoolis kasutatavad õppeviisid seda ei soodusta. Tudengiesindajana pean oluliseks seista parema hariduse kvaliteedi eest ning tudengite muresid kuulda võtta. Näengi, et esinduskogu liikme ülesandeks on tudengite murele hääl anda ning seista selle eest, et nende arvamusi kuulda võetaks.”


Ragnar Kramm:

“Tere! Olen IT-süsteemide arenduse õppekava õpilane, täiskohaga arendaja ja poole kohaga korvpallur. Inimesena olen alati optimistlik ja can-do suhtumisega. Suheldes olen konkreetne ja probleemide lahendamisel arvestan alati kõigi osaliste arvamusega. Ma ei ole kinni enda arvamustes, vaid leian, et parim lahendus leidub vaid vaba arutelu ja filtriteta eneseväljenduse teel. Mulle meeldib töötada meeskonnas ning tunnen end mugavalt ka liidrirollis, kui selleks peaks vajadus olema.”Tsun Sing Jason Fong:

"Kallid sõbrad, üks väljakutseid, millega silmitsi seisame, on oma vaimse tervisega ise hakkama saamine. See võitlus võib tunduda koormana ja pimedusest välja tulemine võib olla keeruline.

Kuna olen toeks tuttavatele enda ümber ning olen ise kokku puutunud paljude vaimse tervisega seotud väljakutsetega, tean, kui oluline on seada meie heaolu prioriteediks.

Kui te mind valite, püüan luua programmi vaimse tervise jaoks, et keegi ei jääks välja ning saaksime üksteist toetada. Hääletage minu poolt ning loome ühtse kogukonna ülikoolilinnakus."


Eliise Marta Einpaul:

“Mina olen Eliise, teise kursuse äriinfotehnoloogia tudeng bakalaureuseastmes, ning pean ennast mitmekülgseks ja tegusaks inimeseks. Lisaks IT ja reaalainete fännamisele suhtun kirglikult eesti keele õigekirja, huvitun psühholoogiast ning olen aastaid õppinud muusikat ja tegelenud koorilaulmisega. Teen hommikuti joogat, haaran kinni igast võimalusest reisida ning otsin uusi huvitavaid väljakutseid enda arendamiseks. Terve oma senise ülikooliaja olen ka tudengielus aktiivne olnud: IT-teaduskonna üliõpilaskogu täisliikmena olen saanud väärtuslikke kogemusi erinevate projektide korraldamisel, näiteks olin möödunud sügisel IT-ametite päeva turundusjuht. Samuti olen juba mitmendat semestrit osa ÜE hariduskvaliteedi töögrupist, kus analüüsime tudengite ÕISis antud tagasisidekommentaare ning koostame nendest programmijuhtidele ja instituutide juhtidele kokkuvõtteid. TalTechi hariduse kvaliteet ja tagasisidekultuur on mulle südamelähedased teemad ning esinduskokku kandideerima ajendasid mind eelkõige just nende arendamisega seotud ideed ja soov neid ellu viia.”Loodusteaduskond


Jan-Erik Vaher:

"Olen teise aasta bakalaureusetudeng Maa süsteemide, kliima ja tehnoloogia erialal ning otsustasin kandideerida eesmärgiga esindada kõikide loodusteaduskonna tudengite huvisid esinduskogus. Mul on varajasem kogemus MTÜ volikogus, nii et olen sarnase tööga kokku puutunud. Tegelen ülikoolis Maa süsteemide eriala reklaamijana ning üritan võtta võimalikult palju osa tudengielust. Sooviksin esinduskogus arutada stipendiumite tõstmist ning ühtse informatsiooni jagamise süsteemi loomist erialade reklaamimisega tegelevate tudengite jaoks."


Daniel Nurme:

“Olen rakendusfüüsika teise aasta tudeng. Armastan astronoomiat ja tegelen hobi korras astrofotograafiaga. Olen muutnud tudengite elu värvikamaks rikastades neid kultuuriliste üritustega ning viinud läbi astronoomiaõhtuid, kus tutvustasin tudengitele teleskoobiga öötaevast.”Diana Maslova:

“Olen kolmanda aasta rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia tudeng. Spetsialiseerusin esimesel aastal rakenduskeemia suunale ning annan oma panuse keemia populariseerimisse. Tegutsen Loodusteaduskonna Üliõpilaskogus, kus olen aktiivliige ning turundustiimi liige. Samuti ka üliõpilasesinduses, kus panustan tudengiellu reklaamikoordinaatori positsioonil. Kuna olen väga abivalmis ja sõbralik, siis aitan ka nooremaid tudengeid kooliga seotud küsimustega. Soovin kuuluda esinduskokku, kuna tahan panustada maksimaalselt tudengiellu ning innustada ka teisi seda tegema. Minu eesmärgiks on toetada loodusteaduskonda, võtta sõna erinevatel ülikooli puudutavatel teemadel ning jagada oma ideid ja mõtteid.”


