top of page

Haridus kvaliteedi töögrupp

Hariduse kvaliteedi töögrupid on Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilasesinduse algatatud projekt, mille juured ulatuvad 2010.–2011. õppeaastasse, mil korraldati pilootprojekt kahes teaduskonnas. Tegemist on projektiga, mille eesmärk on aidata parandada hariduse kvaliteeti konstruktiivse tagasiside kaudu ning arendada tagasiside andmise, vastuvõtmise ja rakendamise kultuuri ülikoolis. Projekti korraldab TalTech üliõpilasesindus koostöös TalTech üliõpilaskogudega. Üliõpilasesinduse poolt koordineerib tegevusi ja vastutab projekti arengu eest juhatuse liige haridusvaldkonnas. Lisaks tehakse tihedat koostööd õppeosakonnaga, et üliõpilaste panus jõuaks kiiresti kooli töötajaskonnani.

HKT projekti käigus on võimalus tudengitel analüüsida enda antud panust õppetöösse, hinnata saadud õpikogemust, anda tagasisidet õppejõule ning lisaks saada tundma oma teaduskonnakaaslasi. HKT on täiendus ÕISi tagasiside küsimustikule ning analüüs ÕISis korjatud tagasisidele.

Vastavalt aastatele ning ka kooli arengule on HKT projekt aastatega muutunud - alates 2020. aastast baseerub HKT projekt ÕIS'i kommetaaridele ning selle analüüsile. HKT projekti raames analüüsivad tudengid esitavad iga õppekava kohta kokkuvõtte, mille hiljem esitab Üliõpilasesinduse juhatuse liige haridusvaldkonnas  koostöös Üliõpilaskogude haridusvaldkonna juhtidega kokkuvõtted programmijuhtidele ning ka instituudite juhtidele. Korraldatakse ka erinevaid arutelusi kuidas Tehnikaülikoolis edendada haridusetaset!

Kallis tudeng, kui Sa tunned huvi Tallinna Tehnikaülikooli hariduse edendamises kaasa löömisel, siis anna endast märku kirjutades ÜE juhatuse liikmele haridusvaldkonnas Karoliina Rebane, karoliina.rebane@taltech.ee

Haridus kvaliteedi töögruppi 2023 analüüside kokkuvõtted

Blogi artiklid tagasiside andmisest

bottom of page