Anna Jürissaar:

“Minu nimi on Anna Jürissaar ja olen rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia 2. kursuse tudeng. Tudengiaktivism on mulle südamelähedane ning tahan haarata kinni kõigist võimalustest, et kaasa aidata enda ja ülikooli arengule ning muuta oma ülikooliaeg põnevaks. Sellepärast tahan kõike, mida ette võtan, teha südamega, sest soovin panustada ka enda arengusse. Tänu erinevatele kogemustele oskan esindajana näha suuremat pilti ning asju erinevate nurkade alt. Julgen oma arvamust avaldada ning seista oma teaduskonna tudengite eest. Olen väga uudishimulik ja avatud uutele arvamustele ning ideedele. Tahan anda oma panuse TalTechi paremaks muutmisesse ning soovin, et iga tudeng tunneks end väärtustatuna, olulisena ja oodatuna.”Majandusteaduskond


Villy Tammer:

“Terekest! Mina olen Villy, esmakursuslane Taltechis. Olen väljaspool kooli väga aktiivne: tegelen ettevõtlusega, mitmete hobide ja spordiga. Samuti olen väga avatud ka uutele väljakutsetele. Minu motoks on “kui omal nahal ei proovi, ei saa teada ka.” Kandideerin esinduskokku, et saada uusi kogemusi kõrgeimas tudengi otsustuskogus, õppida võtma veel rohkem vastutust ning tahan anda oma panuse, et muuta ülikoolielu kõigile veelgi paremaks.”


Ana Koiava:

„Mina olen Ana Koiava, Gruusiast, hetkel õpin TalTechis õigusteaduse magistriõppes. Oma õpingute ajal Thbilisi Riiklikus Ülikoolis olin väga seotud erinevate tegevustega, sealhulgas õigusalased kursused, avalikud loengud, arutelud ja suvekoolid. Alates 2018. aastast olen European Law Students Association (ELSA) Georgia aktiivne liige.

Esinduskogu liikmeks saamine on suur au ja ka vastutus. Soovin muuta meie ülikooli paremaks paigaks, kus tudengid ei hooli mitte ainult oma õpingutest, vaid on ka hea ülikoolielu, paljude võimaluste ja huvitavate üritustega.”Johannes-Emmanuel Allas:

“Olen esimese kursuse tudeng, kes õpib avaliku haldust ja riigiteadust. Olen aktiivne kodanik, kes seisab parema tulevikku eest! Esimesel kursusel olen jõudnud olla projektijuht ning ka sündmuse läbi viinud. Positiivne, rõõmsameelne ja sihikindel!”


Daniel Aasorg:

“Olen ambitsioonikas ning aktiivne majandusteaduskonna 2. aasta tudeng, kes igapäevaselt panustab kahe üliõpilasorganisatsiooni tegevusse. Ennast iseloomustaksin kui avatud suhtlejat, kaasalöövat ja sihikindlat üliõpilasaktivisti. Vabal ajal meeldib mulle väga tegeleda spordiga, peamiselt võib mind näha jõusaalis, aga varasemalt olen tegelenud ka ujumise ning korvpalliga. Peale selle meeldib mulle väga õppida uusi asju erinevatest valdkondadest ning saada uusi kogemusi. Olen oma õpingute algusest olnud aktiivne Majandusteaduskonna üliõpilaskogu liige ning peale selle olen ka Turundusklubi juhatuse esimees. Lisaks panustan mitmetesse teistesse üliõpilasorganisatsioonide projektidesse, sest see pakub mulle väga huvi ja alati on hea uusi tutvusi luua.”Eesti Mereakadeemia


Alex Mathias Vilberg:

“Mina olen Alex Mathias, olen 20 aastane ja pärit Viljandist. Armastan oma kodulinna väga ja veedan seal nii palju aega kui võimalik. Kolisin Tallinna alles eelmise aasta sügisel. Kooli kõrvalt tegelen pidevalt enese arendamisega erinevatel viisidel. Leian igalt poolt midagi uut, mida õppida. Armastan tegeleda kokandusega, mitmed mu sõbrad teavad mind kui suurt gurmaani. Kõige enam meeldib mulle mu õpitav eriala, mehaanika. Juba aastaid veedan garaažis rohkem aega kui kodus. Otsin pidevalt võimalusi, et seal midagi uut ja huvitavat teha saaks. Samuti olen väga sotsiaalne inimene, väga hea meelega veedan vaba aega koos sõpradega. Otsin sageli võimalust, kuidas saaks kellegagi koos midagi toredat teha.”


Anette-Marie Sults:

“Olen kolmanda kursuse logistikatudeng Merekadeemiast, kes soovib ülikooliaastatest maksimumi võtta ning lisaks haridusele ka ägedaid sõpru, kogemusi ja jutustamist väärt mälestusi luua!

Tudengiorganisatsioonides panustan EMERA üliõpilaskogu, BEST-Estonia ja Kultuuriklubi tegemistesse, tänu millele olen saanud hindamatuid kogemusi erinevates projektikorralduse valdkondades ning näinud lähemalt, kuidas üks organisatsioon üldse töötab. Lisaks esindan enda teaduskonna õpilasi EMERA nõukogus ja kuulun ka praeguse esinduskogu koosseisu akadeemilisse komisjoni, kus õpin siiamaani iga päevaga miskit uut.

Sooviksin sama teed jätkat ka järgmisel aastal, et aidata kaasa õppekvaliteedi parendamisele, tõstatada õpilaste jaoks olulisi murekohti ning julgustada teisi tudengeid enda mugavustsoonist välja astuma, et ka nende ülikooli aastad värvilisemad oleksid!”


Helene-Armilde Kudre:

“Õpin Eesti Mereakadeemias ning olen veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise eriala teise kursuse tudeng. Kuulun EMERA üliõpilaskogusse ning võtan aktiivselt osa kooli tegemistest. Tegelen ka Mereakadeemia ning oma eriala esindamise ja tutvustamisega õppemessidel ning külaskäikudel koolidesse.

Saades valituks TalTech esinduskokku, oleks ülikoolielu edendamise puhul minu põhirõhk suunatud saadava hariduse kvaliteedi edendamisele. Eesmärgiks, et õppejõud oskaksid efektiivselt oma teadmisi edasi anda ning üliõpilased neid vastu võtta.

Miks hääletada minu poolt?

Hoolin EMERA tudengitest ja soovin olla neid esindav hääl. Olen valmis ära kuulama, aru saama, kaasa rääkima ning tegutsema EMERA üliõpilaste huvide nimel.”Karl Maarek Kokser:

“Mina olen Karl Maarek Kokser, 19 aastat vana, Eesti Mereakadeemia laevamehaanika kursant ja Mereakadeemia üliõpilaskogu liige. Suurema osa elust olen tegelenud spordiga: jalgpall, korvpall, maadlus ja jõutreeningud. Tänu spordiga tegelemisele on mul hea tiimitöö oskus. Mind huvitab teadmiste saamine ning uute oskuste õppimine, sellest tulenevalt üritan pidevalt erinevaid asju juurde õppida ja uusi kogemusi saada. Esinduskogusse kandideerimisega loodan teha nii enda kui ka kaaskursantide ja -üliõpilaste kogemuse sellel pikal perioodil nii meeldejäävaks kui ka teadmiste saamise osas kasulikuks. Selleks ongi vaja leida ja lahendada probleeme, mis üliõpilasi enim puudutavad. Kõigi heaolu, mõtted ja arvamused on tähtsad, neid tuleb kuulata ja arvesse võtta – seda ma kavatsengi teha.”


Rudolf Bellen:

“Minu nimi on Rudolf Bellen ning olen Eesti Mereakadeemia laevajuhtimise eriala esimese kursuse tudeng. Olen õpingute esimesest päevast olnud EMERA Üliõpilaskogus, kaasa aidanud erinevate ürituste korraldamisel ning seeläbi ka ise palju arenenud. Esinduskogu liikmena oleksin motiveeritud panustama üliõpilaselu arengusse ja leidma lahendusi tekkinud probleemidele. Sooviksin Mereakadeemias edendada tuutorlust ning pöörata tähelepanu tervisele – nii füüsilisele kui ka vaimsele. Ma ei anna alla enne, kui olen suutnud igale tudengile tuua sära silma ning anda positiivse meelestatuse, et pärast lõpetamist üliõpilasajale tagasi vaatamine tooks meelde ainult imelisi mälestusi!”


Comments


bottom of page